1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

Svi pecati u mojoj knjizici su naslepo udareni, jer je onaj ko je bio zaduzen za naplatu, pecat i potpis uvek samo pitao sta je radjeno, a limarija nikad nije pregledana. Hm, zar mislite da im je u interesu?

Aleks

Pa mislim da je u interesu doticnog servisa, jer ako nesto otkrije dok je auto u garanciji nemogu da ti naplate nego sacekaju da prodje garancija, a mala tackica koju ti ne prijave je u medjuvremenu postala postala krater, i ukoliko se posle odlucis da ti to saniraju oni te "krste bez popa"!!!

sphex

Evo juče i ja da odradim prvi servis, u AK Kompresoru, pošto sam ispunio uslov od (skoro) godinu dana. Zakazao ranije, predao auto ujutru u 8:15, završili do 10:30. Korektan odnos.
Evo računa:


Iskoristio sam poklon bon i imao sam popust od 20% u sklopu ponude sa promotivne prolećne kontrole (patosnice/tepih su dodatak u računu - da se iskoristi bon) pa je servis izašao 7645 din inače bi regularna cena bila 9557 din!


Predao sam im i set pitanja za auto, evo ih u izvornom obliku:


Odgovor je da su sve ove stavke "u redu", tj. da su pregledom ustanovili da ni jedna od njih se ne dijagnostikuje na pregledu te da su uobičajne kod Sandera. Jedino su kočnice / diskove išmirglali (valjda) i sad ne škripe više, dok su pedalu kvačila podmazali, međutim to nije pomoglo ni malo i dalje škripi. Eto...
we brake for nobody!

Veterinar

Pregled vozila je 100 dinara/min. Nisam do sada obracao paznju na tu stavku ili je nije bilo.  :ne:

sphex

Da to sam se i ja pitao posle. Da li se to misli na pregled prilikom preuzimanja da nema oštećenja i sl. (zapisnik koji potpisuješ), pa ga onda teraju na servis?
we brake for nobody!

silent

Citat: svrle poslato 21.05.2011. - 17:14
Na moje pitanje a sta biva sa kontrolom protiv korozije, sto stoji u servisnoj knjizici u potvrdi o odrzavanju, rekose mi da to oni ne rade vec se to radi kod sertifikovanih servisa za karoseriju i da se to radi na svake 2 godine.

Isto su i meni odgovorili prilikom prvog servisa.

sds21

Doslo je vreme da i ja uradim prvi servis (na 9.687km) i poklopio mi se mali servis za plin (850km). Zakazao sam dan ranije i odvezo jutros auto u 8:15, u 10:30 je vec bilo gotovo. Fer i korektna usluga. Da napomenem da sam radio u AC Krunis Nis.
Evo i fiskalnog racuna.

Keka

Postoji tema za racune sa servisa.

U svakom slucaju, malo mnogo novaca za mali servis.

Poludeli su sa cenama, filter ulja je sa 400 din. otisao na preko 1000, a bakarna podloska od 190 din. me svaki put odusevi  :fiju:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Dobra im je marža - jedna podloška kod njih košta kao dva čepa za karter kod Željka.
Sam svoj gazda - vazda.

silent

@sds21

Koje ulje je u pitanju? Jesu li sipali 3 litra ili si i ti doneo svoje?

dzule

ja sam za sutra zakazao prvi servis u sekulicu. rekose mi da je cena, 4800,00.
menja se ulje, filter ulja i filter vazduha. filter vazduha sam ja trazio da mi zamene, jer su rekli da to ne menjaju na prvom servisu sto me iskreno zacudilo. naravno, ostaje pitanje da li ce sve to i uraditi, ili samo naplatiti. inace, ovo cu uraditi preko bona od 100 evrica, te cu uzeti jos patosnice gumene i to su mi rekli da je cena 4600 ( tako nekako ), i to ce biti tih 100 evrica......jbg, mislili smo da ugradimo parking senzore, ali su oni 153 evra, pa onda jos prvi servis 48, znaci 100 preko bona, a u ovom momentu mi to izbijanje iz novcanika nije tako nuzno. treba da registrujem auto, uplatim kasko, pa pocetkom jula godisnji....
no da se ne rasplinjujem, imam i pitanje, da li se menja ulozak filtera klime na prvom servisu?

sphex

Meni su menjali, imaš gore račun sa servisa....
we brake for nobody!

dzule

to sam video ali ne znam da li treba....ne secam se da sam video u servisnoj knjizici
meni za sad klima izvrsno radi. ne kadi nista iz nje

Aksentije28

 :hm: Da  li je neko radio servis kod Vukovica u Sapcu? Ide mi prvi servis pa da proverim malo :dance:

Ayrton

Doravec sve radi kod njih i zadovoljan je.On će ti reći više.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!