produzen rok isporuke?

prethodna tema - sledeća tema

crevce

#75
A meni rekose danas da u Srbiji nema nijednog Logana Laureat! I da ne primaju porudzbine do 31. marta. Posto Dacia menja euro 4 motore za euro 5. Pa ce od 31. marta najverovatnije u ponudi biti Logani sa 1.2 16v i 1.6 8v a 1.6 16v nece. Uglavnom sada rasprodaju vozila sa lagera, Sandero u svim varijantama i Logani Preference plus. Dodje mi da  :banghead:. Mesecima citam forum, razmisljam, merim, premeravam... i kad sam konacno resio sta hocu, i kreditno se osposobio, nazovem da vidim za cene i rok isporuke, kazem da hocu Logan Laureat plus sa 1.4 motorom, da cu najverovatnije zavrsiti kredit u februaru ili najkasnije pocetkom marta a oni meni kazu Neeeemaaaa... Informacije dobio u salonu Ziva - Pancevo

I sada sam u trilemi. Da li da uzmem Logan Preference plus 1.4 ili Sandero Laureat 1.4 ili da cekam 31. mart pa da vidim novu ponudu....

Keka

Pre ce biti da je 1.6 16V euro 5 nego 1.6 8V, posto se kao E5 ugradjuje u Megan III i ima 100 KS.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


crevce

Znam ali tako mi rekli, i meni bilo cudno...

LeNgenda

1. Keka je u pravu.

2. 1.2 16v isto ima 75 ks, malo vise treba da se vrti da bi isao kao 1.4 8v, ali trosi litar manje i jeftinija je registracija. Cekaj prolece i naruci tog malisu.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

msegovic

#79
@crevce: Odi na rumunski site (http://www.dacia.ro/modele-si-preturi/dacia-logan/date-tehnice.html) i vidi sta nude od motora...tamo su u ponudi samo Euro 5 motori (benzin:1.2 16v 75ks, 1.6 8v 85ks, 1.6 16v 105ks, i diesel: 1.5 75ks i 1.5 90 ks)...a sta ce od toga biti ovde ostaje da se vidi...



saša61beograd

Raduje me pojava 1,2 16v,uglavnom ga hvale i svakako je štedljivi od 1,4.Ipak mi deluje nesrazmerno u odnosu na Logana (možda pre u Sanderu).Na Forumu se raspravljalo o odnosu 1,2 i 1,4 motora pa koga zanima...

crevce

Upravo sam bio na rumunskom sajtu... Izmedju ostalog ima i 1.6 MPI 85hp (euro 5). I ja delim misljenje da je 1.2 16v slabasan za toliki auto. Pre sam za 1.6 MPI ako vec ne moze 1.6 16v

Sir Oliver

I drink to make other people more interesting.

dzaga

Ako ima 1.2 16v - to je pravi izbor: savremen motor (već dokazano dobar), manja potrošnja a nimalo nije slabiji od 1.4 8v.

silent

Ali max. obrtni momenat postize na visim obrtajima.

dzaga

Šta je tu problem? Potrošnja je manja.

abc123

A neka varijanta 80-100 KS sa 1400 ccm? Ni u najavi? To bi bila prava stvar.

dzaga

Al bi bilo i 3-4.000eur više.

Zoran

Dzaga, malo sam sumljičav po pitanju potrošnje, motor je neelastičan za svakodnevnu upotrebu a idealan za vožnju po auto putu. U okviru ovih činjenica se trebamo naći.
Sam svoj gazda - vazda.

Goky

Cene po paketima, u Rumuniji, sa motorom 1.2 su:
Base 7250E
Ambience 7.850E
Preference 8.550E
Laureate 9.500E
Black Line 9.500E
Orange 9.200E
Kod nas će biti svi paketi sem Orange i Preference. Prema sadašnjim cenovnicima Sandero u svim verzijama koji su dostupni na oba tržišta u Srbiji je jeftiniji za par stotina evra.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba