Dacia - dugi rokovi isporuke

prethodna tema - sledeća tema

gav.sa

Kao sto su mi i rekli u autosalonu, da vozilo dolazi za 2-3 dana, ispostovali su  :woo-hoo:
Bio sam jutros tamo. Da ne ugradjujem plin registracija bi bila u ponedeljak. Dogovorili smo se za ugradnju plina, atest i ostalo (dokumentacija).
To ce sve biti zavrseno do srede. Registracija, pa u petak, zuuuuuuuum na more.
Tako da one price oko 30-tak dana od dana izlaska iz fabrike do dolaska u autosalon nisu tacne. I onaj deo o 3-5 dana za ugradju plina i registraciju. Mozda je neko imao to iskustvo, ali ova auto kuca je ispunila sve sto je obecala (pa i vise).

Munze


jorge2882

Nisam hteo da otvaram novu temu, jer se i moja dotice rokova isporuke.
Proverio sam sve auto kuce u BG, PA, VS i KG i svuda sem u jednoj sam dobio istu informaciju. Depozit je u proseku oko 10.000 din. , cekanje oko 3 meseca.
Ali jedan distributer me je veoma zacudio. Naime, obecava isporuku vozila za 15-20 dana max i pri tom trazi depozit 5x veci od svih ostalih...Pri tom mi naravno "garantuje" isporuku vozila u tom periodu..
Nesto mi je tu veoma sumnjivo..Par ostalih distributera su me uveravali da je nemoguce auto dobiti za 15ak dana. Ne znam da li je u pitanju samo klasicna "navlakusa"..ali opet kako je moguce da neko bude zvanicni distributer i pri tom toliko neozbiljan...Sumnjivo mi je to sto trazi toliko veci depozit od svih ostalih...U pitanju je jedna auto kuca iz Beograda.

krle

#33
Zašto toliko veliki depozit? Možda očekuju veliki pad vrednosti dinara  ili im treba beskamatni kredit :ces: Šta to oni nude kao garanciju da će ispoštovati rok od petnaest dana? Interesantna situacija koja se dešava samo kod nas u stilu: "Ja njima treba da verujem na reč da će ispoštovati rok, a oni da bi poverovali da ću stvarno kupiti kola traže od mene 50.000 din". :Smiley:

Pa ako imaju tako krataka rok isporuke valjda im je u interesu da privuču kupce i većom  prodajom  vozila ostvare profit, a ne da sa  visokim depozitom izazivaju sumnju kod kupaca.  

jorge2882

Pa da, to su nasa Srpska posla... Zato i mislim da je "navlakusa" i da ne mogu da ispostuju taj rok isporuke od 15ak dana. Jer do pre mesec-dva kod njih je depozit bio ne veci od 200€.
Ne znam ni sam kako bih mogao da se osiguram , ako cak pristanem dam im dam tih 500€ depozita, da ako mi u roku od tih 15ak dana ne isporuce auto dobijem svoje pare nazad...
Jer sto bih nekom davao toliki novac i cekao 3 meseca kad svi ostali traze 5x manju sumu.. U pitanju je AK Vozdovac.

Daniel

Citat: gav.sa poslato 04.07.2009. - 10:43
Kao sto su mi i rekli u autosalonu, da vozilo dolazi za 2-3 dana, ispostovali su  :woo-hoo:
Bio sam jutros tamo. Da ne ugradjujem plin registracija bi bila u ponedeljak. Dogovorili smo se za ugradnju plina, atest i ostalo (dokumentacija).
To ce sve biti zavrseno do srede. Registracija, pa u petak, zuuuuuuuum na more.
Tako da one price oko 30-tak dana od dana izlaska iz fabrike do dolaska u autosalon nisu tacne. I onaj deo o 3-5 dana za ugradju plina i registraciju. Mozda je neko imao to iskustvo, ali ova auto kuca je ispunila sve sto je obecala (pa i vise).

E pa neka je sa srecom sto pre da stigne, i sto je ispalo da traje krace.
Nije tema ove rasprave, ali koliko ti je pametno da njakas auto odmah na more, a po mogustvu da ga "posteno" natovaris?  :ces:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Dragan.vi

Juce sam dobio informaciju iz Kompresora.Auto je u Kragujevcu i verovatno bih trebao da ga preuzmem u ponedeljak.

jorge2882

@ Dragan.vi   Od kad cekas, kad si ga narucio ?

Dragan.vi

Auto sam porucio 11.04, u pitanju je base (toliko se imalo). U petak sam opet zvao AK Kompresor, nadajuci se da cu vec u subotu 18.07. moci da preuzmem auto, ali neki problemi sa papirima sta li nemam pojma. Navodno auto je juce trebao da stigne u Beograd, sutra ih ponovo zovem pa vam javljam.

markonikolic83

Dragane,ja sam isto "imao taj problem",ja sam iz Kragujevca pa sam nedelju dana cekao da mi se auto doveze sa parkinga firme koja dovozi vozila do salona(oko 2 km razlike).Firma koja dovozi vozila(Hodlmayer,tako mislim da se pise) se kolje oko placanja sa salonima pa kupci trpe.Isti slucaj je imao i Peja iz Nisa.Lepo sam pozvao Renault-Nissan 011 2178111,dali mi nekog ko je zaduzen za Kragujevac,objasnio mu situaciju da me lazu a znam da je auto u Kragujevcu,spomenuo i inspekciju,i posle pola sata su me zvali iz salona da mi je auto stigao i da mogu da ga preuzmem.Zato moj savet ti je zovi ih i malo pripreti.Kazi da znas da je auto u Kg-u.
Ovo vazi za sve buduce vlasnike.Kada dajete toliki novac za nesto,a nije mala suma u pitanju,stisnite ih.Oni rade za vas,a ne vi za njih.Jer ovo je Srbija,ko je dobar i ceka,naj..be.I sto se vise nas buni,pre ce nam izaci u susret.

Dragan.vi

Auto je za vikend stigao u Beograd.Sutra idem da im odnesem pare, zatim registracija  :woo-hoo:

Dragan.vi

Dosao je i taj dan.Prekjuce u skoro 8 sati uvece preuzeo sam auto i evo 2 dana ga vozim.Nisam se odmah javio, malo se slavilo, ali posle porodjajnih muka oko registracije u Mup-u Palilula (izbegavajte) i cekanja vise od 3 sata posao ipak zavrsen u Mup Stari grad, trebalo mi je par dana da se vratim na normalu.Za sada je super, udobno, mekano, jedino se nisam onesvestio na pumpi kad mi je momak sipao skoro 64l goriva.Ali mozda sada vec izlazim iz okvira teme.Da li jos nekome veoma sporo otvara stranice na ovom forumu kao meni (neki put i vise od 10 minuta).

kiconix

U zdravlju da ga vozas.
Temu necemo da razvodnjavamo.
pozz kiconix

hobbista

 :aplause: :driver: Sretno ti bilo sa novom lađom.
i... prepravi sada onog Marutija u tvom potpisu :D
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

krle

 :aplause:  Čestitam. Želim ti lepu i udobnu vožnju. :ziveli: