Kupovina nove Dacije

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

To je malo više od 2%. Šta tek kažeš kad u prodavnici naletiš na 50%?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Ljuba82

2% ali za 2 meseca.

Mislim apsolutno se slažem! Jutros čokolada od 100g Milka (da li su oni i zadržali 100g ili je manje) u Maxiju 170 din.

MitarMrgulic

Citat: glavonja3 poslato 12.02.2022. - 08:20
Vidim pisete o Dzogeru, pa da vidim kakav je na sajtu i sta jos ima jer nisam gledao neko duze vreme... Pogledam na Dacia.RS startne cene za 4 tipa Dacija (Daster, Stepvej, Logan i Dzoger) - cene skoro iste  :ha: Tu su svi oko 14 hiljada evra plus minus 600 evra. Nije bitan oblik, velicina, cak ni motori nisu potpuno isti, cena je ista za startne verzije. Odem na BiH sajt, pogledam cene, sve su 30 hiljada maraka plus minus 700 km sto mu dodje razlika jos manja, oko 350 evra plus minus.

Mislim da je kod nas u BiH, razlika ipak malo veća, startni Logan je negdje oko 23000 KM, Stepwa je negdje 24-25000 KM, Duster najjeftiniji je oko 28 000 KM, a Jogger kreće negdje oko 29 000 KM.

Neke razlike od par hiljada maraka ima, ali stoji činjenica da su se jako cijenovno primakli modeli različitih veličina i namjena, svi su unutar 4-5 hiljada KM

szs

Citat: MitarMrgulic poslato 12.02.2022. - 14:25
svi su unutar 4-5 hiljada KM
Uhhh za sve prebacujem u eure preko google
Ako bih mogao lepo da zamolim da se cene pišu u eurima
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Mare

Sa KM je prosto - kada hoćeš evre, podeli sa 2; ako hoćeš dinare, pomnoži sa 60.

saša61beograd

Meni skupo i kad množim i kad delim.Jel može oduzimanje?

glavonja3

Citat: MitarMrgulic poslato 12.02.2022. - 14:25
Mislim da je kod nas u BiH, razlika ipak malo veća, startni Logan je negdje oko 23000 KM, Stepwa je negdje 24-25000 KM, Duster najjeftiniji je oko 28 000 KM, a Jogger kreće negdje oko 29 000 KM.

Mitre dragi, proveriti kako je "kod nas u BiH" je veoma lako, sve pise na sajtu Dacia.ba. Da li si pogledao cene pre nego si napisao ovo? Ja jesam jutros, pa sam i napisao da su starte cene ya sva 4 modela unutar +- 350 evra...

MitarMrgulic

Provjerio,

Zaista si u pravu, promijenili su cjenovnik za 2022.

Ja sam bio prije 2-3 dana na stranici i sjećam se cijena.

Sada je Logan poskupio za 6000 KM (3000 eura), Duster za 3000 KM (1500 eura) dalje nisam ni gledao...

Strašno je ovo što se dešava...

Zoran

Što se mene tiče, mogu staviti i duple cijene...
Sam svoj gazda - vazda.

MitarMrgulic

Vidim da je sada Logan, bez 1.0 Sce, samo je 1.0 Tce u raznim varijantama, još nam prodaju folušku, da je to "Logan limited edition".

Prati i Dacia forume i dešavanja, pa se prilagođava, kako najviše dobiti za ono što nude... iako entuzijasti tvrde da će biti neko konstantno povećanje cijena i da se cijene neće vraćati, ja ne mislim tako... uvijek je kod porasta potražnje i ekspanzije novih modela i modernizacije, bilo nekih poskupljenja...

Auta su sve kvalitetnija, duže traju, ljudi duže voze polovnjake (nekada je bilo nezamislivo da se u kući čuva i  drži auto sa 200 000 na satu), tako da mislim da će do pada cijena, uslijed zasićenja tržišta i drugih okolnosti, sigurno doći...

saša61beograd

#445
Citat: Zoran poslato 13.02.2022. - 17:22
Što se mene tiče, mogu staviti i duple cijene...
Takođe.
Ako sam dobro shvatio u nekom prethodnom postu,sada je iz ponude izbačena bela boja (koja se nije doplaćivala).Sada se sve boje doplaćuju 400 evra.To praktično znači da su istaknute cene za neofarban auto,ko hoće farbu,mora da doplati.Čekam da se sete da izbace motor,pa opale doplatu i za to.I,svi će doplatiti!
Prešli su granicu fer pleja i elementarne pristojnosti.Kome to ne smeta,neka trguje sa njima i neka finansira ovo ludilo i alavost.

glavonja3

Citat: Zoran poslato 13.02.2022. - 17:22
Što se mene tiče, mogu staviti i duple cijene...

Upravo to je poenta mog pisanja, sada je najjeftiniji 14 hiljada evra a pre bio 7 hiljada, najjeftiniji 30 hiljada maraka a nekada bio 15 hiljada. Plus minus gore dole, a to je sustina.

MitarMrgulic

Ili da se sjećamo sa sjetom, na sretna vremena od prije cca 10-ak godina, tamo negdje 2012. kada je Logan druge generacije, bio ako se dobro sjećam, negdje 12-13 hiljada KM :)

Trumpeter


maestral5747

U Hr je bijela boja kao besplatna još uvijek dostupna. Na comfort se može doplatiti klima uređaj, ali ne i samo rikverc senzori, već paket sigurnost s kamerom i prednjim i stražnjim senzorima plus nadzor mrtvog kuta. Dakle ako hoću samo senzore dobijem sve to u paketu ali 3 put skuplje. Srećom ja sam naručio dok se još mogli dobiti zasebno senzori pozadi. Prednji i kamera mi ne trebaju