Ko je gde ugradio TNG, za koliko para i kako je zadovoljan?

prethodna tema - sledeća tema

Deda

... ne prijavih da sam zavrsio sa atestom...
Samo sipam plin i zena ne izlazi iz auta...
Lepo ide, cini mi se da ne trosi puno, prezadovoljan sam...
Sipam i benzin, ali ne ako ranije, vise tng :P

Pozdrav svima, ja sam se ponovo rodio sa tngom u autu, jos samo da prodje zadnja rata i da zivnem malo od maja meseca...

bmiillan

fali mu mnogo

plasticna kutija, nedovoljna zastita konektora racunara, nedovoljno hladjenje racunara, los softver sa
nedovoljno opcija za podesavanje, cesto ne moze da prepozna signal broja obrtaja motora, i dosta
racunara je prestalo da radi.

sve u svemu neuspeo pokusaj inace ozbiljne firme AC da napravi sto jeftiniji sekvencijalni uredjaj, ali su na vreme shvatili
da je ipak kvalitet presudan za opstanak na trzistu
nemoj na silu uzmi veci cekic

Keka

Dok se nisu pojavile serije 3 i 4, Stag 200 je bio sasvim solidan uredjaj. Za euro 3 motore ni ne treba vise.

Moj je upravo Stag 200 i nista od navedenoh ne mogu da potvrdim kao manu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


bmiillan

stag 300 je pravljen pre staga 200, stag 200 je pokusaj pravljenja jeftinije varijante

ja i nisam rekao da stag 200 ne radi, ali procentualno ima mnogo reklamacija i
pravi mnogo problema (licno svojim ocima video logana koji ima ugradjen stag 200
i koji je detonirao na gas, polomio kuciste filtera vazduha).

to je za sada jedini sekvencijalni uredjaj koji sam video da je detonirao i zaista nisam
verovao da je tako dok nisam video sopstvenim ocima. posle pritiska koji sam napravio
uvozniku i kontaktiranja fabrike ispostavilo se da to nije jedini automobil kome se to desilo
i da je problem u softveru koji nije dovoljno dobro odradjivao cutoff dizni i da se gas u
nekim rezimima voznje nakupljao u usisnoj grani i da je dolazilo do detonacija.

nemoj na silu uzmi veci cekic

Keka

Ovaj deo foruma definitivno nije mesto za ovakvu polemiku, o tome mozemo u delu namenjenom TNG uredjajima.

U svakom slucaju se ne bih slozio sa navedenom pricom, zato sto ne pije vodu zbog elementarnih principa rada TNG uredjaja.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


bmiillan

prvo ja ne polemisem i ne znam zasto se neko nasao prozvanim. forum shvatam
kao mesto za podelu iskustva i kao pomoc da se neko ne uci na sopstvenim
greskama (kad se neko vec opekao pre njega)

drugo napisao sam kakvo je moje iskustvo u nameri da nekome pomognem
ko razmislja o ugradnji auto gasa.

to sto kod tebe radi navedeni uredjaj je ok i zelim ti da radi jos sto godina,
ali su cinjenice takve kakve jesu i ako se malo raspitas kod nekoga ko ima
malo vise iskustva sa tim uredjajima (a ne samo da je ugradjen na jednom automobilu)
da je onako kako sam napisao.

zavrsavam "polemiku"
nemoj na silu uzmi veci cekic

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho

Ajde kolege pomoć, treba mi savet za ugradnju TNG uređaja u BG, ali da znate da je dobar servis, može i na PM, gledam po netu, taman kad pomislim ovi su ok i sa cenom i zadovoljne mušterije, naiđem na nekoga ko ih kudi, sad da li da konkurencija to radi ili zadovoljne mušterije????

stepwau-LPG

E stvarno, i meni krajem juna stize stepway 1,6 uplatio sam ga u Hit Auto-u, poveden cinjenicom da su ovlašcen servis odmah sam rekao da mi ugrade gasni uređaj čim stigne moj auto i da ga preuzmem kao stepway 1,6 LPG. Da li neko ovde uopšte ima skorije pozitivno iskustvo sa ugradnjom gasa u Hit Autu (Landirenzo uređaj)??? Ne mogu da verujem da bas nikome nisu u Sandera dobro ugradili gas...??? Neka mi se javi neki sanderovac koji je kod njih ugradio gas i bio zadovoljan... :doh:

kiconix

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=1247.0
Za pocetak je dovoljno.
Stvarno mi nije jasno zasto ne koristite -search- kad vam nesto treba. Ukucajte kljucne reci i nema potrebe da sirimo temu. 90% onoga sto trazite vec postoji negde na forumu.

majbah61

Ugradio sam TNG pre desetak dana u ECO TOP-u, cena slatka posto je auto nov ali sam sasvim zadovoljan...nema razlike u snazi, bar je ja nisam primetio
a probao sam po nekim beogradskim brdima i cupa sasvim ok za razliku od stare Ascone koja cim vidi brdo pocne da stenje....osecao se pad snage...
jos nisam izmerio potrosnju, cekam da se isprazni boca pa cu da se preracunam.....na prvom punjenju je stalo oko 32 litra i rekose mi u servisu da to zavisi
od pumpe do pumpe...boca je toroidna od 42 litra....jedino sam primetio da se malo veseli pokazivac kolicine plina ali ko da se tim bavi....racunam da ce mi tih trideset i kusur litara biti dovoljno za 300 km po gradu.....ja zadovoljan......

sinisapancevo

#116
pozdrav svima
neki savet za odabir servisa za ugradnju plina
hvala unapred

ppejic

Da li je moguce da nastavim sa servisiranjem svog TNG uredjaja u nekom drugom ovlascenom DACIA servisu i da pri tome zadrzim garanciju na isti, ili sam osudjen na servis koji mi je instalirao?

Peja

Keka

Ako si ugradio u mrezi ovlascenih RNS servisa, onda mozes bilo gde, u ovlascenim servisima koji pruzaju ovu uslugu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


DeepBlue

Ugradjeno 2006.god u Cacku, servis Kaludjer @0 km tj. pre preuzimanja auta .
Cena, taj mesec bila na popustu - puka sitnica 1100eur :)
Generalno lepo odradjeno, atest prosao bez problema ...
ali ipak ne bih preporucio servis