Rezervni točak u Sanderu

prethodna tema - sledeća tema

DrJekyll

Neam pojma, još nisam skinuo gumu, a u subotu idem na put. Prehladio sam se užasno i baš mi je loše, ali ću morati da je skinem sutra.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

krle

#91
 :to:


Ovo  je veoma loše po gumu. 

DrJekyll

Hvala Krle što si napisao to da bih ja napokon mogao da okačim slike  :to:


Skinuo sam pre sat vremena rezervni točak i imao sam šta da vidim. Naravno u Nemačkoj bi povukli ceo kontigent vozila zbog ovakve greške, ali ipak smo mi na Balkanu i gledaju nas svi kao g*vna.
Da se vratim na temu, evo slika, a sutra idem u Hit auto i tamo ću stajati dok mi ne budu dali neki zamenski točak jer u subotu putujem, a sa ovakvim točkom mi ne pada napamet da odlazim na put....osim ako ne budu hteli da plate šlep i zamenu gume ako mi negde pukne.



Strana koja je bila gore



Strana koja je bila dole



A evo i oštećenja gume...slikao sam svako:



Ovde sam stavio belu tkaninu zbog kontrasta da se bolje vidi kako se izvitoperila guma















Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Aleks

Daj Boze da dodjes do nove gume do subote!

Saša

Povlačim sve ono što sam napisao par postova gore.
Ako zapne, nudim ti novu gumu Continental (550km) skinutu sa Sandera, bez nadoknade.
Ne dozvoli da ti ovo u startu pokvari odmor.

alexv011

Kao da je prislonjena na vreo drzac i spaljena ...

Saša

Nemoguće je da su tragovi nastali samo od oslanjanja na nosače.
Ili su zaista Continental gume koje dolaze sa novim vozilima katastrofalno loše.

kiconix

Logan je zakon  :zloca:

Salu na stranu, ovo je ozbiljan problem.
Izgleda da ovo nije izdvojen slucaj pre mi deluje kao pravilo, svi sanderasi kolektivno u RNS  :palica: :palica: :palica:

DrJekyll

#98
Hvala sasa na ponudi, ali ipak ću isterati ovo do kraja. I meni je delovalo kao da je neko spalio gumu, mislim blje se vidi uživo nego na slikama. Kontinentalke koje se dopremaju u fabriku Dacia i jesu krš. Tigar je deset puta bolji i to potpisujem!
Znači sutra u Hit auto i ne izlazim dok me policija ne uhapsi ili da mi daju neki zamenski točak umesto novog zbog puta. A ako me neko pipne tamo ja ću biti taj koji će da zove policiju zbog napada. Znači do kraja radnog vremena ću da čekam pa da vidim da li će da me zaključaju unutra pošto ne smeju da me fizički uklone (mogu da probaju :c: ). Isteraću ja ovo da bude po mome.


P.S.
Dobro sad, posle zamene gume šta raditi posle kada očigledno postoji problem sa nosačem. To mora da reši RNS ili direktno Dacia. Ja mislim da ovaj problem treba svi da prijavimo u SAT reviji i još na nekoliko mesta. Ima ljudi koji ne znaju za forum i koji ne smeju da se bune pa samo odu i kupe novu gumu. Ja neću svake godine da im tražim novu gumu i da se natežem sa njima.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Aleks

Ma ti si u pravu, idi danas do servisa, vidi šta će ti reći, ali nemoj da preteruješ i da praviš sebi stresove dan pred odmor! Ima puno članova iz tvog kraja koji će ti pomoći, a u krajnjem slučaju kad pođeš na odmor prolaziš pored mog mesta i ja ću ti rado pozajmiti svoj rezervni točak. E kad se vratiš sa odmora-teraj dok ne isteraš svoje! Pozdrav!

ziki_the

I kod mene je guma u takvom stanju..Cekam vase rezultate oko zamene.. :ziveli: :ziveli:

speedo

Gledajući ove slike, situacija nije nimalo vesela. Šta bi tek bilo za deset godina neprekidnog stajanja u tom položaju.  :conf:
A s druge strane mogli su se potruditi da oslonac naprave na samoj felgi, bez dodirnih tačaka sa gumom, ali očito je to bilo skupo i komplikovano.

