Koje gume koristite na Loganu

prethodna tema - sledeća tema

zac

    @ Aleks
             Hvala , na tri rate je nesto ,uglavnom daju na 2.    :wave:

Aleks

Nema na čemu. Ja cu ovih dana da pazarim dve wintere 15", kostaju oko 5.000din. Ubedljivo su najjeftiniji. Planiram da dam 2 čeka na po 4.000din. a ostatak gotovinu pri kupovini.

Loganovac

#272
Danas bio regres. Oteram i Fuldu i njene uvoznike u ** , odem i kupim Michelin Energy Saver, Made in Spain, DOT 5210, od kojih sam toliko bežao... Sve se to događa u 18,30 sati. Pojurim i nađem vulkanizera koji još uvek radi (jedan od onih sa spiska iz radnje), sa ubedljivo najstarijom opremom - bez pneumatskih odvijača, bez specijalnih uređaja za alu felne, ali sa bundom na starom uređaju  :ha: da ne bi gulio felne. Pažljiva demontaža, montaža, balansiranje na prastarom analognom Hofman-u. U vožnji izgledaju OK, mekše su, udobnije i tiše (a koje nisu?  :agr:) od onih starih drvenih rumunskih Kontinentalki, i nekako se oseća grip, što nisam očekivao od bilo koje "zelene" gume! Zbog te silike i neverovatno malog trošenja sam i bežao od njih, daće Bog da sam pogrešio u vezi toga.
Dakle, prvi utisci sasvim OK.

P.S. Izvinjavam se, plaćene 7.700 dinara komad.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mladja73

Dobro dosao u klub !

:offtopic:
Citat: Loganovac poslato 27.06.2011. - 21:19
Danas bio regres.

A to jos postoji?
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

speedo

Sa Sanderom došle Goodyear GT3 gume, iako sam mislio da će doći Continental, što zbog priča ovdje po forumu, što zbog zagledanja Dacija prije same kupovine gdje je većina nosila Continental gume.

Za ovih malo kilometara imam osjećaj da su malo tvrde (pritisak je ok), po kiše solidne (mogle bi biti bolje), dosta tihe. Po krivinama i na kočenju sasvim ok, ali daleko od toga da sam nešto posebno testirao gume, vidjet ćemo kako će se pokazati kroz godinu-dvije.

dadisajo

moze neko da mi kaze koje gume da stavim na logana 1.5dci 50 kw mislio na gume 14 posto 165-80-14 ne mogu da nadjem.Dali bi odgovarale 175-70-14

Zoran

Viđao sam dosta auta na parkingu (Logana) sa gumama te dimenzije mada je obim malo manji od propisnog.
Sam svoj gazda - vazda.

saša61beograd

Citat: dadisajo poslato 16.07.2011. - 17:14
moze neko da mi kaze koje gume da stavim na logana 1.5dci 50 kw mislio na gume 14 posto 165-80-14 ne mogu da nadjem.Dali bi odgovarale 175-70-14
Prava zamena za 165/80 14 je 185/70 14.Obim skoro isti,i lepo stoje na kolima. 175/70 je moguća,ali nije to to.

Aleks

http://www.wheelsmaster.com/rt_specs.jsp
ovo je link za kalkulator dimenzija guma i felni koji je postavio DarioGTI bas u ovoj temi. Mozda ce ti koristiti, a imas i gomilu drugih na netu.  :wave:

mixim

Da li je već neko zamenio 165/80 R14 sa 185/70 R14 i ako jeste molio bih utiske, a ako je moguće i fotografije  :hall:

Raja

Je l' još da ti ih namontiramo?

saša61beograd

Citat: mixim poslato 16.07.2011. - 19:37
Da li je već neko zamenio 165/80 R14 sa 185/70 R14 i ako jeste molio bih utiske, a ako je moguće i fotografije  :hall:
Ja sam jesenas stavio 185/70 14 i zadovoljan sam..Razlika je,po meni, više stvar vrste gume nego dimenzije-ovo nije neka drastična promena i veća širina se ne oseća.
Umesto fotografije evo opisa:crne,okrugle,dole šara,slova sa strane.Kupi takve i biće ok.

dadisajo

#282
Opet ja. M islio sam na gume Wintera. Ja na loganu imam fabricke  15-ice 185-65-15 letnje,  pa bih stavio 14.

staracstol

Ja sam stavio zimske Kleber Chrisalp 185/70/14. Letnje su mi Michelin Energy X 205/55/16 pa ne mogu dati poređenje koje ima smisla. Na oriđiđi čeličnu čuče kako treba, nema problema.

dejanz

Zamenio zadnje originalne Montana sa Pirelli P2500 euro 4S 185/65/15 (made in Turkey), guma za sva godisnja doba.
Cena sa montazom + balans.+ ventil = 7.140 u Beogumi.