Felne

prethodna tema - sledeća tema

Dadokg

Pozdrav svima, interesuje me gde ste kupovali šrafove za felne? Kupio sam čelične felne 15ice od megana pa mi trebaju šrafovi.

mrsp

Vidi na otpadu kod krsta na ulasku u KG,u Korićanima isto na otpadu a možeš i kod vulkanizera.To je sve ako hoćeš polovne a za nove vidi po prodavnicama auto delova.

Dadokg

Hvala na informaciji. Potražio sam po radnjama i ispadaju dosta skupo, 60% cene felni. Moraću polovne. Ranije ih je dosta bilo na internetu, sada ih nema ni za lek, izgleda da je velika potražnja. A vidim i da je dosta ljudi sa foruma prešlo na čelične felne, pa rekoh da vidim kakvo oni iskustvo imaju.

mrsp

Probaj ako nisi na Kupindu i Limundu ima da se nađe svašta nešto  :too:

Dadokg

Bilo je do pre par nedelja, sada nema. Ali zahvaljujuci tebi  :hall: nasao sam na otpadu kod krsta vrlo povoljno. Pitanje je sada da li da kupujem jer sam sada video da izmedju srafova na alu felnama i rezervnih koje smo dobili uz auto za rezervni (celicni) tocak nema razlike. Iste su duzine, iste duzine navoja i isto su konusni (srafovi za alu felne imaju dodatak konusni). Bas cu slikati pa postaviti i jedan i drugi sraf.

Jos jedna stvar sada vezana za temu, Nabavio sam felne skinute sa megana, i imaju 6 1/2 jota, znam da nama treba 6 jota. Kupio sam vec 4 Sava Eskimo 185/65-15. Sada sam gledao na jednom kalkulatoru da je gornja granica za ovu dimenziju guma 6 1/2 jota (idu od 5x15 do 6.5x15), znaci trebale bi da pasuju. Ima li neko iskustvo sa ovim dimenzijama felni?

nik

Teraj i ne razmisljaj, ja teram na takvim vec 4-tu godinu.

miki-bgd

@dadokg
Meni su na alu felnama srafovi sa dodatim konusom (znaci konus nije zavaren), ali nisam uspeo da ga skinem pa sam na celicne montirao tako. Razlika izmedju felni je sto kod alu imas konus na felni u koji uleze konus sa srafa celom povrsinom, dok kod celicne imas jedan prsten, tako da ako stavis na nju sraf sa konusom, samo jedan prsten na konusu ce da nalegne, ostatak konusa ce ostati slobodan.

Dadokg

#487
Razumem, ali i šrafovi koje smo dobili za rezervni točak su takodje konusni, a čelična felna je u pitanju. U svakom slučaju ovako gledam na stvari, da šrafovi sa alu felni idu na čelične ne bi nam davali dodatna četiri šrafa za rezervni točak.
Elem upravo sam došao od vulkanizera, gume (sava eskimo) su bez problema legle na felne. Ubo sam dobro očuvane i prave felne kaže majstor, od megana su. Koštale su me 80€. Sad ću kupiti i te šrafove(polovne ), neću da se ciganišem za par stotina dinara. I ostaju ratkapne i gotova stvar. Razmišljam se da li da uzmem sive ili crne ratkapne, videću, i bez njih može da se vozi.

zac

Konus na zavrtnu za alu. felnu ima taj konusni prsten, iz razloga da bi se prilikom odvrtanja i zavrtanja sprecilo habanje konusa na felni.  Obican konusini zavrtanj (za celicnu felnu) bi prilikom naleganja konusa prakticno zagrebao aluminijumski konus, te bi doslo to veceg trenja nego sto ja potrebno...konus na felni bi se vremenom trosio, a i odvijanje takog zavrtnja bi bilo prilicno zeznuto, posto bi ze celicni zavrtanj tako reci "ukopao" u konus na felni..... Zato stave taj rotirajuci prsten oko zavrtnja, tako da prilikom stezanja-otpustanja konus zavrtnja ne drlja po kovnusu na felni...vec celik o celik.  :wave:

miki-bgd


Dadokg

Sve je jasno dakle. Pametnom čoveku je i komarac muzika.

ppejic

Dario ce sigurno prepoznati.

DrJekyll

EEE takve felne sam ja hteo da uzmem!!!
P.S.
Fali mu spojler da izgleda extra :whistling:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Vladimir

Ja sam danas otisao do Vulkove prodavnice u Jagodini da se raspitam za celicne felne za mog Logija, ali mi nekako sama radnja ne deluje pouzdano...znam da je u pitanju fransiza, i da u principu svako moze da bude deo njihove prodajne mreze, ali nisu me ubedili da pazarim kod njih.
Prodavac mi kaze da ima celicne felne za Logana, i daje mi kutiju sa felnom na kojoj stoje razlicite specifikacije od one koja je nama potrebna (6J15" 4x100 60,1 ET 50) i kad mu ja kazem da to nije ta on mi odgovara da su sve te felne slicne i da nije mnogo bitno sta pise na njima i da sigurno odgovaraju za Logana, a da mu se u kompjuteru felne za Logana vode na razlicite dimenzije.
I kaze mi da su felne kineske proizvodnje, ali da se ne brinem zbog toga jer su to kineske felne 1. klase.
Cena je 4.000,00 dinara i to mi odgovara, jer mi se auto vodi na firmu pa bih felne platio preko racuna i imao bi 20% pdv kao odbitnu stavku, tako da bi me felna izasla 3.200,00 dinara ali se jos mislim sta da radim i gde da kupim felne.

DarioGTI

PPejic - vlasnik tog Sandera je član DKH. Ne poznajem ga osobno, znam ga samo sa društvene mreže.
DrJekyll - slažem se!
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)