Sandero - potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

Midzi

Destinacija Beograd - Niš - Beograd oko 500 km prosečna potrošnja 5.1l/km.

szs

Super potrošnja za auto put  :dobro:
Prosek brzine?
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Midzi

Po BC 80 ali bilo je gradske voznje u BG i u Nišu. Ja generalno vozim oko 110


MitarMrgulic

To je to,

I ja kad se sa MCV samo izmaknem na magistralnu i otvorenu vožnju, odmah to dođe na 5-5,5 l

Gradska voznja njega "zeza", supruga i ja imamo slične relacije, ona sa 1,5 dci ja sa mojim 1.0 Sce.

Uglavnom, dci oko 6-6,5 l a Sce oko 8 l.

Midzi

Ponovljeno je putovanje na istoj destinaciji. Ovog puta prosečna potrošnja je bila 5l/km. Prosecna brzina je bila malo manja zbog lošeg vremena (kiša i susnežica), dok smo imali jednog putnika više i kao i stvari u gepeku.


speedo

Zadnjih 500-600 kilometara isključivo gradska vožnja i potrošnja 9,4 l. Sandero 1.4, benzin. Sve u svemu - zadovoljan, tolika je otprilike i fabrička norma. Gužva, puno hladnih startova, grijač zadnje šajbe gotovo non-stop radi, klima ponekad.

Midzi

Potrošnja oko 4,5 l/100km na relaciji Beograd - Negotin (oko 250km dunavskom magistralom)

Midzi

Potrošnja oko 5,1 l/100km na relaciji Negotin - Paraćin - Beograd (oko 150km magistrala i oko 150km autoput)

sds21

Sandero 1.2 MPI sa fabrickim LPG sa jednom bocom (oko 32-33l plina) predjemo oko 400km iskljucivo gradske voznje. Tesko da moze jeftinije. :D

dekiv68

To nije vozilo iz podataka na tvom avataru :conf:

sds21

Supruga vozi Sandera, a ja Fabiju sa avatara. :) Uskoro supruga preuzima moju fabiju, ja nesto novije, a sandero ce na oglase :(

Midzi

Od poslednjeg sipanja na pumpi punog rezervoara prešao sam oko 370 km (oko 120 km gradska po Beogradu i ostatak dunavska magistrala BG-NG sa izletima u SM i manastir Tumane). Prosečna potrošnja 4.8 l.

Zoran

Kako je upekao zvjezdan i potrošnja se smanjila. Na 1000 km potrošeno tačno 51 litar 95-ice.
Sam svoj gazda - vazda.

speedo

Potrošnja 6,5 litara na more i nazad. 4 odrasle osobe, pun gepek, magistrala + autoput + jedno stajanje od 20 minuta sa klimom + klima 75% puta...zadovoljan. Vožnja nije bila penzionerski ni spora, ali ni prebrza.

silent

Десила ми се чудна ствар - спустила се прва цртица од пуног резервоара (до чепа), већ након пређених 75 км, а то се никад раније није десило, прва обично издржи око 150, а брзо после тога спадне и друга. Не знам да ли је то повезано са очитавањем (ламбда сонде?) након катализатора? (Катализатор ми је украден, па је уграђен заменски еуро3, писао сам о томе у одговарајућој теми).
Да ли сонда сад шаље неку погрешну информацију која узрокује богатију смешу и већу потрошњу? Рано је за неку коначну тврдњу, али пратићу потрошњу у граду и ван града.