Cene polovnih Dacia vozila

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

Taj je sa desne strane sav šaren.  :ne:

Veterinar


Zoran

 Cijene polovnih su prilično srozane.
U Banja Luci je prodat Sandero 0.9 TCE LPG 2018 sa 48000 km za 11 400 KM. Nakon 2 mjeseca povlačenja po oglasima
Sam svoj gazda - vazda.

MitarMrgulic

#888
Taj sandero je nov koštao bar 18-19 hiljada KM.

Sada je prodat, za oko 60% cijene, ako je kilometraža stvarna (48 kkm) starost dvije godine, bio je best-buy kupovina za onog ko ga je uzeo polovnog.

Inače kod Dacie je ta postprodaja, slaba tačka, a u BiH se baš može naći dobrih polovanjaka i prilika :)

Veterinar

#889
Hm. Ne mislim da je svim Dacijama slaba tacka prodaja kao polovnih vozila. Ako malo kosta kao nova, nakon četiri i po godine, na pola novonabavne vrednosti, izgubi na vrednosti kao Duster od 18000 evra nakon prve godine. Dobru Daciju je lako prodati i lepo kupiti. Sad sam vec prosao kroz 6 kupoprodaja za nasu kucu, pa verujem da ne grešim.

MitarMrgulic

Ma drže one cijenu sasvim ok, za polovnjake od 5-6 i više godina starosti...

Ali nisu baš opcija za uzeti novi, voziti 2-3 godine, pa prodati ili zamijeniti staro za novo...iako je auto u dobrom stanju i sve 5, teško je dobiti dobre pare.

Pratim oglase u BiH i ima primjeraka, sa stvarnom kilometražom od 50-60kkm, starosti od 5-6 godina, koji se prodaju za 40-50% novonabavne cijene i prodaju se mjesecima, kao što je ovaj što je Zoki spomenuo.

Možda je u Srbiji bolja situacija...

Veterinar

Nikad se ne zna zašto se prodaje... Imati na umu založno pravo. Ili će da bude u oglasima nedeljama ili će da ode za nekoliko sati.

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17139044/dacia-duster?ref=last24h

bugi

Ovaj o njemu slični oglasi su neko način prevare, počeli su da se pojavljuju zadnjih par meseci, obrati pažnju na tablice i registracionu nalepnicu (dodate su na sliku) tako je i na ostalim oglasima tog tipa, nisam zvao, samo prijavim oglas kad naidjem.
Sad koji je vid prevare, ono uplati nešto za kaparu ili tome slično nisam proveravao....

MitarMrgulic

...i meni isto liči na to. Najčešće je to prevara, ili neka svađa pa raspodjela imovine tipa razvod pa muž / žena pokušava utrapiti zajedničku imovinu, nečisti papiri, ili neka ljuta havarija motora koja je zamazana samo da se auta riješi ili sl.

Kod nas u BiH i kad banke ili leasing kuće prodaju oduzeta auta, nisu baš neke diskontne cijene, jer oni znaju koliko otprilike auto vrijedi i ne idu puno ispod toga, malo su povoljnija, ali da je baš bagatela, nije.

bugi

Ovo je bas tipski oglas koji se ponavlja zadnjih dana, za razne modele automobila, uvek su nalepljene tablice i nalepnica na sliku, i slike su van toga vrhunskog kvaliteta, i auto je uvek u dobroj opremi.

speedo

Vidi se odmah da je ovo loš fotošop sa tablicom.

Veterinar

Bas me zanimalo kakva ce biti prica, pošto sam oglas video dok sam cekao u redu ispred pekare, pa se nisam upustio u detalje, nego sam samo prosledio link. Kako sam na posao stigao malo pre radnog vremena, pogledao sam oglas lepo, pa okrenuo broj da bas čujem kakva je priča. Nisam priču čuo, javio se automat, ali na (lupam) rumunskom jeziku, iako je broj domaći. Javiću koliki mi je račun.  :laugh1:

(Jednom sam nazvao musteriju, koja mi. Je dala pogrešan broj (npr. umesto 064... dala mi je 065...).Ja nazvao da kažem da je stigla roba, kad ono neka crkvena muzika i snimljen glas koji se zahvaljuje na pozivu donacije.  :doh:

MitarMrgulic

 :ces: Bilo je kod nas u BiH, masovno tih namjernih podvala donacijskih brojeva ili brojeva za plaćeno glasanje, kad su bili u jeku i ekspanziji ovi talent-show programi, pa su stavljani brojevi nekih kandidata na neke super-atraktivne oglase...po logici, neka se 100 ljudi zaleti i nazove, eto 100 eura ili 100 glasova   :badmood:

Batakole

Gledam da kupim neku polovnu daciu vec neko vreme bilo je dosta toga ,sada sam nasao sandera 1.5 dci 2016. godina za 5800€ na placu kompresora. Na oglasu pise bez ulaganja ,kad sam otisao da pogledam, prodavac kaze da treba veliki servis jer je presao 143000km. To bih uradio svakako, ali je i kvacilo bas tvrdo nikad nisam probao tako nesto. Prodavac tvrdi da je to normalno a majstori da je obavezna zamena seta kvacila sto dize cenu za bar 300€ pa registracija. Sta mislite da li vredi toliko ili da probam da trazim sa spuste cenu bar za set kvacila

MitarMrgulic

#899
Probaj spustiti cijenu bar za set kvačila i još jedan set guma, tako da kreneš naprijed sa solidnim autom  :too:

Čudi me da je otišlo kvačilo na autu starom 4-5 godina, koje je godišnje prelazilo cca 30 000 km, jer su to obično auta duge pruge....pazi da nije bio neko dostavno ili stani-kreni vozilo...