Dacia Sandero II

prethodna tema - sledeća tema

Goky

Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Veterinar

Citat: saša61beograd poslato 17.02.2013. - 12:19
Još jedan mali boljitak:porez na motore ispod 1150ccm je 1150din,a za 1,4 i 1,6 je 5000din.To je 27l benzina godišnje na poklon od države.Dovoljno za odlazak i povratak sa Zlatibora (recimo).Ljubazno zahvaljujem na poklonu.

Citat: saša61beograd poslato 19.01.2013. - 13:04
Da li je iko ko se vozi na plin nakon ugradnje bitno podigao životni standard?

Poklon je još veći, ako se kupi TNG varijanta.  :ziveli: Mnoogo Zlatibora.

saša61beograd

Hm,plin,naravno.
Sandero 2 sa fabričkim plinom košta isto kao Tce 0,9.Ako, i kada te verzije budu dostupne.Mnogo mi je uzbudljivija varijanta 0,9 Tce.
Predpostavljam da bih se sa njim popeo uz Bubanj potok u petoj,ovaj LPG će verovatno morati u treću,uz puno gasa.Tu negde je i priča o potrošnji (za sada teorijska).

Loganovac

Što se Bubanj Potoka tiče (strmija strana, ka Beogradu), ovaj moj LPG, naravno na plin, otprilike ide
Citat: Loganovac poslato 28.01.2013. - 19:23
uz Bubanj potok petom 130 (četvrtom preko 140)  :whistling:
, a to će biti misaona imenica za mali TCe 0,9. Ima li još nešto protiv plina? Sad neće ni da ide...  :doh:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

saša61beograd

Sećam se da je Kristi probao Tce i bio,blago rečeno oduševljen.Ljudi,to nije 900ccm,to je 900ccm puta 1,5 ili 1,7 ili ne znam koliko,videćete. Što ste toliko uvredljivi na taj plin.Samo sam poredio Tce i 1,2 16V LPG jer im je cena ista,ali ne i performanse.

Goky

Malopre sam pogledao cenovnik novog Sandera... troškovi transporta 60E (ne naplaćuju transport kod starog modela) i metalik boja je skuplja za 50E u odnosu na stari model...

Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

ivan-bgd


Veterinar

To su ljudi koji su tvrdili isto i pre 9 godina, kada se Logan pojavio. Niko od onih koji se negativno izražavaju nije bio vlasnik Dacije.

ivan-bgd

Verujem da je tako.Pominju forda, a ima boljih auta za te pare,zapeli ford pa ford :fiju:

ppejic

100 ljudi 200 ćudi.

bind

Pljuvanje bez argumenata je u nasoj zemlji nazalost postalo opsta pojava.
Ja sam kao bivsi vozac golfa 2 (26 godina golf) sa Stepway-om 1.5 dCi vise nego zadovoljan u ove tri godine koriscenja.
Ukoliko mi se bude ukazal prilika kupio bi  novi Dacia Sandero Stepway 1.5 dCi 90.
Mada bi se sad razmisljao jer mi je interesantan i  skoda rapid .

Svarog

Mogu da se kladim da plastika enterijera Pežoa 301 nije ništa bolja od plastike Sandera 2/Logana 2. Plastika na vratima jednog Forda Fusion provereno nije bolja o plastike na mom Loganu. Prema tome, kod nas ljudi imaju neobično standardnu naviku da omalovažavaju sve i svašta, pa zašto ne bi i Dačiju ... Iako nikad nisu seli u ta kola.

ppejic

Kada bih sada kupovao Sandero/Logan, nedoumica bi bila da li 1.2 LPG ili 1.5 dCi?

Po ceni su tu negde.

Veterinar

Dci pruza neopisivo bolji osecaj u voznji. Ne znam koliko kosta zamena fabrickih gasnih dizni.

ppejic