Diskovi i Pločice

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

Skini točak,pa izmeri pomoću dva lenjira/trougla.Ili izmeri obim pa računaj. 99% je 258mm.

Aleks

#766
Do sada sam uvek menjao diskove nakon 2 kompleta pločica. Znači, posle prve zamene pločica ide obrada diskova i drugi komplet pločica, kada se drugi koplet potroši ide zamena diskova.  :ne:
Bude to verovatno ispod propisane debljine i posle prve obrade, ne kažem da sam pametniji od tog ko je propisao ali šljaka to bez problema.
Odvezem auto u servis i majstori sami procene da li ima prostora za obradu i uvek je bilo. A njima je u interesu da prodaju diskove, zar ne?

Andrix

Pomoc-preporuka ? Nasao sam diskove Delfi za 4300 d i plocice 2500 d, Jurid disk 3300 d, Textar disk 5800, Ferodo disk 3300, ploc.-AT 4200, Ferodo 3150 TRW-Lucas 3300, Valeo disk 7830 i ploc 1960 d. Sta uzeti. Do sada sam samo menjao jednom plocice i to Valeo- meni su ok, mekane, ne skripe ali brzo se trose...Hvala
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

LeNgenda

ATE komplet za 9750 i ruke do 3000, daš stotku i ne misliš.

To bi bio moj izbor i tako će i biti kad se ove pločice pojedu.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

shole

Imao na sanderu kombinaciju Jurid diskova i Textar pločica. Bio prezadovoljan. Pločice mekane,ne čuju se...

saša61beograd

Citat: Andrix poslato 10.05.2021. - 09:10
Pomoc-preporuka ? Nasao sam diskove Delfi za 4300 d i plocice 2500 d, Jurid disk 3300 d, Textar disk 5800, Ferodo disk 3300, ploc.-AT 4200, Ferodo 3150 TRW-Lucas 3300, Valeo disk 7830 i ploc 1960 d. Sta uzeti. Do sada sam samo menjao jednom plocice i to Valeo- meni su ok, mekane, ne skripe ali brzo se trose...Hvala
Meni garnitura Delphi već godinama dobro radi i mislim da je bolja od fabričke garniture.Za ostale ne znam.Samo da napomenem da čuveni brendovi u svemu imaju različit nivo za prvu ugradnju i aftermerket.Zato mogu biti relativno skupi,a ne mnogo bolji od jeftinijih, ako su uopšte bolji.
Kolega,pred tobom je lutrija,ali ne možeš mnogo pogrešiti,u pitanju su samo nijanse.

Andrix

#771
Za ruke nista - sam pravim akciju. Ate disk samnasao i za 2487x2 ali mi plocice skupe oko 3500 d, a kod Valea obrnuto, diskovi imaju 3313x2 a plocice 1900 d...Mozda komb. Ate disk+Valeo ploc ? Cudne su mi cene plocica u odnosu na diskove osim kod Valea. Delphi behu Englezi, neko mi rece ?
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

LeNgenda

Fabrička ugradnja je isto šarena, moje pločice su bile Ferodo, a diskovi su obrađeni i rade i dalje, ali nisam utvrdio ko je proizvođač. Tako obrađeni lepo rade sa Valeo First, najjeftinijim pločicama.

Ipak, kad se to potroši, stavljam ATE dobrim delom iz iracionalnih razloga, ali tako je.

Lično nisam sklon kombinovanju različitih proizvođača diskova i pločica, ne toliko zbog performansi, koliko zbog pištanja i drugih nuspojava.

Inače, kao i za sve drugo vezano za auto, važnije je da li je deo originalan i da je u kutiji to što piše, nego kojoj klasi pripada.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Andrix

Pa mogu da se konbinuju delovi, ja sam za prvu zamenu stavio Valeo plocice-jer druge nisam nasao, a ne znam koji su fabr diskovi. Jos razmatram, mozda stavim sve ATE, posto se cesto spominju, samo da su meke plocice iako to znaci vece trosenje.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

FAD - Tešanj godišnje proizvodi 2 miliona kočionih diskova.
Moguće je da se jedni te isti diskovi rade za različite brendove.
Sam svoj gazda - vazda.

Andrix

Naravn da neki prave za druge proizvode i lepe njihove etikete, kao sto radi Wurth, mada mi nesto cudno da i Bosch pravi ove metalne delove /diskove+plocice/
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Ayrton

Pločice prvi put menjane na 68k km. Montirane neke Boš. Radile dobro, nisu ispuštale neprijatne zvuke. Pre neki dan, na 143k km zamenjeni diskovi, jer su imali osetan ris i pločice. Diskovi španski, "Roadhaus", pločice Jurid. Ne škripi ništa, prekosutra idem na tehnički, pa ću, valjda, dobiti i pismenu potvrdu da je sve u redu.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Andrix

Moj majstor mi preporucuje Comline komplet, gledam u sredini su sa cenama, a on kaze da nije imao ni jednu reklamaciju, dok na poznate brendove /Ata, Ferodo, Textar/ oko 10-15 %. Kaze diskovi se krive a plocice cvile....Pa budi pametan. Comline vidim da su UK, ali izgleda prepakuju....
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

kiconix

Meni su se krivili i Jurid i Textar, kad sam stavio plocice i diskove iste, nema vise problema.

Andrix

Ma i ja sam mislio da uparim, nego me on smete, a pikirao sam Ate. Trenutno trosim Valeo plocice-meni odlicnei duze mi traju od fabrickih, koje su pre 3 god bile 4000 d a sada 2000 ?? A opet Valeo diskovi medju najskupljima...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari