Ugradnja gasa Da ili Ne?

prethodna tema - sledeća tema

wvojin

Od 2000-te vozim na plin. Da kucnem u drvo nije bilo nekih problema. Ja sam prezadovoljan i sadasnji, a i buduci auto ce mi imati plin, naravno ako ne bude dizel - nisam bas neki fan.
Meni je jedna od glavnih prednosti jeftinija voznja i dva rezervoara. Znam da mi je autonomija mnogo veca ukoliko ne sipam negde gorivo - iz nekod razloga.
Moj odgovor je - DA. Visestruki povratnik na plin, sto bi se reklo... :)
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

nikola

Ljudi, jedno pitanje... Malo sam iznenadjen informacijom od malopre kada sam pitao jednog taxistu koja mu je potrosnja autogasa po gradu (Bgd je u pitanju)... Covek mi je rekao da se ne zaludjujem pricama nekih da je potrosnja max max 10ak litara... Kaze, stvarna istina je oko 12-14 litara... Pa samo pitam dal je to manje-vise tacno?

bocca

po mom iskustvu sa 1,6 motorom kada bih se vozio samo gradom sigurno bih potrosio 12 l/100km. ako je grad bas grad mozda cak i do tih 14. ali to je i realno zato sto ni benzina ne bih sigurno trosio manje od 10 l/100km po gradu.
tako da taksista ne preteruje ni malo. pozdrav

kiconix

Moj kolega je u pravu.
Na taxiju u gradskoj voznji po danu ne moze ici ispod 11.
Sve ostalo su bajke.
Medjutim, taxi voznja i privatna voznja nisu isto.

nikola

Sad sam malo u nedoumici dal da ugradjujem uopste plin u auto... al kad malo razmilsim, verujem i da se u ovom slucaju isplati ugradnja...

kiconix

Vec smo razglabali o tome.
Uvek se isplati ugradnja, naravno ako ti auto 10 meseci godisnje ne stoji u garazi.
I sa tih 13 litara (u privatnoj voznji ce tesko ici toliko) si ispod 1000 dindzi na 100 km.

nikola

Naravno, ne stoji 10 meseci u garazi... Sa dosadasnjih 9-10ooo predjenih km godisnje verujem da se sigurno isplati..

perke21

Naravno da se isplati. Izračunaj sam. Zarađuješ na razlici cene benzina i plina. Ako ugradiš u ovlašćenom servisu sa garancijom isplati se već posle 25000 km (ima i na forumu precizna računica). Ako pak ugradiš bez ostajanja garancije na vozilo (garanciju na ugradnju svakako dobijaš i mislim da je tri godine) onda će ti se isplatiti posle 15000 km. Da li ćeš tu kilometražu preći za mesec ili godinu dana to zavisi od tebe. Ja sam za dve godine od kako sam ugradio plin (prešao 28000 km) "uštedeo" ugradnju i sada polako počinjem da zarađujem  :zloca:

david

Kad sam bio na trecem servisu u Sabcu kod Vukovica malo su mi zagolicali mastu sa ugradnjom gasa. Ugradnja i atest 550e a atest ti posalju kuci. Uredjaj Landirenco a posle sam malo citao i trazio i naletim na
http://autogasservis.rs/
Tu ugradjuju AC Stag 400 za 450e i jos ce da zamene svecice BRISK LPG Silver itd a atest odradis u AMD gde hoces itd itd.
Posto ja nemam pojma mene intereseuje koji je bolji uredjaj.

kiconix

Landirenzo je skuplji u kasnijem odrzavanju.
AC Stag je jeftini u svakom pogledu i nije se lose pokazao.

david

Zvao sam na par mesta da se informisem i vise hvale Stag nego Landirenco, cak ima informacija da na Landirencu odlaze dizne koje nisu jeftine.

bmiillan

ako nesto valja kod landirenca onda su to dizne. sigurno su trajnije nego kod stag-a.
jedini minus im je cena, jer su prilicno skupe kada dodje vreme za zamenu. naravno
da vise hvale stag kad im vise para ostane kada ti ugrade stag nego landirenco.
uzmi u razmatranje i lovato, slicna je ako ne i ista cena kao stag, a generalno je nesto
kvalitetniji.
nemoj na silu uzmi veci cekic

david

Kakva je ocena za Apolo uredjaje sto nude u Makedo Gasu..

bmiillan

generalno se treba opredeliti za uredjaj koji je uvek prisutan na trzistu.
svi uredjaji koje radi samo jedan uvoznik i to uglavnom neozbiljno nisu
garancija da ce se jednog dana naci za njega potrebni rezervni delovi.
na zalost kod nas je takvih slucajeva bilo jako mnogo. ono sto ce se
uvek naci kod nas su svakako: stag (ac), lovato, zavoli, landirenco,
i brc (mada ovaj zadnji ima vise nego neozbiljnog uvoznika).

dzaba i najboljeg i najjeftinijeg uredjaja za koji sutra nece moci da se
kupi najobiciniji senzor, ili kit za reparaciju isparivaca ili dizni.
nemoj na silu uzmi veci cekic

Ivko

Danas sam odradio 3 servis kod Francuza u Jagodini i raspitao se za ugradnju plina.   Rekli su mi da je cena 500 evra a ugradjuju Stag 4 i atest mogu da odrade ako hocu.  A ja jos razmisljam da li da ugradim plin!