All-season gume

prethodna tema - sledeća tema

speedo

Vozio sam i ja zimske non-stop, šara se neće potrošiti, ali jednostavno performanse opadnu u bilo kom režimu vožnje. Voze mnogi i danas tako. To je baš krajnje kompromisno rješenje.
Da ja živim u Herceg Novom montirao bih neke solidne ljetne gume i vozio tako. Po potrebi dupli set točkova sa zimskim gumama. Kompromisno neke all season, Sava Adapto ili već spomenuti Michelin. Iako lično nemam iskustva sa all season gumama. A gazda radnje sa takvom pričom ima bolju zaradu na Tigar gumama pa želi da ih proda što više.

kiconix

Gazda ima radnju na Zlatiboru.

Lazar@

Ja mislim da je Kleber Quadraxer 2 all season idealno resenje
Po testovima odlicna!



lovac

Mišelin kros klimate u dimenziji 205/55 16, u Sr i Cg košta oko 100 €.
Već sam razmišljao o toj opciji, ali je preskupo za moj budžet. Za te pare mogu kupiti dva kompleta wintere.

Koliko košta ovaj kleber koji predlažeš, Lazare?
Nisam do sada naleteo na tu gumu u ponudi, na našem prostoru.

Vladan P

Zajedno smo skupa !

lovac


gromovnik

Posle 3 godine i oko 35-40.000 km prednje CrossClimate su bile skroz ćelave sa strane. Nisam međusobno menjao prednje i zadnje gume ( :banghead:), zadnje su još dobre.

Danas kupio nove prednje, isto CrossClimate u auto servisu Adam Tošin Bunar. Cena sa montažom i balansiranjem je 9100 din po gumi. Još sam dobio i kafu da popijem dok čekam.

VaskezNS

Možda ne bi bilo loše da uradiš optiku, ako nisi skoro. Od loše naštelovanog trapa gume umeju da čelave sa strane.
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Zoran

Sa jedne strane a ako su slabo napumpane onda ćelave sa obe strane.
Sam svoj gazda - vazda.

gromovnik

Ja ih duvam po uputstvu 1,9 bara, često padne i na 1,7 kad zahladi, a optiku dugo nisam radio. Videću da povećam na bar 2 bara.

bind


Loganovac

#341
Pa da, ako se ocenjuje samo zaustavni put na suvom i vlažnom kolovozu, ne pominjući čak ni na kojoj temepraturi. A kamo ponašanje na snegu, kamo buka (ova njihova najbolja je po tome najgora), potrošnja goriva, brzina akvaplaninga (Michelin najgori)? A tek cena?
E, sve to kad se uzme u obzir 100% sam siguran da je GY najbolji izbor. Kupio sam ženi All Season gume za Punta, jedno veče sam se mislio i sutra uveče GY nije bio u ponudi - kupio sam Fuldu. Mogu da pričaju šta god oćedu, ja više pare za Mišelin ne davam. Na Logana, bože zdravlja iduće godine, ima da turim GY Vector 4 Seasons G2.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

szs

Neko voli popa a neko popadiju  :ne:
Ja sam izuzetno zadovoljan Mišelinovim cross climate
Preko 2 godine i opet bih uzeo iste
Naroćito zbog ponašanja na vlažnom a hladnom kolovozu. Mada ni leti nemam šta da zamerim.
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho

Hm, kolko ja kontam Michelin CC se pokazao najlošiji