Krovni nosači

prethodna tema - sledeća tema

blagojevic

Trajce (i ostalo drustvo), nema potrebe da mi se zahvaljujete. Tu smo da jedni drugima pomognemo kad god i kako god mozemo.
Sto se skice tice, nisam zadovoljan kako sam je iskotirao, jer je sva pod "coskovima". Poceo sam od traka lima sirine 105mm, i dosao do onoga sto sam nacrtao. Mere svih stranica sam namerno naveo, da bi nakon stampe skice mogla da se izvrsi provera da li je zaista u originalnoj razmeri (1:1).
Sto se farbanja tice, mislio sam da ih plastificiram. Medjutim, resio sam da ih ne picanim toliko i ne bacam pare bez veze. Odlucio sam se za efekt lak jer mi se na nekim spoljnim gelenderima pokazao kao vrlo postojan. Usput imal lepu teksturu (saru) kada se osusi. Planiram da na ove nosace po potrebi nakacim galeriju (gepek) koji mi je ostao od Renoa 4. Pa posto je on vec ofarban sivim efekt lakom, boja se nekako sama nametnula za nosace. :)

Zoran

Policija je u poslijednje vrijeme počela tražiti ATEST (pare) za krovne nosače iz vlastite radionice.
I ja imam napravljene i stoje u radnji ako kada zatrebaju.
Blagojević, sve što sam napraviš to ima dušu...
Svaka čast  :dobro:
Sam svoj gazda - vazda.

trajce

#152
Pozdrav, Evo posle godinu dana planiranja skupio sam materijal, bas onako kako je Blagojevic uradio i po istim skicama, napravio sablone od kartona, preneo na lim i iskrojio. Ostaje varenje i farbanje. A sve to jer hocu da kad podjem na odmor, ponesem i bicikl  :lux:

Evo i slika kako to trenutno izgleda


kiconix


vujanovgoran

Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Sir Oliver

I drink to make other people more interesting.

blagojevic


Andrix

Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

Trajce, tek sada vidjeh - svaka ti čast  :aplause:
Sam svoj gazda - vazda.

trajce

#159
Hvala  :ziveli: Evo jos..., nosaci gotovi, izgledaju dobro, osim sto sam ih ofarbao ko levom nogom  :bonk: moze da se desi da ih ozuljam opet i odnesem kod druga farbara. Videcete sve na slikama, a prva slika je pre farbanja.

Zoran

 :to:, važno je  da služe dobro.
Sam svoj gazda - vazda.

Uros Cuore Sportivo

Pozdrav Dachisti!
Kupio sam danas preko sajta www.dacia-delovi.com krovne nosace za koje se ispostavilo da nisu kao sa slike na sajtu. Sem sto su i malo falicni (jedan nosac nema plasticni deo na vrhu koji je cisto estetski) prilicno su drugaciji od onog sto sam zamisljao. Da li neko ima iskustva sa ovim modelom? Brinu me ovi vijci koji su izlozeni spoljasnjosti auta i koje ce svako moci da cacka.
Kontaktirao sam dobavljaca i vratice mi novac ukoliko nisam zadovoljan. Napomenuli su mi da ovaj model prodaju dugo godina i da do sada nisu imali kritike. Sto je i ocekivani odgovor. Moci cu da ih probam tek za dva dana kada Logan bude bio kod mene.

Zoran

Meni je taxi firma ukradena dok sam kupio hljeb u Ilijašu u pola bijela dana. Ovako je bila pričvršćena. Ti kako hoćeš  :ne:
Sam svoj gazda - vazda.

speedo

Neće svako da čačka nego će prvi "pametan" da odnese...imao sam nosače koji su se montirali ovako na bivšem autu, ali naravno skidao sam ih svaki put. Mogu poslužiti kada se koriste sporadično, da mi trebaju svakog dana stalna montaža i demontaža bi bila smor.

Keka

U svakom slucaju matica u krovu ce proklizati bilo zbog svakodnevne montaze/demontaze, bilo ako se dugo ostavi zasrafljeno pa zapekne.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!