Kada ćemo dočekati 1.2 16 v?

prethodna tema - sledeća tema

DarioGTI

Raspitat cu se ovih dana pa ti javim kada ce u HR biti Sandero sa 1.2 16v...  :dobro:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

penevl

hvala ti :ziveli: kupio bih ga, pa bih voleo da saznam i cenu servisa...

Loganovac

Ne bih se zamarao cenom servisa, razlike se manje-više svode na količinu ulja u motoru. Litar gore-dole.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

penevl

ne znam, koliko staje ulja u taj 1.2 motor? on ima motor od reno clia,a taj motor ima i thalia 1.2 motor 75ks 16v pa je servis od 10000 do 12000din,bar su mi u servisu tako rekli tj Vucko...gde je filter ulja 1138din,a filter vazduha 2368din...

Loganovac

Servis Megana sa istim motorom koji i ja imam je 40% skuplji...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

penevl

#50
E pa zato mislim da ce mozda servis biti skuplji, ali ne samo zbog ulja...

Loganovac

 :ces: Pa ja sad napisah da servis istog motora u Renou i Dačiji ne košta isto...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

penevl

Citat: Loganovac poslato 09.02.2011. - 06:01
Ne bih se zamarao cenom servisa, razlike se manje-više svode na količinu ulja u motoru. Litar gore-dole.

zbog ovoga...

Loganovac

To je bio odgovor na ovo:

Citat: penevl poslato 08.02.2011. - 22:01
... interesovalo bih me koliko kosta osnovni servis...da li je isti kao i trenutnom sanderu sa 1.4 motorom...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Ayrton

Da je taj motor bio u ponudi prošlog maja,sad bih vozio novog Sandera sa tim motorom.A razlika u ceni servisa 1,4 i 1,2,nece biti veca u odnosu na razliku u ceni registarcije.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

neskafa

Sto bi pre uzeo 1.2 16v nego 1.5dci?
When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

Ayrton

Pa Sandera bih uzeo novog,a ovaj je natrčao povoljno (5500 evrića,prešao samo 15000 km,ful oprema,dizel).Takoreći i ovaj je bio nov,za mnogo manje para,a dizel.
Da ne odemo u onaj "OFF TOPIC",gde god to bilo?!
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Goky

#57
Danas sam razgovarao sa ljudima iz autokuće gde sam kupio auto i rekli su mi da će Sandero sa 1.2 motorom  krenuti od Sajma... jedino što će biti oko 1.000E skuplji u odnosu na Sandera sa 1.4 motorom... (cene će verovatno biti kao u Rumuniji... Black Line je tamo 9.500E). Takođe mi je rekao da će biti skuplji i modeli sa 1.6 motorom koji zadovoljava Euro 5 normu...


Napomena: samo prenosim informaciju koju sam dobio od dilera... da li će tako biti ostaje da se vidi.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

saša61beograd

Nemoguće 1000evra više!!! Pa ima samo 8 ventila više od 1,4 8v(ima jednu bregastu i duple klackalice).Sve ostalo je manje,lakše,a na istom tehnološkom nivou kao 1,4(nije od zlata i platine!).To je jeftin "narodski" motor,bez obzira na 16v.Stanje na tržištu je takvo da skuplje neće proći,posebno što Logan/Sandero nisu više nikakva senzacija,ni ovde ni u EU.

Zoran

To je preskupo, dali će proći će vidimo, ali svaki od nas ima digitron...
Sam svoj gazda - vazda.