Kupovina nove Dacije

prethodna tema - sledeća tema

Mare

Naravno. Samo da izdrže fabričku garanciju, EVENTUALNO - maksimalni period otplate kredita, do nekih 7-8 godina i toeto.

szs

99.99% Dačija izdrzi bez neke vidljive korozije preko 10 god iako im je garancija bila u početku 3 ili 5 god na limariju
Danas skoro svi daju 7 i preko
Toyota daje 10 npr
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

zaki

Stalno se sreće usporedba sa Klijom da se tu radi o istoj platformi međutim na netu sam naleteo na ovo:
They are not on the same platform. The Clio uses HS (high specification) version of the platform,while Sandero uses the LS (low specification) version of the platform (meaning thinner and less strong steel is used in the Sandero).
:(

Boqy

Pa tu i nastaje razlika u ceni, sve je tanje, lim, baza, lak, plastika.

Boja i lim na mom Stepway-u su očajni, gradska vožnja ostavlja ožiljke svuda.

saša61beograd

Citat: zaki poslato 30.09.2021. - 16:58
Stalno se sreće usporedba sa Klijom da se tu radi o istoj platformi međutim na netu sam naleteo na ovo:
They are not on the same platform. The Clio uses HS (high specification) version of the platform,while Sandero uses the LS (low specification) version of the platform (meaning thinner and less strong steel is used in the Sandero).
:(
Odakle je ovaj podatak?Mada je očekivano.Onda vredi dodati 2000 evra za Klio i još svašta drugo.Sad je razlika u ceni suviše mala.

kiconix

Molim vas, nemojte ocene davati odokativno.
Bio sam u salonu juce, Clio 5 nema mesta iza mene kad namestim sediste.
Stepway ima.

zaki

Naleteo sam na nekom stranom forumu.
Ne bi me  čudilo da se kvalitet lima koji se presuje razlikuje da li je serija namenjena EU ili sporednim tržištima. Isto kao sa isporukom u zimskom periodu kada bi vozila morali da isporučuju sa zimskim gumama. Naši distributeri  kažu da nikad vozila ne dolaze sa zimskim gumama, a onda na YoTube gledam snimke sa placeva po EU gde prezentuju auto i gde se jasno vidi da imaju zimske gume, čak i komentator to ponekad naglasi.

kiconix

Zato ovde ide akcija, zimske gume gratis.
Mnogo razbijate glavu o stvarima koje ne mozete da promenite.
Da se nastavim na pricu o Stapway-u i Cliu.
Stepway je vise osiromasena verzija Captura.

papicdu1

#248
točno tako :to:

Veterinar

U pojedinim zemljama je obavezno korišćenje zimskih guma, kod nas nije (osim ako su zimski uslovi, ali takvih je sve manje). Ako bih na Stepwaya dodao 2000 evra, to ne bi bio Clio, nego Duster u dvorištu.  :ne:

Aleksabgd

Po dimenzijama stepway možemo uporediti sa stonikom,konom,vitarom i yaris cross-om.Novi Captur po svojim dimenzijama je u rangu sa Dusterom pre nego sa.Stepway-om.

kiconix

Vozim novog Captura, gledao Stepway-a.
Znam zasto sam napisao to sto sam napisao.


Aleksabgd

Kao nekoga ko gleda da kupi vozilo iz b-c suv segmenta zanima da li stepway za 7-8.000 eura manje nudi sličan komfor kao skuplji i veći model iz Renault game?

kiconix

To je najbolje da odes u salon i sednes, pogledas, osetis razliku.
Razlike ima, tu nema price, subjektivno je dal vredi te pare.


zaki

#254
Poskupeo  :(





Još malo i košta ko Klio
:ces: