Kupovina nove Dacije

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

#405
Citat: kiconix poslato 29.01.2022. - 09:58
Prateci tvoja pisanija u ovoj temi, ovo si rekao mnogo puta, e sad, sta se promenilo pa si ponovio ovaj stav?
Samo pitam, posto na svako malo napises to isto

:ne:
Mi matori,u ranim fazama izlapelosti,često pričamo jedne te iste priče.
Zapravo,ima nešto novo.Novo je to što sam ukapirao da mi,s obzirom na porodičnu i opštu saobraćajnu situaciju,sada odgovarao manji auto,a jeftiniji i možda kvalitetniji od Dačije,navedeni Hyundai i10 ili Panda.Dačija je,posle mnogo godina,sada pala na drugo,treće mesto.

kiconix

Sve je to ok.
Nemam nista protiv, da me ne razumes pogresno, samo sto to napises na svako malo.
Reko mozda si se provozao novom Dacijom, isao do Hyundai salona, Fiata pa je pala odluka.
Kad ono, nista.

maestral5747

Kod Švaba već od 10.390€. Nije baš da je 9000. A i Hyundai i ostali su poskupili dobrano. Kod nas više i nema i10 ni Kia Picanto sestre. Kažu više se ne rade

https://youtu.be/8gSlvn0xIas?t=15

Zoran

Kupovinu nove Dacie odlažem do daljnjeg.
Panda mi je problematična jer je fabrički zabranjeno da vuče prikolicu.
Sam svoj gazda - vazda.

kiconix

Ovako, u danasnje vreme je svaki automobil precenjena kanta.
Najveca kanta u kojoj sam se vozio je apsolutno BMW X6.
Kupovina Dacije nije kupovina Mercedesa, ne znam kad ce to doci ljudima.
Kupovina Dacije je bas to, kupovina Dacije.
Cena je takva kakva jeste, i tu je Sasa 100 u pravu, nece covek da kupi nov auto jer je skup.
Sa druge strane, nemcima nije i to nije problem nemaca, to je problem drzave u kojoj zivimo.
Zasto je to tako nije kriva ni Dacija, ni Skoda, ni Fiat.........
Da se vratim na kupovinu, kupuje onaj ko hoce i moze.
Zbog tog izbora ne treba da mu vadimo oci.

Trumpeter

Bi sam do salona i izmerio koliki je prečnik one rupe u koju se stavlja rezevni točak. Kako se rezevni točak kod novog Stepveja isporučuje na felni od 15 inča zanimalo me je da li u tu rupu može da stane standardni točak od 16 inča koji se nalazi na stepveju. odgovor je može, staje, tako da će mi rezevni točak zimi biti jedan od 4 sa letnjim gumama i obrnuto.
Zaista čudno što rezevni točak ne isporučuju u istim dimenzijama kao što su na vozilu.
Uštedio sam 120 evra doplate za rezevni točak posebno što bi po ponudi trebao da dobijem i 4 zimske gume gratis.
Uzgred Dačija je opet poskupela sad Esential košta 12390e 400 evra više nego kad sam ja kaparisao svoga u novembru.

Krle87

Jedno malo obaveštenje, naručio sam novog Sandera početkom decembra, auto na moje veliko iznenađenje stiže za nekih 15ak dana verovatno. Najkasnije 28.02., ali mi rekoše da će sigurno biti pre. Eto, ako nekoga zanima koliko se čeka.

Trumpeter

Interesantno, ja svoj kaparisao krajem novembra rekli mi da će biti proizveden krajem aprila, rekli mi čak i broj šasije kada sam se raspitivao.

kiconix

Mozda je neko odustao.  :ne:

Veterinar

#414
Nedelju dana nakon što sam kaparisao Joggera (osnovni paket sa doplacenom klimom i parking senzorima) koji je sa sedam sedišta oko 14500 evra, na mobile.de video sam da takav model, u takvoj boji i opremi košta oko 17000. Kad stigne auto i kad sednem za volan, reci cu " Hop!", ali koliko god da deluje skupo, ako Joggera posmatram kao Lodgijevog naslednika, cena je dobra (kod nas, trenutno).
Prizeljkivali smo godinama istu cenu benzinca i "plinasa", a sada je plinas jeftiniji. 10ks se odricem, snaga je svakako 18ks veća od Lodgijeve (1.6 83 KS).
Imali smo Stepwaya, mislim 17 cm klirens, a Jogger 20cm (poredjenja radi, Duster 21cm).
Nadam se da grešim, ali mislim da će za godinu - dve, bila kriza ili ne, Jogger da kosta znacajno vise, pa je u zlo doba pala odluka da se kupi nov auto. Motor pogonjen na dva goriva ipak ima veliku autonomiju, što mi takodje znači. Da nema Joggera u ponudi pod trenutnim uslovima, ne bih gledao nove automobile. Da hocu nov auto, a da nas porodično nema ovoliko, uzeo bih Logana 1.0 atmosferca.
Pre deset dana nazove nas prijateljica, ima staru Opel Corsu, počelo sve da crkava na njoj. Hoće nov auto, prelazi godišnje jako malo, hoce spor auto, nece klimu. Logan 1.0 sce idealan. Obisla salone, Corsa 14000 u salonu, ima nešto povoljnije, sli se ceka, zvala okolo i na kraju se zagrejala za Daciju. Samo dan kasnije zove nas, utucena. Kaze, svi oko nje su joj rekli da je Dacija kanta. Svi. Nece ona to.

Ja ne mislim da je kanta. Znam da su se pojedine kolege sa foruma razocarale. Postoje i dalje modeli koji vrede uloženog novca. Nadam se da će biti sve po planu, pa da cu moci objektivno, iz ličnog iskustva, da pišem i o iskustvu kupovinr 2022. godine, ali i o kvalitetu onoga što sam kupio.
  Kad mi se desio problem sa prljavim plinom nakon samo 900km od kupovine Logana MCV, osećao sam se poraženim. Kasnije su se izbistrile stvari, jasno je bilo da nije do automobila, a i problemi su nestali. Do tada sam bio nesrećan. I ljut. Kad se sve sleglo, bio sam (i ostao) prezadovoljan našim izborom. Nadam se da će tako da bude i ovaj put.

papicdu1

Citat: kiconix poslato 29.01.2022. - 16:22
Mozda je neko odustao.  :ne:
vjerovatno netko odustao,tako sam i ja naleteo :D

MitarMrgulic

@vet,

Slažem se da će u ovom odnosu stvari, cijena Joggera u budućnosti rasti, ako se pokaže kao "pun pogodak" što je bio npr. Sandero.

Međutim, nisu u EU, baš u fokusu interesovanja 7-sjedi, jer tamo je populaciona politika 1 ili rijetko 2 djece, a auta su dostupna pa uglavnom klinci nakon punoljetstva sami voze... Kod njih je dvosjed npr. tražena kategorija, kod nas ne sjećam se kad sam ga vidio na cesti.

Uglavnom, koliko sam vidio iz iskustva i oglasa, u EU ove sedmosjede (kao i Zafire, Sharane i ostale monovolumene), voze uglavnom turističke agencije, taksi i transportne kompanije, pa će ta kupovna klasa, vjerovatno gledati i Joggera.

Da su mi se poklopile okolnosti, vjerovatno bih ga i ja kaparisao, jer mi je super rješenje za nas 2 plus 3 sve veće djece :) ali puno bi nam bilo 2 velika auta u kući...

Mislim da Jogger jeste best buy opcija i jedva čekam da stigne, pa da nam poslikaš i sve detaljno opišeš :)

Trumpeter

Ja proučio cenovnike novih kola i shvatio da za 12k evra mogu da kupim Pandu ili i10 i ništa drugo. Pogledao gomilu klipova na YouTube, otišao  u salon, seo jedanput u izloženi model i kaparisao. Jednostavno, nisam imao dileme jer nisam imao drugog izbora.
Duže sam kupovao patike nego auto.
:)

maestral5747

i treba da imaju za isti auto

dzule

Pre dve nedelje je u SAT emisiji Alvirovic poredjao nekoliko automobila, sta je najjeftinije na trzistu I sta se moze kupiti za malo preko 10.000
Fiat 500, Suzuki ignis, Logan, Clio V, I Hyundai I10 sa testom svakog of njih...
Najvise nudi Logan, najsmekerskiji je Fiat, izvrstan je Suzuki, a po njemu najbolje je uzeti clia....
Inace, na YouTube je postavljen klip za jogger, unutrasnjost, I mogu reci da je meni lep...I super mu stoji I metalik siva, a I ona crveno-narandzasta boja
Ja sam nazalost, trenutno svetlosnim godinama udaljen od kupovine novog auta....Jos minimum 4-5 godina cu voziti Sanders, pa cu videti sta I kako dalje