Na šta sve obratiti pažnju prilikom preuzimanja novog vozila

prethodna tema - sledeća tema

mrprofy

neverovatno je da Rumuni i njihovi mentori Francuzi i dalje pokusavaju da uvale neofarbana sedista!

slike sa jos neprodatog DUSTERa !!! iz salona

neverovatno :gun:

da podsetim, ja sam svoje neofarbano sediste reklamirao, i zamenili su ga uz malo prolongiranja.

dakle, ko uzima novi auto: niste valjda volovi da vam prodaju neofarbana sedista, koja ce zardjati posle prve zime :bullshit:


rookie

Pozdrav, nov sam pa ne znam da li je možda već bilo ovo kao tema.
Našao sam na raznim sajtovima uopštenu listu stvari koje treba provjeriti na novom automobilu prilikom preuzimanja, radi reklamacije i slično.
Ali, onda sam na nekom francuskom forumu našao listu svih problema koje su ljudi prijavili na konkretnom modelu, u ovom slučaju Dusteru. Mislim da je takva lista jako korisna jer je vjerovatnoća da vas zakači neki nedostatak sa liste kod preuzimanja Dustera skoro 100%, jer su ti nedostaci većinom tipski. Jedini problem, za mene, je što je lista na francuskom  :hm: Ako ima neko da barata francuskim...  :whistling:

Ako vam je interesantno ovo kao tema, može neko da postavi i liste za druge Dacijine modele ako mogu da se nađu.

- réglage appui-tête difficile
- vis fixation accoudoir dont l'épaisseur gène le réglage du siège sur les rails
- jauge gasoil
- lumière coffre reste allumée ( avec les phares )
- aiguille compteur kilométrique ( capteur vitesse défectueux ) Needle
- eau sous et derrière siège passager ( viendrait d'un pb de montage de l'air conditionné -joint- )
- bruit de vibration côté moteur vers 1500 t/m : bouchon jaune du remplissage huile en contact avec cache moteur.
- bruit de vibration à l'avant droit lors de montée en régime: tuyau en alu (circuit climatisation qui passe sur l'aile avant droite) trop de jeu, mal serré au niveau du bridage contre l'aile.
- vibration volant : pb équilibrage roues (avant et arrière )
- parallélisme mal fait en usine
- voyant " arrêt impératif ": pression insuffisante du turbo ( difficulté de l'électrovanne à piloter le régulateur ) = défaut de série d'une pièce plastic en T.
- passage du faisceau moteur mal clipsé ( risque coupure )
- faisceau électrique force sur injecteur 4 ( rappel cc )
- mauvaise série pneu Continental ( creux sur le flanc et rappel cc )
- joint entre pare-brise et tableau de bord
- voyants frein à main, esp, anti-patinage s'allument.
- petits pb de peinture ( à vérifier )
- Pression des pneus à vérifier à la livraison du véhicule.("trop de pression". A vérifier impérativement sous peine de pb de tenue de route[/i])
- Niveau d'huile à vérifier à la livraison du véhicule.( on a vu "trop d'huile" !! )
- verrouillage des portes à faire programmer en CC.
- Volant incliné vers l'avant ( constaté par certains ).
- cache air-bag du volant qui se déboite d'un côté ( vu sur un Prestige dci 110 4*4 reçu en Août )
- vibration dans porte : décollement du renfort intérieur ( un cas avéré sur Duster 4x4 de 4000 km )
- vérifier la concordance du numéro de la plaque d'immatriculation avec celui inscrit sur la carte grise (déjà deux exemples !!)

:wave:

Loganovac

Pa kako si se snašao na francuskom forumu?
Nije baš sjajan prevod, ali translate.google.com nam daje ideju šta tamo piše:

- Naslon za glavu podešavanje teško
- Zavrtnja za pričvršćivanje naslon za ruke gen čiJa debljina podešavanje sedišta na pravom putu
- Pokazivač količine goriva
- SpoJni svetlo ostaJe na (sa farovi)
Igle - merač pređenog puta (senzor brzine defektne) Igle
- Voda ispod i iza suvozačevog sedišta (BP dolazi iz montiranje klima-O-)
- Buka vibraciJe motora oko 1500 obrtaJa: žuta kapa za punjenje ulja u kontaktu sa poklopac motora.
- VibraciJe buke na prednjem pravu kada revving: aluminiJumska cev (klima kola, koJa prolazi preko prednji branik desni) previše Slack, ne uske na stezanje krila kontra.
- Volan vibraciJe: PB balansiranje točkova (napred i pozadi)
- Paralelizam pogrešio u fabrici
- Ispraćamo imperativ "nedovoljan pritisak Turbo (težine Solenoid draJv kontroler) = podrazumevani skup T-komad plastike
- UsvaJanje snopa motora loše prikačen (rizik prekide)
- Injektor poJasevi na snagu 4 (podsetimo CC)
- Continental guma loša seriJa (šuplje na strani i opoziv KZ)
- Pečat između vetrobrana i instrument tablu
- Prednja svetla, ESP, Traction Control svetlosti.
- BP male boJa (ček)
- Pritisak u gumama ček na vozila isporuku ("preveliki pritisak." Obavezno proverite BP vožnja niJe [/ i]).
- Nivo ulja proverite o isporuci vozila. (Videli smo "previše ulja!")
- ZaključaJ vrata u program u DC.
- Utovarivač nagnut napred (vidi nekih).
- Keš klima upravljača koJi će iskočiti iz Jedne strane (videti na Luksuz DCI 110 4 * 4 primljena u avgustu)
- VibraciJe u vratima razdvaJanja unutrašnje oJačanje (Jednom potvrdila slučaJ Duster 4k4 4000 km)
- Proverite doslednost broJa ploča sa tim pismeno o registraciJi (već dva primera!)
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Loganovac

Jok, i padeže će Google da pogodi, a pola Srba ne ume...  :doh:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

bmiillan

nemoj na silu uzmi veci cekic

Veterinar


MajorSoul

Ajojjj jadan ja kad mi stigne Duster...
Vrhunac mi je "Voda ispod i iza suvozačevog sedišta - dolazi iz montiranje klima"  :doh: :doh:
:wind:
..need more buttons..

Veterinar

Ne brini, sve ce to biti reseno do tog trenutka. Na kraju, mozda dobijes i keš u klimi upravljača, koji iskače sa jedne strane.

rookie

E, pa ja sam i taj forum prelistao koristeći Google translate, ali mi se prevod za ovu listu nije dopao.  :laugh1:
A i vjerovatno takva lista većini vas nije neophodna, ako ste prekaljeni vozači i dobro poznajete materiju, ali za nas koji nismo, korisna je.

Zoran

 Ništa ne brini bit će to sve ok.

                               Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

scepo

rookie Bez brige Alliance je baš profesionalan , oni odrade probnu voznju prije nego kupcima uruce kljuceva  , tj tek posto vide da je sve uredu :whistling: .....

rookie

@Zoran @scepo Nadam se. Ali, ... bolje  :rtfm: nego  :banghead:

dekson

-- réglage appui-tête difficile
-> Tesko stelovanje za naslon za glavu
- vis fixation accoudoir dont l'épaisseur gène le réglage du siège sur les rails
-> Sraf z

MajorSoul

Ako dobijem bankomat u klimi onda necu da se bunim  :Smiley:
:wind:
..need more buttons..