Saša

Meni rezervni točak stoji u gepeku još od ugradnje TNG-a (posle 1000km), tako da nemam taj problem.
Ovo je jedna lepa prilika za vrlo koristan DIY projekat.
Takođe, bilo bi dobro da još neko slika rezervni točak na svojim kolima.


saša61beograd

Posle "curenja ulja kod zupčastog kaiša" ovo je druga očigledna fabrička,konstruktivna,greška Dačije.Gde je masovni poziv u servise i promena nosača rez. točka i gume?Kako na ovo reaguju na,recimo francuskom tržištu?
Navijam za sve koji se ovim povodom bune (opravdano!).
Ponavljam svoj predlog da se između nosača i točka stavi komad lima ili nečeg sličnog da bi se guma oslanjala celom površinom.
Nešto mi se čini da bi se ovakve stvari najbolje rešile organizovanom posetom RNS-u,sve sa kolonom Dačija,kad već vole kolone.Možda se postavi i nov rekord.

DrJekyll

#104
Ok, sad sam se vratio iz Hit auta. Priča je sledeća:
Došao sam tamo, ljubazno objasnio problem i referent mi je lepo izašao u susret i izašao napolje samnom da pogleda gumu. Onda kada je video gumu naravno da su počele priče prejako stezanje nisi ti to dobro...bla bla, a onda sam ja krenuo da govorim da je to sad prvi put skinuto i kako nije to izolovani problem nego postoji na skoro svim Sandero vozilima, gde mi je on odvratio da on to prvi put vidi i nikada, ama baš nikada nije čuo za taj problem. Onda, pošto je video da sam uporan, je zvao drugog referenta da "pogleda", pošto je on bio taj koji je ljubazan (good cop), a ovaj drugi je kao neljubazan (bad cop). Onda je ovaj drugi isto sve ovo rekao i kada sam ja tražio zamenski točak jer sutra idem na put gledao me onako podrugljivo i govorio kako dačija ne daje zamenska vozila itd... Kada sam mu rekao da skinu rezervni točak iz izložbenog primerka Sandera, samo mi se nasmejao debilno u lice na šta sam ga pogledao malo onako  :brutal: Onda sam mu rekao: "Ajde sada da pogledamo bilo koji sandero koji je stariji od godinu dana da li ima taj problem".
Onda je usledio šok za mene.... rekao mi je: "Što si čekao zadnji sat da proveravaš rezervni točak"  :ljut: Šta da vam kažem, stojim tamo i gledam kako da mu prevedem  :palica: nekako rečenicu koja mi se u tom trenutku uvija po glavi: "Šta tebe boli ku*ac kada ću ja da gledam rezervni točak" i onda sam posle par pogleda ka njemu iskulirao i rekao da ne gledam rezervni točak mesec dana pre puta, isto kao i što se on ne pakuje za more mesec dana pre puta. IDIOT :huh:
Onda su oni sve to lepo slikali i ubacili auto u servis da mi vrate nazad rezervni točak, a ja sam otišao sa referentom da popunimo nalog. Posle desetak minuta popunjavanja naloga rekao mi je da idemo da preuzmemo auto i kada smo ušli u servis auto je bio još uvek na dizalici i pet servisera ga je gledalo odozdo. Onda je jedan rekao da ima neki problem sa stezanjem šrafa ovom referentu na šta se ovaj okrenuo ka meni i rekao mi onako "na brzaka" ishitreno da ga sačekam unutra za njegovim stolom. Naravno da sam izašao napolje na cigaru i "krišom" pratio situaciju sa spoljne strane servisa. Stavili su napokom rezervni točak posle ukupno 25 minuta :fiju: i onda sam pogledao da li je sve u redu i krenuo malo da pričam sa ovim likom.
Pomenuo sam mu da je još par situacija bilo sa tim točkom i da je čovek završio u Jagodini sve pozitivno. Takođe sam ga pitao da li će oni da reše taj nedostatak ili ja treba da dolazim svake godine i da gubim živce sa njima. On će onda meni....vidim ja da ti gledaš one forume, ali ako ne dođe hiljadu vozila na reklamaciju, to se ništa neće promeniti. Onda mi je proverio nalog i rekao da će da ga pošalje pa će da mi javi, i još mi je pomenuo da ako RNS to ne pristane da plati, kako "njemu" to ne pada na pamet da plaća iz "svog" džepa. Pa nije valjda referent gazda Hit auta :suicide:


Sada bih zamolio bilo kog admina da napravi tekst na oglasnom delu sajta da svi koji voze Sandera, a nemaju plinsku bocu, provere svoj rezervni točak i ako ustanove (a hoće) deformitet da se jave u ovl. servis i ovde na forum. Dajte malo da se organizujemo kako reče saša61beograd i da im dođemo u koloni.

P.S.
Jel ima neko sa NBGD-a da vozi Logana i da je voljan da mi pozajmi rez. točak na desetak dana? :cry:

Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...