logan 1.5 dci kupovina

prethodna tema - sledeća tema

loganfire


cao ljudi kao sto sam napisao na forumu nevozim daciu ali moj kolega radimo zajedno hoce svoju da proda u pitanju je logan 2006 januar  1.5 dci on je uzeo novu u integri secam se isao sam sa njim uzeo je na lizing znam da nista nije smeo da cacka radio nije smeo da ugradi nego isao kod njih. presla je 160000 vozio sam se u njoj 1000 puta juce je menjao diskove plocice lezajeve ulje filtere ,znam auto nije ga gazio . slikao sam ga juce samo spolja reko necu da kacim sliku nije moj auto ako se dogovorimo on bi je u avgustu prodao.  nema klimu nisam ga pitao za veliki servis da li je radio e sad sta mislite u koji servis da ga oteram na diagnostiku pa tek onda da razgovaramo   :ziveli:

Keka

Cenim da si mogao da stavis bar neku tacku ili zapetu u tekst....ali dobro, kad vec nisi....


Ako zelis da kupis dizela sa 160.000 km, onda si mazohista. Mazohisti mogu da teraju kola u bilo koji servis i na bilo koju diAgnostiku, koja nece nista pametno reci, osim ako nije upaljen check engine.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

Ne mora da znaci, pogotovo ako poznaje nacin voznje i odrzavanje auta od prvog dana.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

roolet

Nemo', Keko, da si tako nepravedan! Sve zavisi kak'e navike ima vlasnik. Sta je 160 iljadarke :aplause:

vujanovgoran

Ako si vec resio da kupis polovnu Daciu, dobro otvori oci. Bolje je da uzmes auto sa klimom, nego bez. Dizela mozes naci sa manjom km, kod njih su problem pumpa i dizne, koje pocinju da crkavaju sa 150-200000km, ta igranka je skupa. Licno, vise volim dizela, ovo mi je sada drugi. Prvi me je sluzio bez greske, dok mi nije crkla pumpa i dizne (imas moje postove o tome). Saberi sve, koliko ces prelaziti km godisnje, sta ti se vise isplati (benzin ili dizel), i tada pocni da trazis auto za koji si se odlucio.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

DarioGTI

Polovan benzinac sa tim kilometrima moze biti macak u vreci, a kamo li turbo-diesel, iako i ne mora biti. Olakotna okolnost je ta sto poznajes vlasnika, a i auto.

Ps - bilo bi pozeljno da imas jos par sto eurica nakon kupnje za "nedaj Boze" scenarij kao sto vujanovgoran kaze.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

loganfire

#6
Ok, hvala  na odgovorima. Isao sam logikom znam  auto, od prvog dana. Bolje je nego da uzmem nesto sa placa. Ista prica  2003 god i da je presao 150000 naravno,  servisi svi odradjeni  a on ubio 400000. I da  ga je vozio deda  ili  baba, stara prica koja ne pije  vodu.  Znam da je bilo  koji auto polovni macka u dzaku i da se mora  uloziti u njega  pa sad  kako te zapadne.

samsung

I bez klime ne uzimaj auto posto ga se nikad neces moci posle resiti....
pozdrav iz St.Pazove

loganfire

#8
Da to znam. Sad je pod broj jedan, cim nema klimu: jaoo! A u kakvom  je auto stanju, to nema veze. Vazno je da ima klimu.  Pola njih kazu: samo da se dopuni,
ne radi, to je prvo a posle se ustanovi da je zveknuo kompresor,  pa bude  :(

Boka

Ako tebi ne smeta sto auto nema klimu , ne vidim razlog zasto ga onda ne bi pazario.  :ne: A to kolko para ces izgubiti na njemu i za koliko ces ga prodati posle 5 ili 10 godina , za mene je nebitno. Ja sam kao i ti uvek kupovao auto u svom mestu , tj vlasnika koga poznajem a samim tim i njegove navike i oko voznje kao i odrzavanja, i ako je sve kao sto kazes ta kilometraza je za 1.5 dci nije nista. Jesu zabelezeni slucajevi , ali ne svaki dci. Pa kolko samo  megana se tera po Srbiji sa tim motorom.
Znaci znas auto od prvog dana,  svidja ti se , ne smeta ti sto nema klimu , pazari.  :to: Samo mu skini jos cenu zbog klime.

roolet

uzimaj, sredi i vozi. kao da ne moze da se ubaci mali ventilator iz ziguli-a  :hihi1:

loganfire

#11
Pa  dobro i meni bi odgovaralo da ima klimu naravno.. ali sta sad?

A sad jos jedno pitanje u vezi  pumpe: da li  moze da se vidi koja je pumpa? Da li je Bosh ili ta cuvena Delphi o kojo je napisano sve crno?

kiconix

Delphi, mislim da ni jedna nema Bosch.

vujanovgoran

Mislim da bosch stavljaju samo na nove dacie od 2013. Megane i Clio su imali isto Delphi pumpe, na oko iste, ali unutrasnji sistem drugaciji, te nije dolazilo do crkavanja. Ni kod Dacije ne crkava svaka, ali se desava. Razlog je najcesce voda u gorivu. Da li je delphi ili bosch, pise na samoj pumpi.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Ljota

Nesto se mnogo prodaju dacie dci sa pređenih 160 h. km? Logan bez klime  :suicide: