klima u kolima

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Pitanje o recirkulaciji vazduha je pomalo filozofsko.
Kratak uvod: u svojoj dokonosti sam resio letos da ostavim termometar u vozilu i da vidim kolika je temperatura. Mesec juli, auto je bio parkiran od 7 do 15 casova na suncu. Na sofersajbnu postavljena alu-zastita od sunca. U 15 casova sam ocitao temperaturu od 60 i neki stepen  :bonk: Volan i menjac su bili toliko vruci da sam ih jedva drzao.

Ukoliko je temperatura u kabini veca od temperature napolju, treba pre voznje dobro izluftirati auto da se koliko toliko ohladi. Zatim ukljuciti klimu sa ubacivanjem svezeg vazduha, sve dok temperatura u kabini ne postane niza od temperature napolju. Tada ima smisla prebaciti na recirkulaciju.

Samu recirkulaciju ne treba drzati stalno i dugo aktiviranu, zbog razvoja neprijatnih mirisa i nedovoljne ventilacije kabine.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Vihor

Samu recirkulaciju ne treba drzati stalno i dugo aktiviranu, zbog razvoja neprijatnih mirisa i nedovoljne ventilacije kabine.

E to se i meni desilo sad kad je bilo toplo a stajalo na recikulaciji i ukljucena klima, nekako, neizvetreno, vlazno, budjavo, bljak, ne koristim vise recilkulaciju osim kad grejem
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

kiconix

Upravo, ja sam samo napisao kako je ja koristim, inace leti ne ulazim u auto dok ga prvo ne izluftiram i obavezno posle koriscenja klime, izduvam (osusim) ventilacione otvore, (prebaceno na svez vazduh).