Dacia finansiranje

prethodna tema - sledeća tema

perke21

Nije problem da li je bolje kupiti kola na kredit, lizing ili keš. Samo sam hteo da napišem da ljudi ne idu u Societe Generale Banku i tamo uzimaju taj kredit koji je kao jeftiniji (500€ popusta). Naravno da bih ja uzeo kola za keš, da sam ga imao. Suština je da te neko navlači da uzmeš kredit, a posle ti postavlja uslove kao za lizing. Inače karticu sam spomenuo kao povod za odustajanje, jer je moje opterećenje plate sakarticom bilo ispod 30% plate. Dakle sve je bilo OK u finansijskom smislu. Problem je u nezainteresovanosti bankara da prodaju kredit. Oni optužuju prodavce, a kad ih pozoveš telefonom i tražiš informaciju nema je.

Daniel

Peripetiej budu svuda. Jel neko od vas u poslednjih godinu dana otvarao devizni racun u nekoj banci? Pa potpisujete toliko papira kao da cete transportovati nuklearni otpad.  :gun:

To nece mene i ti fazoni, prodacu ga ako se nesto desi, pa ga kao prodas na kilo a dobices koliko ti je godisnja premija.
Malo je to novca da budes i ti i porodica na miru.
A to za dozivotna dranja servisa to si u potpunsoti u pravu.
Ali onda predlazem da vozimo bicikle.
Em nema troskova za benzin, em nema kaska, em zivimo zdravo.  :ziveli:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Vihor

Lako je tebi da teras biciklu u Kovacici, sve ravno, milina, ajd u Bor da vidis!   :hihi1:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

mladen895

Kad se mora,sve  je tesko.

Loganovac

Svaka čast, svi ste u pravu. Jedna od najkonstruktivnijih rasprava u poslednje vreme!  :too:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

leotar

Da se prijavim i ovdje...

Kupio sam Sandera na lizing, 3 godine otplate. Prvo mi je bilo jasno da cu sve 3 godine morati placati kasko, tj. sve dok je god banka vlasnik predmeta lizinga. Vjerovatno je u SRB Dacia finansiranje, a kod nas je to Renault finansiranje, preko UniCredit Leasinga. Izgleda da u cijeloj BiH Renault/Dacia/Nissan ide preko UniCredit-a. Kao i tu, dobio sam 500 EUR popusta zbog toga. Nisam bas mjerodavan da govorim o promjeni kamatne stope na lizing jer sam tek poceo, ali! Posto imam iskustva ovdje sa kreditom, cini mi se ipak da se na kraju daje manje love sa lizingom nego sa kreditom. Doduse, ja sam se na lizing odlucio iz 2 razloga: moj Sandero je bio na dodatnoj akciji i sto nisu trazili nikakvu papirologiju od firme mi (sto bi iskomplikovalo i oduzilo proces i na kraju vjerovatno ne bih kupio auto).

Samo auto me kostalo 6.900 EUR do registracije (ukljucujuci metalik boju i gumene patosnice). Ucesce od 1.890 EUR je uracunato u to. Mjesecna rata lizinga je 172 EUR na 3 godine (na 4 godine bi bila oko 140 EUR). Znaci, nakon 3 godine cu auto platiti 8.100 EUR. Kasko je obavezan sve 3 godine i on iznosi 245 EUR (nije puno, zar ne?) godisnje. Znaci, kasko x3 god je oko 735 EUR. Cijena auta dok ne postane moje (ako Bog da) ispadne oko 8.830 EUR. Uzimanjem lizinga na 3 godine, stedim u odnosu na onaj od 4 godine nekih 350 EUR ukupno.

E sad, nisam se raspitivao sa bankama, ali opet kazem (s obzirom na iskustvo sa njima) – cisto sumnjam da bi mi bilo povoljnije. Neke procjene, ugrubo, mi govore da bih dao 1.000 EUR vise da sam isao na kredit. Slazem se da bi najlakse i najbezbolnije bilo kupiti to auto za kes. Na zalost, oni koji imaju taj kes (obicno imaju kratku kosu i kratak vrat) kupuju za njega 5-6 godina stare Golfove i Passate.  :fiju:

A da: kasko mi nije zao uopste. Bar cu 3 godine biti miran. Inace je moj fini i lijepi grad (kako ga reklamiraju) u samom Evropskom vrhu zadnje 3 godine po ukradenim autima po glavi stanovnika. Ne moram se sekirati ni zbog idiota kod parkiranja koji znaju samo da vrte volan, pa misle da znaju da voze.

VeDuS

Citat: leotar poslato 16.03.2010. - 22:11
Da se prijavim i ovdje...

......
A da: kasko mi nije zao uopste. Bar cu 3 godine biti miran. Inace je moj fini i lijepi grad (kako ga reklamiraju) u samom Evropskom vrhu zadnje 3 godine po ukradenim autima po glavi stanovnika. Ne moram se sekirati ni zbog idiota kod parkiranja koji znaju samo da vrte volan, pa misle da znaju da voze.

A kako si to miran? Ako ti ne daj Boze ukradu auto - pa auto nije tvoj vec bancin dok ga ne odplatis.Ko dobije odstetu?
Ispada da ti placas sigurnost auta koji je vlasnistvo UniKredit (ili neke lizing kuce) banke.

leotar

Miran k'o jagnje. U prvom redu sam miran jer (kao sto mi post kaze) necu da se sekiram zbog idiota koji imaju pasiju da cukaju na parkingu. Miran i zbog milion drugih razloga koji mogu da se dese u svakodnevnom saobracaju. Miran i ako komsija se posvadja sa zenom, pa zafrljaci televizor kroz prozor, a on zavrsi na mojoj haubi. Kao sto si i naveo: ja placam sigurnost auta. Kako god se okrene i cije god auto bilo: bancino ili moje. Poenta svakog lizinga, kao sto sam naveo, jeste da se banka osigura. Tako je vazda bilo i bice. Ovdje i bilo gdje drugo. Najbolje bi bilo da se auto kupi kesom i od ostatka velikog kesa da se placa kasko sebi, ali... nema se kesa. :dobro: Ko ga god ima komotno u tom omjeru - ne kupuje Daciju.

VeDuS

Citat: leotar poslato 20.03.2010. - 20:32
......... Ko ga god ima komotno u tom omjeru - ne kupuje Daciju.
Sa ovim se ne slazem jer znam bar dvojicu koji su imali kes i... kupise bas Daciu.
za cukanje,komsijsku zenu i televizor si u pravu ali za kradju... ne vidim logiku.
Jer ako ti komsija i baci zenu na haubu kasko ce da pokrije i tebi ostaje auto a ovako... nisam bas siguran da ce da ide lako i da nisu nesto sitnim slovima zakukuljili.
Pozdrav i .... pazi na komsiju. :Smiley:

leotar

Eh, sta je tu je. Auto pripada leasing kuci (stavise, jedan kljuc od auta je kod njih) sve dok se ne otplati. Pretpostavljam da je tako bilo gdje. Poznajem i ja nekoliko ljudi sto su uzeli Daciju sto sebi, sto za firmu i imali su kesa. Sigurno je ne bi uzimali da je losa  :nami: Kad rekoh ovo za lovu, izostavio sam ono "kod nas", a akcenat je na "komotnom kesu". Takvi, sa "komotnim kesom", uglavnom kupuju nesto drugo, npr. polovan VW  :fiju: Ovi koji bi nesto mjerkali, a ne spadaju u VW grupu, gledaju recimo Chevrolet, Hyundai, itd. Nedavno je kod nas bila akcija za Chevrolet (Daewoo) i Aveo se mogao pazariti, sa PDV-om, za 6.700 EUR...

Kradja je problem i glavobolja koji god auto da se kupi, ali ovdje ima pitanje: ko ce i zasto da ukrade Daciju? Da li ima iko da zna za slucaj kradje Dacije dosad? Dio posla mi je vezan za to, pa znam, bar ovdje. Da je VW, Skoda, Mercedes W124, pa hajde. Ovako... I da je ukradu, znam ko bi to bio  :nami:

Na komsiju definitivno pazim. Ne zato sto tuce zenu (ne tuce je) vec zato sto je majstor farbao balkonsku ogradu crvenom bojom, a ispod je bio parkiran sivi Audi A4... Pogodi sta je bilo sa krovom i haubom od Audija?  :doh:

VeDuS

Citat: leotar poslato 20.03.2010. - 21:14

Na komsiju definitivno pazim. Ne zato sto tuce zenu (ne tuce je) vec zato sto je majstor farbao balkonsku ogradu crvenom bojom, a ispod je bio parkiran sivi Audi A4... Pogodi sta je bilo sa krovom i haubom od Audija?  :doh:
:offtopic: Al' moram da lanem.A sta je bilo sa komsijom posle farbanja ograde u crveno?Jel' ofarban u plavo? :Smiley: :Smiley:
Pozdrav i navozaj se sa daciom u prkos svima>

leotar

 :offtopic: Nemam pojma, ja sam se diskretno izmakao  :laugh1: Znam da sam kasnije vidio neke ljude kako su nekim sredstvima cistili auto.

VeDuS

Al' komsiju kanda niko vise nije video! :Smiley: :Smiley:

leotar

Hmmm...  :hihi: Mora da mu je bilo  :cekicem: Sorry jos jednom za  :offtopic:

Saša

Uključujem se kasno, ali možda nije prekasno.
I ja sam uzeo auto na lizing.
Mnogo povoljnija kamata od kredita (6 prema 15%) je odlučila.
Kasko plaćam i plaćaću 5 godina (pre par dana sam platio jubilarnu 20. ratu).
Ono što nisam znao je da kod slučaja krađe vozila banka naplaćuje kasko, a meni isplaćuje samo eventualnu razliku između sume koju dobije od osiguravajuće kuće i procenjene vrednosti automobila. (u prevodu 0 RSD)
Lizing mu, u stvari, dođe kao Rent-A-Car, dok voziš - plaćaš, kad ostaneš bez vozila - nikom ništa.
Jedina razlika je što odmah prestaje obaveza plaćanja rata lizinga.
Zbog čega sam ipak auto uzeo na lizing? Kao što neko reče, logika je bila "pa neće valjda baš meni da ukradu auto".
Oni koji se još razmišljaju lizing ili kredit, neka još jednom dobro razmisle.