Felne

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

speedo

#316
Potrebna mi je mala pomoć. Zna li neko vrijednost ET za Megane 2005 godište sa troja vrata? Razmišljam da pazarim set čeličnih točkova sa tog auta, 15-ke su, ali prodavač mi ne zna to i ne može da vidi na točku ...a ne bih volio uraditi 150km bez potrebe.

EDIT:
Našao, po svim prilikama ET je 45...dovoljno dobro za Sandero? Vjerovatno ću i da pazarim to...

Jedan koristan spisak reno čeličnih točkova, sve sa slikama
http://kfz-stahlrad.com.ua/uk/renault

zac

 :aplause: Strava link, za sve koji su bili u nedoumici koje felne odgovaraju na Daciu.

Sir Oliver

Pa od kog Renoa pašu felne za nas? Nešto ne uspeh da nađem...
I drink to make other people more interesting.

jagi

Ja sam kupio 4 čelične felne od Megana .

Sir Oliver

Nisam se lepo izrazio. Za Logana.
I drink to make other people more interesting.

nik

Felne 14 i 15 cola od Megana I (5,5Jx14 i 6Jx15 s tim da 14-tica ima malo manji ET od fabrickih Dacijinih) i moze od Megana II 6,5Jx15 (malo sire od fabrickih Dacijinih za sirinu gume 195 i 205, ali drze 185 bez problema).

dejanz


Lazar@

#323
Posto sam ostetio fabricke aluminiske felme (citaj izgrebao) ako  nekad skupim koju paru za felme nzm dal opet 16 ili mozda 17  :fiju:
Uff..


Jovunalola

Veće felne nose i veći trošak guma. Ako budeš skupljao za felne, moraćeš neminovno da skupljaš i za gume. Stepway je, po mom mišljenju, i sa 16" dovoljno visok... :ne:
There is always an exception to the rule: I before E except after C... so we come to the "seize", like in SEIZE THE DAY!  :)

staracstol

Isto toliko visok će biti i sa 18" i sa 14" felnom uz odgovarajuću gume. Ukupan prečnik točka i odnos guma/felna su prežvakani već dosta puta. Iščitajte svi odgovori na ove nedoumice već postoje na forumu. Da se ja pitam, prešo bi na 17 in a hearthbeat, jeste skuplje su gume, so what?

DarioGTI

Moj glas ide za 17"!  :aplause:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Keka

Za 17" odgovara guma 205/40R17 (195/50R17 ne postoji u ponudi). Najjeftinija letnja guma u toj dimenziji u Srbiji je nesto preko 11.000 dinara, dok zimske u toj dimenziji postoje od samo jednog proizvodjaca i kostaju 26.735 dinara. Komad.  :fiju: Guma je opasno niska za preskupe felne i nase odlicne puteve pa se rizikuje ponovo ostecenje felne i/ili gume.

Za originalnu dimenziju 195/55R16 najjeftinija letnja guma kosta 8.721 dinar, a najjeftinija zimska guma kosta 10.500 dinara. Komad.

Za 185/65R15 cene guma su oko 5.500 dinara za letnje i zimske (Sigura i Wintera).

Da imam novaca da dam 1000 evra za zimske gume, ne bih vozio Daciu. Svakako treba uzeti u obzir i cenu guma, pored estetskog i funkcionalnog momenta.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


staracstol

@Keka: Što bi neko vozio 17" zimi? Zato i imaš zimske točkove. Da se rizikuju oštećenje, rizikuju se ne sporim ali brate iskreno, svaki dan rizikuješ da te odvali izraubovani, iskorišteni, neispavani i neplaćeni vozač kvazi gradskog busa koji ide jednom godišnje na tehnički i to potplaćen ili pijani kamiondžija ili sl. A kaš živet?

Lazar@

Ajd sad citajte ovo posto ovu pricu nisam ispricao...Da kad sam kupio auto,tacnije oko 5700 predjenih km,brzina oko 80kmh idem put grada odjednom rupa koju nisam mogao da izbjegnem i lijevom stranom auta uletim u rupu...Znaci ono dobro tresne,nista nastavljam da vozim posle nekih 500m osjecam da trese na volan,stajem izlazim iz auta cuje se zvuk dusenja.Prvo sam mislio da sam sj*bo gume al kad sam se sagnuo imao sam sta da vidim iskrivljen onaj rub felme koji drzi gumu i guma tu dusi i nista ja iznerviran uhvatim krug oko auta kad i na zadnjem kraju auta cujem dusenje sagnem se,ista prica i sa zadnjom felmom...I zovnem ja policiju naprave oni tu uvidjaj i svakakva cuda(isti dan je u tu rupu stradalo vise auta pa cak i motora) zovnem prijatelja auto limara sa slepkom odnesem auto kuci... Odem u aliance(zastupnik) da vidim koliko su felme kad oni meni traze citavih 470e za 2 felme  :ha:  e sad posto sam kasko osiguran da nebih sad naplacivao stetu preko njih(tj da dam 10% od iznosa stete,a sledeci put ako bude kakva steta dajem 15%) odem kod  vulkanizera on skine felme stavi ih na onu spravu zavrti,u ku*ac felme skacu ko lude...Kaze ima momka koji mu ispravlja felme 30e je za jednu felmu ako nije bas ozbiljno ostecena...I nista  posle 2 dana zove on i kaze da su gotove felme,stavlja ih na masinu pokazuje 0,0000 (kao da su iz fabrike)...

I te felme guram i sad posle 20k kilometara nije im nista sem sto su izrebane sto od lanaca sto od sitnih krsica...Prva investicija su mi 15' celicne za zimu sa najvisom gumom koju budem mogao da nadjem(...E  kad budem radio auto(vjerovatno ce felme da panu kad i cip tuning) i ako budem uzimao felme mislim da ce ipak biti 16' jer se tesko nalaze 17 sa 4 sarafa a da radim cutom felme ce da me kosta u krv...P.s postoji li sansa da se stavi visocija guma 16'  tipa 60 umjesto 55?


E da i prije neki dan primijetih da mi je na prednju lijevu gumu na spoljnu stranu iskocila kila(vjerovatno od te rupe jer se tad sigurno bila precvikovala i onda su stradale felme)