Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

LeNgenda

Evo vam buva od mene, na Sanderu ima 89.000 i devet godina, nemam blage veze kakvi su kaisevi, rashladnu tecnost ne gubi, nema cudnih zvukova ili cijukanja.

Bice prvi veliki servis na prolece, pa cemo videti u kakvom je stanju sve to.

Cetiri godine i 60.000 se gotovo sa sigurnoscu moze smatrati preteranim kada je fabricki set u pitanju.

U zamenske delove ipak ne bih imao toliko poverenja. Ipak, cak i tada bih se pre drzao kilometraze kao reference, a ne vremenskog perioda, tj. sacekao bih 60.000 km.

Videcemo na prolece sta cemo da skinemo sa auta.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Loganovac

Zamena teza, opet. Niko nikad nije tvrdio da fabrički set ne može da izdrži više od propisanog uslova za preventivnu zamenu, naprotiv - ovaj uslov je sigurica, dakle u tom okviru je verovatnoća otkaza minimalna. Možda ceo set može da izdrži i 200.000km (ako te usere), ali to ništa ne dokazuje. Svakog dana je verovatnoća otkaza sve veća, neko takav rizik hoće da prihvati a neko ne želi da se kocka.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

MitarMrgulic

Fabrička preporuka za 1,5 dci motore, je 6 godina ili 160 000 km, pa šta prije nastupi.

Kod nas su isto tjerali na ovu garanciju za interval of 4 godine, međutoa, kvaka je da Renaulti nemaju ove 5-godišnje garancije kao Dacija, pa ih je većina sa 4 godine, već izvan garancije :)

Ja sam uradio na oko 4,5 godine starosti eksploatacije ili 5 godina od nastanka vozila, pošto je vozilo bilo 2011. godište a prva registracija u proljeće 2012.

Ipak mislim da sam mogao komotno nastaviti do danas, kada bi imao 6,5 godina i oko 90 000 km na satu.

Ali kao što reče dobri kolega, neko hoće da se kocka, neko neće da rizikuje, pa sam promijenio :)

Zoran

Zupčasti je ipak negdje sastavljen, koliko god to izgledalo da je kružnica bez prekida. Ja sam mijenjao na oko 100 000 km ali sam na jednom kaišu našao početak razaranja na spoju sa zupčaste strane.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

A to je bitno bitno jer ____________ ???

Sastavljen - ne sastavljen, sve ima svoj vek trajanja. Gumica za tegle nije sastavljana pa pukne dok zatvaraš teglu ajvara, da li bi mogla da izdrži 60 milijardi obrtaja kao ovaj naš možda sastavljeni kaiš?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Boban

Na tebi je svakako odluka mada bih ga i ja terao još godinu-dve.

Andrix

Kao i sve kod nas mislim da su preterano smanjene cifre za menjanje delova i servise. U Evropi za isti Sandero preporuka malog servisa je 20000 km a kod nas 15000 a pozeljno je na 10000 /za benz !?!? Tako da mislim da i za veliki servis postoji preporuceno vreme, ali opet sve zavisi od nacina i uslova voznje.Trebalo bi gledati i casove rada motora a ne samo koliko je presao.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Lazar@

Kod mene, na prvoj generaciji stepveja dci, interval za veliki servis je bio 100 000km ili 5 godina starosti...
Ja sam preventivno  zamijenio na 5 godina starosti i 70 000km...Natezaci i vodena pumpa i ostalo je izgledalo kao da je moglo da predje barem jos 100 000km...(jos ih imam)
Kais je bio ok, ali opet to je guma, i treba ga mijenjati na 5-6 godina



Urke

Evo odradjen konacno prvi veliki servis na Loganu 2005 posle predjenih 50.000km u Petitu.
Za sada su utisci pozitivni.

Cene delova:
zupcasti Gates set - 5800din
klinasti Gates 1100din
spaner - 2900din
pumpa KWP - 3200din

Za ruke mi je uzeo 7500din (radjen je i mali servis i stelovanje ventila)
Sve u svemu sve zajedno je bilo 25.000din.

Da li su kaisevi bili kriticni i kako vam se cini pumpa?

Pozdraaav

Zoran

Ima li zupčasti pukotina na glatkoj strani kada se presavije?
Sam svoj gazda - vazda.

Urke


Zoran

Ovde je onda zupčasti u boljem stanju od PK i od vodene. Hvala za slike.
Sam svoj gazda - vazda.

Urke

Hvala za komentar, prijatelji su mi pricali da ne menjam vodenu pumpu (jer je iz prve ugradnje), ali sam citao forum i odlucio da je ipak promenim, deluje da sam ispravno postupio...

Zoran

Dobro si postupio, koliko vidim bilo je curkanja.
Sam svoj gazda - vazda.

Andrix

Sve bilo zrelo za zamenu, ali opusteno
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari