Lož ulje & Dizel D2 vs. Euro dizel 5 ?!

prethodna tema - sledeća tema

ivan-bgd

Ovih dana se naslušah priča,a i svedok sam bio da ljudi sipaju lož ulje i D2 u vozila novije generacije tj koja koriste evro dizel.I još kažu da je sve ok ,i da nema razlike.Prešli po 500000, i sve normalno.Ja pitam a dizne...kažu ništa nisu menjali servisirali.Nisam verovao dok nisam omirisao ulaz za sipanje goriva kod jednog renoa talije i to kod ovog novijeg.Bazdi ložak iz rezervoara.Šta vi kolege kažete na tu temu. :ces:

kiconix

Moje kolege sipaju i voze, ja se jos ne usudjujem (samo zbog turbine).
Moj kum sipa u E klasu, 270 cdi i vozi  :ne:

ivan-bgd

Ne usuđujem se ni ja pogotovo što sam u garanciji a ni ćale ne  sipa u puntića jtd...ali masa njih ne mari..sipa i tera...a dal može nešto da se sj... ne znam :ne:

staracstol


zac


duschann

Znam taksiste koji su sa D2 sredili dizne na loganima :-)1
Lož ulje i D2 + dCi =  :c0:

ivan-bgd

Eto sad sam ,,video,, i drugu stranu.A kako meni tvrde da su prešli hiljade km a da je sve ok..ja ne'am pojma.I ja mislim isto što i kolega staracstol da su malo  :fiju:

kiconix

Imajuci u vidu iskustvo Veterinara, ne bih ja u dci sipao nista osim eurodizela i to jos sa aditivima.

Tale

Malo ko kada se zajebe kaže da se za*ebao. Svi nešto kriju kao zmija noge.
Nije to više G2 i stari dizelaši da možeš sipati u njih šta poželiš. Ko nema para za razliku u cijeni između D2 i euro dizela jednostavno ne treba da vozi novije auto.

ivan-bgd


Veterinar

Zajebancija koja moze skupo da kosta. 1.5 dci nazalost vazi za najosetljiviji, sto sam isprobao na svojoj kozi. Eurodizel i nista drugo.

jasho

Veterinar, kad si to prešao sa logiše na stepića? :to: znam za problem sa diznama na logiši :place:

Veterinar

Nisam u potpunosti, o postepenom prelazu se radi. O diznama cu pisati u odgovarajucoj temi.  :wave:

Zoran

Samo euro dizel, sve ostalo je u konačnici skupo za dci.
Sam svoj gazda - vazda.

dacijetina

Sto modernije to osjetljivije. Nije to sarajevski Golf2 dizel koji je i na zejtin isao kad nije bilo nista drugo.
Ako si ikada probao da letiš, šetaćeš Zemljom pogleda uprtog ka nebu;
tamo gde si bio i gde se čezneš vratiti.
                                                                   Leonardo da Vinči