Katalizator

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Zavisi šta piše u polisi. Ako je pokriven rizik od krađe vozila - vozilo nije ukradeno.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

I mene bas interesuje za kasko, jer ako nadoknadjuju kradju radija-onda bi trebalo i katalizatora. Jer je u pitanju teska kradja /pravno-zakonski/ znaci savladava se neka prepraka i oduzima stvar. Prepreka ovde bi bila samo struganje-brusenje. Videli da je skupa rabota pa nepriznaju....Jer originalni je....xxxxxhiljada din
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

mrjony939

Nazalost, ova tema je ponovo aktuelna. Primecujem u prethodnim postovima da je nacin realizacije kradje (secenja) isti kao kod mene, tako da verujem da je to ista ekipa, a za koju sam i cuo da je povezana sa "cuvarima" zakona.
A ono sto sam ja primetio je da cesce kradu u nocima kad je hladnije napolju i kad sam prijavio policiji kradju, bas te noci nisu patrolirali mojim krajem.

silent

Да одговорим у вези са каско осигурањем.

Ја имам уплаћен допунски ризик крађе возила. Услови осигурања кажу да он покрива и крађу делова возила. Агент осигурања је приликом телефонског разговора тврдио да крађа делова није покривена, али је на моје инсистирање и указивање на услове одговорио да ће проверити са правном службом и обавестити ме, ових дана надам се.

Међутим, ту долазимо до основног проблема, а то је да чак и ако заменим катализатор са оригиналним, постајем поново мета за крађу и тако у круг. Из тог разлога сам се и одлучио за заменски.

Иначе, уочио сам необичну појаву да ми се спустила прва цртица од пуног резервоара (до чепа), већ након пређених 75 км, а то се никад раније није десило, прва обично издржи око 150. Не знам да ли је то повезано са очитавањем (ламбда сонде?) након катализатора. Али о томе ћу у другој теми, овде:

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=218.msg230036#msg230036

silent

 :offtopic:

Осигурање ми је одговорило, јесте покривена и крађа делова, тј. катализатора и да могу да им се јавим са полицијским записником, да би покренули процедуру. Што ја нећу учинити из горе наведених разлога, али ми је битно да знам за убудуће.

Очигледно је агент продаје покушао да ме откачи... :rtfm:

Veterinar

Nećeš da ti kupe novi katalizator da ti ga ne bi ponovo ukrali ili ima još neki razlog? Ako je samo ovaj prvi, ne shvatam ga, jer ukrasce ti i zamenski, ako se namere.

Capriolo

Vidim da Google pretraga izbacuje baš dosta oglasa sa polovnim katalizatorima za dačiju ( npr. oglas u stilu: "Fabricki katalizator skinut sa dacija sandero logan 1. 4 1.6 mpi skinu sa stranca jako mala kilometraza." ). To se baš dosta krade ?!?

Raja

I meni su pre par dana pokušali da iseku katalizator. Isekli su cev na tri mesta ali ne do kraja. Verovatno je neko naišao ko nije trebalo da naiđe i katalizator
je ostao u mojoj svojini. Policiji sam prijavio pokušaj krađe. Sve se dešavalo na parkingu ispred zgrade.

JBT ovde je osnovna privredna grana krađa i prekrađa.  :bonk:

saša61beograd

Privredna grana,a mi smo im nepresušna sirovinska baza.A da hoće,onaj ko treba,mogao bi da preseče to za jedan dan.
Svaki post u ovoj temi me baš iznervira.Kakvo je ovo vreme došlo da nisi siguran ni za jeftinu, matoru Dačiju da će da osvane cela.

duster

Ne treba im mnogo ulaganja u alat. Čitajući servisno upustvo nađoh i ovaj alat koji ne zahteva ni struju ni baterije a ni veliku buku ne pravi - Operate tool Mot. 1199-01. Ima ga i na netu za 2-3000 din. Da ne ostavljam linkove, izguglajte Tailpipe Cutter i videćete ponudu od Amazona do AliExpressa.


saša61beograd

#100
Da,ovo je alat kojim seku,jer sam čuo da je rez savršen i bez špona.Kada bi se uz cev auspuha po dužini zavarila žica prečnika 5-6 mm,ne bi mogli ovako da seku.Onda bi mogli jedino akumulatorskom brusilicom,ali to neće sigurno jer je bučno i izaziva spektakularan noćni vatromet!Dakle,može ima se doskočiti.

zaki

#101
Po dužini cevi zavariti čelične trake-krilca širine 2-3 cm koje onemogućavaju da rotira sa tim lancem.
ili ovakva nekakva varijacija


silent

Citat: Veterinar poslato 29.12.2021. - 20:58
Nećeš da ti kupe novi katalizator da ti ga ne bi ponovo ukrali ili ima još neki razlog?

Тако је.

Citat: Veterinar poslato 29.12.2021. - 20:58
Ako je samo ovaj prvi, ne shvatam ga, jer ukrasce ti i zamenski, ako se namere.

Неће, није им интересантан, мање племенитих метала него у оригиналном. Зато је и далеко јефтинији.

Loganovac

Kad već zalegne pod auto nema razloga da odustane. Jedino da nalepiš obaveštenje na kola da koristiš jeftini Euro 3 katalizator...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

silent

Виде они који катализатор је у питању, професионалци су то :)