Felne

prethodna tema - sledeća tema

mladja73

Kasnis Pejo jedan dan... Dogodine...
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

kiconix

Lepo rece Mladja, cekaj godinu pa probaj ponovo.
Ne kupuje se poklon u nazad.   :hihi:

Loganovac

Što se kaže - retroaktivno  :Smiley:


(Ovo meni zvuči gejoliko, retro-aktivno...)  :crazy:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

jagi

Za Stepa odgovaraju i 16-ice od Megana II, ja sam ih pazario prošle nedelje, po 40 eurića svaka. Vulkanizer mi je rekao da nema potrebe da kupujem dodatne šafove, jer ovi na alu felnama imaju podloške.

VaskezNS

S obzirom da se malo-malo postavlja pitanje gde se ima nabaviti felni za Dacie, naleteh na Kupindu na jedan izvor. Nije konkurentan sa cenama u odnosu na Željka ali je i roba izgleda drugog porekla.

Pa neka se nađe:

http://www.kupindo.com/Gume-i-Felne/10047841_Celicne-felne-Dacia-Sandero-Logan-MCV-Duster-15-
http://www.kupindo.com/Gume-i-Felne/10049821_Celicne-Felne-Dacia-Logan-Sandero-MCV-14-
http://www.kupindo.com/Gume-i-Felne/10049830_Celicne-felne-Dacia-Duster-16-
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Zoran

Možda i jeste Željkova roba iz "druge ruke"...
Sam svoj gazda - vazda.

Lazar@

evo citah ovu temu al ne skontah koje mi felme odgovaraju za stepwaya?Trebaju mi 15 celicne  :ne:  hmm jel moze da se stavi na njega felma 14 sa nekim visokim gumama?  :zloca:

saša61beograd

Može sa gumama 165/80 14 i 185/70 14.

Lazar@

#293
 :ziveli:

Koje mi felne odgovaraju? Sad sam se totalno zbunio sa ovim oznakama felni  :doh:

Dadokg

6J x 15"
ET 43 i veci
60mm centralna rupa

Mozda neko zna sa kojih modela renoa pasuju felne, nisam siguran za to.

staracstol

I naravno 4x100mm razmak srafova. A velicine mogu da variraju, u principu treba ispostovati razmak srafova, centralnu rupu i pridrzavati se raspona ET broja. Za auto je bitan ukupni precnik tocka sa gumom sto mozete videti u kalkulatoru http://www.miata.net/garage/tirecalc.html Moj auto je fabricki stajao na 165/80/14, znaci, precnik tocka 619,26mm.
185/80/13 = 626,2mm
185/70/14 = 614,6mm stavio zimske
195/60/15 = 615,0mm
205/50/16 = 611,4mm stavio letnje 205/55/16 = 631,9mm razlika od fabrickih je 2% znaci kad cager pokaze 100kmh, ja zapravo idem 102kmh a sam brzinomer ima toleranciju toliku da se to i ne oseti.
205/45/17 = 616,3mm
U levo polje unesite fabricku dimenziju a desno eksperimentisite. Dole je naznaceno kolika je razlika na kilometar satu jer ako stavite manje tockove cager ce pokazivati vecu brzinu od realne a ukoliko stavite vece cager ce pokazivati brzinu manju od realne. Naravno morate proveriti na sajtovima da li takve gume ima da se kupe jer jedno su zelje puste a drugo je snabdevenost prodavnica itd
Polovina razlike u precniku je vrednost u mm za koju se auto dize ili spusta u odnosu na fabricku konfiguraciju.
Takodje nisam siguran da 13" felna moze da se montira cisto zbog celjusti ali ako neko zna nek kaze i mene interesuje.
Takodje, mislim da je mudro za zimske kupiti manje felne a "mesnatije" gume da bolje upijaju neravnine po ovom sibirskom vremenu i udarne rupe na prolece kad putna mreza "procveta" dok za leto se moze uzeti veca felna na ustrb "mesnatosti" gume da lepo lezi na nasim tropskim junskim auto putevima. Po snegu bolje prolazi auto sa uzim gumama jer je tezina automobila rasporedjena na manju ukupnu povrsinu pa je pritisak po jedinici povrsine veci sto olaksava tocku da se probija kroz sneg i napred i sto je bitnije na dole. Leti po suvom i toplom putu na dobitku je auto sa sirim gumama jer iako mu je tezina rasporedjena na vecu povrsinu i pritisak po jedinici manji dobija time sto je veca povrsina gume u dodiru sa toplim asfaltom jer povecana povrsina trenja omogucava bolji grip u ovom slucaju.
Znaci ima felni raznih u raznim dimenzijama, krstarim na sajtovima u potrazi za felnama i do sada sam naletao na felne koje bi se dale zasrafiti ali mi se nisu uklapale u zamisao pa su otpale.

Dadokg

 :aplause: :aplause:

Svaka cast!

DarioGTI

Kratko i jasno objašnjeno!  :aplause:

Neke verzije Logana imaju diskove od 238mm, a takvi su išli i na npr R5, a buduči da Logan/Sandero imaju dimenzije kočnica kao R5/19, nema razloga zašto felga od 13" ne bi išla na tu dimenziju diskova. Na 259mm diskove već ne može, mislim da tu tek 14", ako ne i 15" felga ide.

Kod mene na SN su 235mm diskovi, i 13" felga ide na njih, a ima još malo razmaka do felge.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Lazar@

 :ziveli:
Ja sam nailazio na razne felme al nijedne nemaju 60.1mm   :doh: Ili imaju al su sa 5 sarafa  :zloca:  A u ovlascenom servisu celicna felma 15 69e a 14 nemaju...Za pare koje cu da dam na 4 felme i 4 zimske gume 15 u ovlascenom servisu ,mogu da kupim sve 4 michelin alpin a4 ili dunlop 4d  205-55-r16...Nista moja potraga se nastavlja po forumima i otpadima

staracstol

Ima brate, pogledaj on line shopove u Srbiji