Srećni vlasnik Sandera 0,9 LPG, sa predumišljajem, u pokušaju

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar


eastcowboy

#91
Citat: slavko_bgd poslato 08.05.2016. - 22:19
Što se tiče S&S sistema, na žalost trenutno nema načina da se isključi trajno.

The engine hood locks have a switch, place a bridge over the cable.

Loganovac

#92
Are you sure that it's about Start & Stop system? 
What does it have to do with the engine hood locks?


P.S.   :ces:
Maybe the system would consider it a service mode (engine cover opened)? Then what about the alarm system, normally it would not engage while any door is open?

Izvinjavam se na upotrebi engleskog jezika, nećemo da nastavljamo u tom pravcu, mislim da je bitno da ovo razjasnimo.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

eastcowboy

#93
The switch is integrated in the lock.
This is a protective circuit, so that the engine does not start, when your working in the engine compartment.
The "doors on" indicator light is not coupled with this.

Veterinar


hobbista

Anyway, if the bonnet are open (or if there is some problem with the switch) CAN CLIP should see this like condition which are not fulfilled for S&S ?
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

eastcowboy


hobbista

Thank You for Renault advanced  :jea: :aplause: I didn't know that this exist  :c:

My question was: If there is some problem with switch under the hood is it possible that technicians in Renault service didn't notice that? They use can-clip to resolve problem, but they didn't find anything!?
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

dekiv68

Evo, nakon skoro godinu dana i 8.800km uradio sam I produeženje registracije (sa zelenim kartonom sve je izašlo oko 18.000 din).

Sa Sanderom nisam imao nikakvih problema osim već navedenih sa plinskim uređajem koji se manifestuje tako da dok se dobro ne zagreje raspršivač, neće da prebaci sa benzina na plin (pišti kao da neme plina), bez resetovanja na ključu za paljenje.

Autić mi sve više prirasta srcu. U poslednjih par meseci ne upotrebljavam ECO dugme jer je izuzetno dobar osećaj ubrzavanj bez njega. Inače prosečna potrošnja je 7,1l/100km plina i benzina (6,11l plina).

Veterinar

U zdravlju da te služi i narednih godina.  :ziveli:  Odličan je to motor. Takođe sam prestao da vozim u eco modu, osim zimi po klizavom...

dekiv68

Hvala Vet  :beer:
Sad me čeka prvi mali servis. Mislim da idem u Reno Sava, i to u Pančevo, ako imaju plinadžiju. Moram nazvati.
U suprotno Reno Sava Mirjevo.

slavko_bgd

Sasvim je svejedno gde ćeš odraditi servis, PA ili BG. Kad auto bude na dizalici treba da se skine i očisti, opere od naslaga ventil na isparivaču. To je rešenje problema sa prelazom na plin. Na 0.9 , za razliku od 1.2 16V i 1.6 8V, je isparivač malo zavučen pa je lakši prilaz tom ventilu iz pravca levog točka kad je auto na dizalici.

dekiv68


dekiv68

Danas kupih 2 čelične felne i 2 zimske gume riken, kod Krstevskog tj. u Kemoimpexu. Felne su 15" 6j, 4x100, otvor 60, ET50. Ne mogu sad da skidam ratkapne (jer su "osigurane" obujmicama za kablove) ali sam na nekom sajtu, čini mi se video, da je za 0.9TCE fabrički ET40 i da alternativni može da bude između ET30 i ET40 (dakle izbačenije ka spolja). Nadam se da ovih 10mm što je felna uvučenija ka vešanju tj. kočionom sistemu neće praviti probleme. To što je trag točkova uži za 20mm mislim da nije problem pri vožnji u zimskim uslovima.

Guma je 185/65 R15 92T i izgleda kao winterica ali joj je zvanični naziv Riken Snowtime b2 :ne:.

Felnu i gumu sam uzeo da bi imao rezervni točak u slučaju kada idem na duži put. po gradu ću voziti bez njega sa setom za reparaciju dobijen uz auto. 2 felne sa zimskim gumama sam uzeo da bih imao iste na jednoj osovini za zimski set (kasnije na jesen dolaze još 2).

Ostaje mi još da nabavim dizalicu. Ili ću uzeti žabu iz floride ili kupiti hidrauličnu krokodilku u kutiji.

Zna li neko da vidi koliki je fabrički ET na našim Dačijama tj. da li bi ove moje felne sa ET50 mogle da mi prave problema u smislu zakačinjanja nekog elementa vešanja ili delova kočnica :conf:

Veterinar

Pretpostavljam da će neko dati stručan odgovor, ali bi bilo u redu da se o felnama piše u temi o felnama i sl., kako bi svi članovi u pretrazi dobijali odgovarajuće teme za iščitavanje.  :wave: