Performanse motora 1.6 MPI vs 1.5 DCI

prethodna tema - sledeća tema

Lazar@

Citat: Dachaa poslato 18.02.2012. - 23:53
...kada uzmem da vozim caletov auto koji je benzinac 1.8 150ks,mora stvarno da se potera u vece obrtaje da bi dobro iso a stvarno ne volim kada ga teram do 6.000rpm nekako mi je zao..
ma benzinca mozes slobodno da potjeras kad treba  :dobro:
Sta mislite koliko krugova mu je trajao sandero? :Smiley:



Veterinar

Traje Sandero, ne sumnjam u to. Inace, tamo su motori drugaciji u odnosu na one koji su u ponudi kod nas.

"Renault do Brasil, which is the Brazilian outfit of French car manufacturer Renault, released in October 2008 the Sandero based crossover mini SUV Stepway, ten months after launching the Sandero brand there. The Brazilian Stepway has a 1.6-litre 112 bhp (84 kW; 114 PS) 16 valve engine, the Hi-Flex one with bio-ethanol abilities,[9] and it is marketed in Brazil, Colombia, Argentina and Mexico.
The European version, unveiled on May 7, 2009 at Barcelona International Motor Show under the Dacia brand, is available in most of the European markets as of September 2009. Dacia Sandero Stepway comes with a 1.6-liter and 90 bhp (67 kW; 91 PS) petrol engine or 1.5 dCi 70 bhp (52 kW; 71 PS) diesel engine.[10]"


Lazar@


lovac

#94
Imam neki gadan osećaj da ovaj motor ne bi izdržao narednih 100 km - nešto mi mnogo zviždiiii!

Po mom dubokom ubeđenju - dizel je dizel: ko želi snagu, ko želi relaksiranu vožnju, ko želi manje troškova po pređenom kilometru - neka kupi dci. Neće se sigurno pokajati!

Suvišno je navoditi post neposredno iznad svog posta i na taj način ga duplirati.
                                                            Raja

Keka

Osim ako u neki opasan (turbo) benzinac ne ugradi TNG pa se vozi znatno jeftinije nego na naftu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Dachaa

Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Loganovac

Citat: Lazar@ poslato 19.02.2012. - 20:51
Dzabe vama 1.6 16v 

Kad se sretnemo negde, da se malo poćeramo, a?  :zloca:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

staracstol


maestral5747

#99
Zanimljiv post. Evo nekoliko finih Logana


lovac

Citat: Loganovac poslato 20.02.2012. - 04:06
Kad se sretnemo negde, da se malo poćeramo, a?  :zloca:

Možemo posle tog ćeranja da odemo i na benzinsku pumpu .... pa da odvagamo novčanike ?!?

Keka

Obzirom da je TNG duplo jeftiniji od evrodizela, neces dobro proci na tom vaganju  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

Dci protiv mpi motora...  Mpi je mnogo tiši. Kad sam prešao u benzinca dešavalo se da nisam siguran da li mi se ugasio kada sam kretao iz mesta sa umereno pojačanom muzikom. Preko 120 km/h je bučniji od dizelaša. Subjektivni osećaj snage motora je na strani 25 ks slabijeg dizelaša. Imam utisak kao da je imao 30 ks više od benzinca, a ne bi me čudilo ni kada bi bili izjednačeni pri upotrebi štoperice. Dizelaš je imao prosečnu potrošnju oko 5 l, a benzinac oko 7,6 što smatram odličnim rezultatom.  Benzinca vrtim na 2000-2500 o/min po gradu i na 3500-3800 o/min na autoputu. Ništa novo nisam napisao, ali Keka me pitao kakav utisak stičem. Vozne karakteristike su na strani dizelaša, svakako. Možda ću deo utiska promeniti kroz par meseci, još sam u fazi privikavanja...

Lazar@

danas sam vidio sandero stepway 1.5 DCI
???

peras

To je nesto novo, inace dCi ima 90KS i realno njegove performanse se mogu  porediti sa 1.6 MPI.