Sandero - potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

speedo

Moram da dodam i ovo, zadnjih 1500km sipam benzin samo na jednoj pumpi i primjetio sam lagani pad potrošnje u svim uslovima, a što je ovaj put i potvrdio. Takođe, malo sam modifikovao i stil vožnje - ranije sam na nekih 60-65 prebacivao u petu i kormilario tako...sada ga držim u četvrtoj do nekih 75-80, mislim na standardne ovdašnje magistralne puteve.

Zoran

Po mojim saznanjima najmanja potrošnja je ubrzavati intenzivnije (pola gasa) do 3500 rpm pa onda prebacivati u veću brzinu.
Sam svoj gazda - vazda.

Max28

Ja ga saltam na 2500 obrtaja i trosi onaj skuplji Benzin (98) oko 5 litara na otvorenom (1.2 motor 75KS).
3500 obrtaja je vec malo puno - previse se dere motor.
Idealna krstareca brzina van grada mi je 80-90 km/h

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

'De to ima džabe?  :c:

:offtopic: I ja sipam 98 jer sam uklavirio da sporije "lapi" i bolje "kreše".
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

I ja sam mislio da je do goriva kad mi se auto uz Kosutnjak u 3. sa klimom na 2000 obr. pokloni kad mu dodam gas, pa kad sam ga malo izduvao sa menjanjem brzina na 3000/3500 o onda vuce. Inace menjam na oko 2000/2300 obr. po ravnom i po gradu ide oko 7.5 l/100. Navikao sam tako ali izgleda da moram malo i na a-put pa do patosa, da ga produvam..
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

Ja mislim da taj 1.2 16 V bi trebalo ubrzavati sa 2/3 gasa i  šaltati na oko 4500 ob/min da postignemo minimalnu potrošnju. Mislim na polazak sa semafora, kada vam niko ne smeta.
Sam svoj gazda - vazda.

Andrix

Mlogo kume 4500 o, 3000/3500 o po ravnom a uzabrdo i preko 4000 o
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

Pa na 4250 ob/min ti je max. obrtni moment. Ako želiš postići minimalnu potrošnju, kod ubrzavanja tej broj trebaš prekoračiti... :kava: :wave:
Sam svoj gazda - vazda.

LeNgenda

Ljudi, jer neko vozio ovaj G-drive Gaspromov benzin?

Meni auto nikad nije bio ovako blesav.

Sipam standardnu 95-icu, ok, sve normalno.
Sipam 10 dinara skuplji G-drive, taman dok potrosi 95-icu u vodovima, srkne G-drive i odmah poblesavi.

Kao da sam cipovao auto kod brace Rumuna.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Keka

Stra' me da sipam to u karting, ce mi pobegne motor ispod haube.  :D
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


goxy

izgleda da stvarno ima 100 oktana kako su i napisali  :ha:

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Ima i aditive koji smanjuju trenje,verovatno u fazi usisavanja.Moram priznati nije mi jasno da je to moguće i da ima neki merljiv uticaj.Broj oktana posredno utiče na snagu motora.A naročito nedovoljno oktana smanjuje snagu.Znači ovako:isti benzin (energetski) u verziji sa 92 i 100 oktana sigurno daju različit efekat (snaga,moment,"odziv",kako god...).
Da li je ovo neko korporacijsko baronisanje,probaću lično i napisati utiske.Već sam ranije nameravao,ali me je LeNgenda baš zaintrigirao.

Zoran

Ja mislim da je to sve marketing. Dok svak proba (po 2 puna rezervara), izmislit će oni neki sledeći "avio benzin..."
Sam svoj gazda - vazda.