All-season gume

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Adac ne bih nazivao "nazovi".

Lasa je niskobudzetna guma sa niskobudzetnim performansama. Ipak je za nijansu bolja od stare Wintere.

Nekome to odgovara, nekome ne.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Boban

Novčanik diktira sve da se ne lažemo jer da imamo keša ko da mi se tešili nekim slatkorečivim pričama tzv majstora već bi svi vozili top modele a ne starfire,lasse i ostalo. :whistling:

lovac

Tražio sam kleber quadraxer - ono što je preporučeno na prethodnoj stranici, ali ne mogu doći do nje. Niko nema na lageru, čak ni ovi iz IPG. Sledeća opcija mi je bila Sava adapto, ali su me odgovorili sa obrazloženjem da je Lassa bolja guma.  :conf:
Što se tiče cene - sve tri nabrojane koštaju isto (oko 7000 po komadu).

Mene je privukla reklama na internetu, da je Lassa moderna fabrika u koncernu Bridgestone. Iskreno, imam poverenje u tursku robu: ne spada u vrhunac, neka srednja klasa, ali u glavnom vredi cenu koliko košta.

Lassu reklamiraju u celoj Turskoj - kada pogledate utakmice njihovih fudbalskih timova, svuda iskaču reklame za Lassa. Ova koju nameravam kupiti izgleda lepše od adapto  :respect:.

Nekako, najviše mi se sviđa Michelin cross climate, ali mnogo su skupe za moj budžet, skoro 100 € po komadu  :whistling:
Vidim da i starfire nudi all season gume, koštaju upola manje od gore pomenutih.

saša61beograd

Citat: lovac poslato 12.10.2018. - 17:13


Mene je privukla reklama na internetu, da je Lassa moderna fabrika u koncernu Bridgestone. Iskreno, imam poverenje u tursku robu: ne spada u vrhunac, neka srednja klasa, ali u glavnom vredi cenu koliko košt
Kod mene je sasvim suprotno,imam odbojnost prema turskoj robi isto kao i kineskoj.Znam da grešim,ali šta ću,prababe mi pre 50 i kusur godina čitale srpske junačke pesme i ostao mi taj stav prema Turcima zauvek.A to što sponzorišu fudbal,bolje bi bilo da te silne pare ulože u razvoj i tehnologiju nego što ih ulažu u (mafijaški) fudbal,pa još Turski.
Mišljenja sam da je Kleber Quadraxer 2 (novi) za dve klase bolji od Adapta i Lasse.Umesto Klebera potraži u istom cenovnom rangu Nokian,Uniroyal,Fuldu,ako išta od toga ima u maloprodaji.

Andrix

#364
+1



Zabranjeno je:
Citiranje prethodnog posta u celini kao i Citiranje delova i/ili celih postova u potpisu,
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

silent

Citat: Keka poslato 12.10.2018. - 10:41
Adac ne bih nazivao "nazovi".

Da, ne bih ni ja. Nazvao bih ga "Marketinška agencija".

Keka

Mi smo uvek najpametniji, dok su ostali marketinske agencije.

Mi najpametniji opipavamo ulje i gume cenimo na osnovu izgleda, oni iz marketinga se bave nekim kocionim putevima na mokrom, suvom, preciznost na prvu decimalu.

Stvarno su bzvz.

Koga zanima svez test all-season guma, ovi iz marketinga ga odradili:

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=4142.msg207736#msg207736
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@

Skoro provalih da moje gume imaju oznaku za sve sezone
Sunce, kisa i pahulja...

Mada ni u ludilu ne bih pokusao da gazim snijeg sa njima, jer sara jednostavno nije zimska



saša61beograd

Simbol za zimske gume (pahulja ili planina sa tri vrha) je standardan,a ovo nije taj simbol.Ova pahulja na slici može da znači da guma neće da ozebe ako slučajno zagazi u sneg ili da je guma dobra za driftovanje po snegu.
Šara zaista nije zimska,niti kombinovana kao kod all season.

lovac

Danas sam montirao 4 all season gume na mog stepwaya.
Diskutovali smo o njima ovih dana, i odlučio sam da to budu ipak Lassa Multiways gume. Do sada sam prešao 100000 km sa autom i poderao sam 2 kompleta guma: originalne continental i zimske sportiva. Nadam se da će i ove novomontirati izgurati preko 40000 km.
Gume koje sam kupio su proizvedene u 16 sedmici 2018 godine, što znači da nisu ležale dugo u skladištima.
Koštale su 7000 po komadu, sa montažom.


jasho

 Čestitke na novoj obući Lovac, očekujemo utiske da podeliš sa nama :aplause:


MitarMrgulic

Druze Lovac,

I ja sam istog razmisljanja sa mojim Meganom.

Evo iduce godine bi trebalo biti 100 000 km, sa dva seta guma, origninalne ljetne su Bridgestone, a zimske su Dayton.

Zimske mogu jos ovu sezonu, ljetnje bi mozda mogle jos dvije, ali na slijedecu jesen, ako Bog da, planiram uzeti jedan set all season guma, upravo tako kao sto si projicirao, da mogu preci nekih 40-50 hiljada km u komadu, bez skidanja.

Pitao sam bas mog vulkanizera, koliki je radni vijek prosjecne gume srednje klase, kaze oko 50-70 hiljada km, ovisno od gume i stila voznje, ali tu je to negdje.

Takodjer, gume starije od 7 godina, koliko god da su presle, zbog starosti nije preporucivo voziti.

Obavezno pisi kako se Lassa pokazala u praksi :)

saša61beograd

Moj prijatelj je juče kupio 4 Save Adapto 185/65 15 za Fiat Ideu i plati to oko 25.000 din.Pre 4 godine nagovarao sam ga da to uradi,ali je on uzeo dva kompleta,zimske i letnje.I pri tom mi održao predavanje u stilu "bezbednost nema cenu","all season ne valjaju jer su kompromis" i slično.Danas,četiri godine kasnije,plata mu je duplo manja a stare gume,zimske i letnje,pretvorile su se u kubni metar otpada.Pokušaće to da proda nekome,mada se sam pita koja će budala to da kupi (a žao mu da ih baci jer i dalje liče na gume).
Uglavnom,izračunasmo mi da bi sa all season gumama za ove četiri godine prošao više nego duplo jeftinije (samo na sezonsku zamenu je dao vrednost jedne gume uz silno izgubljeno vreme).Inače,vozi uglavnom po gradu i procenio je da je za četiri godine na zimskim gumama prešao manje od 200 km po snegu.

Zoran

Svakako ima smisla. Ja sam razmišljao da svake jeseni kupujem po 2 komada. . .
Sam svoj gazda - vazda.

mladja73

Citat: saša61beograd poslato 17.10.2018. - 10:43
.Pokušaće to da proda nekome,mada se sam pita koja će budala to da kupi (a žao mu da ih baci jer i dalje liče na gume).

:offtopic:

Uvek se nadje neko. Evo ja sam prodao moje stare wintere drugi dan po postavljanju oglasa.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.