Lepljenje folije na auto

prethodna tema - sledeća tema

Nikola GM

Drugari,

Zanima me šta mislite o lepljenju folije na auto? Vidim da postoji mnogo problema sa korozijom kod Logana, a farbanje je đavolski skupo. Moj je ok zasada, ali ima dosta sitnih oštećenja laka i farbe od kamenčića i nekoliko tačkica od korozije koja podiže farbu na haubi gepeka. Da li je folija rešenje i da li je neko to radio sa svojim autom?

Naravno, mislim na lepljenje folije u boji kao zamene za farbanje, a ne na lepljenje zaštitne folije.

Pozdrav!



Veterinar

Ne mogu pisati mnogo o tome, jer se ne razumem, ali ću napisati sledeće... Kad sam imao Logana, imao sam običaj da čuknuto mesto prelepim folijom i da foliju prefarbam četkicom u boju auta. Znam da to zvuči smešno, ali tako sam makar delimično maskirao oštećenja, a sprečio sam prodor vlage i vazduha do oštećenog mesta.  Na Stepveju sam pre dve godine primetio oštećenje na prednjem rubu haube koje je došlo do lima. Najverovatnije je pomenuto oštećenje posledica udarca kamenčića. Čim sam primetio promenu, kupio sam samolepljivu providnu foliju, isekao parče 2x2 cm i zalepio preko oštećenja. Korozije nema.

Andrix

Svojevremeno sam pitao koliko bi kostalo da se ceo nov auto oblepi providnom folijom, nije uopste bilo jeftino. Naravno mislio sam na haubu, rubove polovine vrata i srednji deo oba branika/spojlera.Ne secam se cifre ali je bila oko 200 e.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Nikola GM

Lepljenje kvalitetnom foliom celog automobila folijom u boji košta od 250 do 400 evra. Naravno ima i skupljih varijanti. I dalje je mnogo jeftinije nego farbanje, a folija navodno štiti limariju, sprečava kontakt sa vazduhom, koroziju i slično. To me najviše zanima, ustvari. Koliko je to tačno, a koliko je samo fama?

Hvala na prethodnim postovima!    :)

Raja

Jalov ti je to posao. Da to nešto koristi, radilo bi se masovno. "Prava" korozija dolazi iznutra i tu folija ne pomaže, samo bolje markira proces.

Šta ti ono beše po profesiji?   :write: