Rezervni točak u Sanderu

prethodna tema - sledeća tema

mrsp


mrsp

Jeste da ne ide dva posta za redom ali nikako da javite sta ste uradili sa rezervnim točkom.
Ili ste odustali od reklamacije  :ranting:
Toliko galame a na kraju ništa  :bonk:

DrJekyll

Ja jednostavno nemam vremena sada da se bakćem sa njima, ali čim prođu ispiti eto mene kod njih sa pojačanjem. Javiću kad bude nekih akcija i rezultata.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

ivan-bgd

Moram da pitam a vi prebacite u temu gde mislite da treba.Nabavio sam rezervni tocak originalni za stepway-a nov nekoriscen 16'' continental na celicnoj felni.Ima nalepnicu na kojoj  pise max speed 80,ako je guma potpuno ista kao na alu felnama zasto je brzina limitirana..?? :ne:

Keka

Procitaj podatke sa gume-dimenzije i brzinski indeks, mozda se tu krije odgovor.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ivan-bgd

#215
Pored dimenzije u produzetku slovo H onako ispupceno sto znaci da je do brzine 210 km/h...a sto su stavili onu nalepnicu nemam pojma..jedino ako je zbog felne..mada mi deluje da je ok..tj jaka je i celicna :ces:

Keka

Pise sa strane. To je ono 185/65 R 15 88 H.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ivan-bgd


Veterinar

Vozio bih normalno, ne vidim razlog za ogranicenje brzine.

Loganovac

Nalepnica je verovatno tu stavljena jer se uobičajeno da se sa rezervnim točkom vozi smanjenom brzinom, i to samo do prvog servisa. Najčešće na rezervnom točku nije pneumatik istih dimenzija ili namene kao na točkovima vozila. U takvim slučajevim ovo ograničenje ima smisla, u suprotnom ova nalepnica ima istu toliku težinu kao oni kineski X-ovi kojima označavaju veličinu garderobe.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

alexv011

Ili je taj tocak koji "pasuje" za sandera bio smanjeni rezervni za neki veci auto ....

ivan-bgd

Taj tocak  jeste sa sandera stepway-a i skunt. Zato me to i buni:)

hobbista

Ne bi me zacudilo da je u pitanju neka EU regulativa da se rezervni tocak mora obeleziti  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Zoran

Možda je guma sa usmjerenom šarom pa ako staviš na kontra stranu će bude nestabilnosti  :ne:.
Sam svoj gazda - vazda.

Damir Oravec

Usmerena sara na gumi ne dovodi do nestabilnosti, vec samo do smanjenja njenih performansi, ali nema nalepnicu nego strelicu na samoj gumi koja oznacava smer rotacije. Verovatno je @Hobbista najblizi objasnjenju.