Ostala vozila članova

prethodna tema - sledeća tema

drzarkod


ppejic

@Saja174

Obzirom da imaš iskustva i sa rumunski i sa koreanskim automobilima, pitao bih te za mišljnje.

Da li Cee'd sa 1.4 CRDI, star godinu dana (garancija znači još 6 godina) ili nov MCV 1.5 dCi?
Razlika u ceni je je oko 2kE

Saja174

Pretpostavljam da je Cee'd taj koji je skuplji.

Ovdje ona prica novo je novo i ne pije vode, jer i Cee'd je skoro nov a cak i kao jednogodisnjak jos uvijek ima duzu garanciju od Logana.

Sto se tice pouzdanosti automobila, to je tu negdje (mada, cini mi se da je ovaj 1.5 dCi znao imati problema sa diznama).

Ono sto ja na Cee'd-u vidim kao prednost je sigurno to sto je prvenstveno ljepsi, opremljeniji nekim korisnim stvarcicama, kvalitetniji materijali izrade, i vjerujem da ima mnogo bolje ocjene na crash testovima (ovo "vjerujem" kazem jer ne mogu naci ocjene za novog Logana na euroncap.com).

Iskreno, ja bih u toj dilemi radije isao na Cee'd.

ppejic


Highlander

Opel Agila 1.2 02/2009. Do Dustera bio auto za "duge pruge" i grad. Gotovo identičan Suzuki Splashu. "Žensko auto" - ima ogledalo na sjenilu i suvozača i vozača. :fiju: Do 3.000 ob/min. malo lijen, a onda kao da si ga bacio na steroide - skoro pa "lijepi za sjedište"  :crazy:


I, da, može da bude poprilično brz (s obzirom na kubikažu) ! Kraj aprila, 2012. auto-put Banja Luka - Gradiška. Četvoro odraslih u autu... Supruga je propustila momenat na 170 km/h, jer sam odmah oduzeo gas - na toj brzini krovna antena je počela da lupa po krovu. Mislio sam da se auto raspada, osjećaj je bio jedinstven (trebale su mi pelene :bonk:)...


Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

drzarkod

Pa kad ne mozes Dusterom tim brzinama.... :zloca:
Salim se odlican opis.....kao u auto magazinima. :friends:

staracstol

Prodadoh SAAB u Beograd. Sad sam na slatkim mukama sta sledece  :to:

mrmot12

Nije me bilo duže, pa da podelim nekoliko utisaka:

- Obavio prvi servis za Swift-a u septembru. Okruglo pa na ćoše, 100€.
- Bio na odmoru u Egiptu. Vidim Sandera na ulici, al nešto mi čudno. Priđem bliže, kad ono Renault Sandero! :Smiley:
- Službeno vozio rent-a-car nekog Fluensa i Megana (1.6 s 4-oro vrata) do Sofije i nazad. Utisak: Pre bih kupio Daciu, bolji auto za manje para. Megana smo psovali i kolega i ja kroz Sićevačku klisuru. Ja u odlasku, on u povratku. Fluence smo drugi kolega i ja psovali celim putem :). Neće da povuku kad treba da obiđeš kamion, glomazni i nepregledni kad treba da ih parkiraš, piju ko žedni mornari a sedišta su takva da te već kod Niša sve boli (i kolega i ja smo visoki 195+ cm).
- Vozio i novi Nissan Note (isto rent-a-car). Utisak: definitivno uži izbor za moj sledeći auto  :to:

ppejic

Jos jedan auto u porodici. Drugaciji utisak i osecaj u odnosu na benzinski-TNG voziti dizel automobil. Prvi utisak je bio da sam seo u traktor, ali me je popustio posle par meseci  :wink: Sada vise i ne primecujem tu vrstu razlike.
Podjednako nepregledan za voznju u rikverc kao Logan, ali srecom ima parking senzore :too: pa zadnji kraj koji je glomazniji nego kod Logana se lako obuzdava.
Peta vrata uz kombinaciju oooogromnog gepeka su pravo osvezenje kao i fabricki naslon za ruku.




Aleks

Auto koji mnogo nudi za date pare. Rado bih ga posedovao. U naravno TDI varijanti.
Neka te lepo sluzi!

vladimiris

Da se pohvalim, kupio za ženu Opel agilu 1.2 16 V 2001. god. kupio ga čuknutog po sred desnog fara i trenutno je kod limara, sređuje se...

Highlander

Čestitam ! Kao da si mene slušao - kupiš ženi Agilu, da ne dira tvoju Daciju ! Dobro došao u klub !  :Smiley: :Smiley: :Smiley:
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

vladimiris

Hvala na čestitkama...baš tako nekako...eto, sličan vozni park, samo što je moj malo vremešniji... :jea:

Highlander

Poštovani kolega, pa malo si i mlađi, a ja ti želim da me što prije stigneš i prestigneš .  :ziveli: :friends: A, ta "vaša" Agila mi se više sviđa od ove "naše" - koliko ja znam, neuporedivo je preglednija .
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

Lazar@

#164
Malo smo se obnovili  :woo-hoo: :cool:
Mazda 6 sportwagon   od opreme totalni ful sem koze...2.0 dizel 16v 145ks  :gun: