Rezervni točak u Sanderu

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

Da ne krecem ka moru, dao bih ti svoj. Nisam zacudjen reakcijama u servisu. Sanderasi (bar vas u anketi ima sve vise  :wink:), organizujte se i podjite zajedno u servis dogovorenog dana. Ne cekajte zavrsetke godisnjih odmora i sl., jer nikad se nece desiti da svima pase termin. Neka se pet automobila pojavi u isto vreme, to je ipak drugacije u odnosu na samostalan odlazak. Ako treba, ponesite vuvuzele. Truba-ruba.

Saša

Točak nemam, gumu imam.

staracstol

Gumu imaš, točak nemaš,
izgleda ćeš u servisu da dremaš  :Smiley:
Znam da nije lepo da Vam svima stajem na muku al me prethodni post podsetio na pesmicu iz filma Munje. Nadam se da niko nije uvređen. Ako se organizujete u NS, dolazim da Vam dam podršku i trubim ko na svadbi dok Vam ne daju nove gume jel se sa fotki vidi da je očita greška u projektovanju.

DrJekyll

Ma samo ja da se vratim sa odmora, ondak ću sve polako. Vidiš nije to loša ideja da se skupimo. Možemo da napravimo mini okupljanje :friends: Dačijaši Sanderaši :lau:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Keka

Isti sistem kacenja je i na Resou 5, i ujakov Reso 5 je imao slican problem sa gumom.

Sistem je preuzet sa drugih modela, zakacen, a greska svesno ili nesvesno nije popravljena sve dok nisu ubacili tacnu.

Generalno sam protiv toga da tocak visi ispod patosa i da je izlozen atmosferskim uticajima.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mrsp

Kada sam započeo ovu temu mislio sam da je moj slučaj izolovan što kažete i da nema toliko slučajeva.Ali izgledea da sam se prevario.
ja sam sve to prošao što vi tek sad prolazite. i DrJekzll kod tebe je identična situacija kao kod mene isto par dana pred odmor sam proverio točak i imao šta i da vidim samo što su mene mnogo bolje dočekali u auto kući Francuz nego tebe u Hit-u.Ja sam isto pisao i SAT-u i društvi za zaštitu potrošača i od njih dobi savete šta da radim.I od RNS-a dobio sam pozitivan odgovor(za sad), što možete i da vidite u ranijim postovima,ali gimu još nisam dobio(doduše prošlo je tek 5 dana od kad sam im poslao potrebne podatke da bi mogli da je naruče) Inače podržavam vas u svemu što pokrenete.I ako nekome treba neki savet u vezi ove teme naka me kontaktira preko pm da nedavimo narod.

Goky

Ako ja mogu da primetim, nije ovde samo problem u gumi... ovde je problem u držaču, jer i nova guma koja bude stavljena kao rezervna posle određenog vremena imaće isto oštećenje... identični tragovi su bili i na mom rezervnom točku...
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

ziki_the

Onda da svako ko ima problem slika svoj rezervni tocak, pa mozda grupno da posaljemo RNS-u. Slike+godiste auta+gde je kupljen+vlasnik?
A? :rtfm:
Ili nesto slicno :c:

DrJekyll

#113
Džaba nam je sve to, treba lično ići u ovl.servis i otvoriti nalog. Jedino tako će da se vidi nešto. Ne bi bilo loše da neko ko se razume u ove naše rumunske komšije pogleda na njihovom forumu da li ima nekih pomena o ovome. Možda neka kooperativna akcija padne :ziveli:
Mogli bismo da gde god postoji forum ili klub Dačije da postavimo temu sa ovim problemom i malo globalizujemo ovaj nedostatak koji nije baš i mali.
Sada nešto razmišljam, kada su hvalili Sandero na sva usta i kada su imali onu probu na dve godine, kako to da niko nije primetio ovaj problem i kako to da ovo nije napisano negde. Sad je malo teorija zavere, ali baš se nekad priupitam da li postoji dogovor između marke i novinara da bi ih ovi malo hvalili.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

zac

Jeste da vozim Logana i nemam ovaj problem, ali podrzavam svaku inicijativu vlasnika Sandera, za globalizovanjem problema, i ako treba da pravimo protesnu kolonu, tu sam.  :ne:  Pa ako treba i  :palica:  :gun:

PS. Trenutno sam na odmoru, tek od prvog.  :kava:  Pozdrav svim clanovima.  :wave:

krle

#115
Postavio sam temu kod komšija.

http://www.daciaclub.ro/Problema-cu-roata-de-rezerva-t217782.html

Ako sam dobro razumeo  fabrika još nije reagovala na ovaj problem, a očigledno je da  se radi o grešci u konstrukciji nosača. Činjenica da je kod Dustera ugrađena plastična kadica govori o tome da je problem uočen kod Sandera ali za sada nema reakcije iz fabrike. Jedan forumaš smatra da je problem i u pneumatiku jer ima u sebi previše plastike.

Predlažu masovnije slanje mejlova fabrici kako bi ovaj problem bio rešen .

Znači, pišite im na:

vocea.clientului@daciagroup.com

DrJekyll

Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

mrsp


DrJekyll

Dobio sam danas odgovor iz Hit auta da je zahtev odbijen. E sad čim se vratim sa letovanja moram da ih zovem i da malo popričamo :palica:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

krle

Treba ih organizovano pritiskati i to sve od reda. Počev od servisera, preko uvoznika  i zaključno sa fabrikom.