Propusti i neprofesionalnost ovlašćenih DACIA servisa - slučajno ili ne?

prethodna tema - sledeća tema

milorads

Evo malo i ruznih iskustava.
Vlasnik sam dacia stepway 2021 god.
Vec sam pisao o nerezjasnjenoj 'sitnoj' kradji vrata za gorivo (sa sve mehanizmom). Pre nesto malo vise od tri meseca nakon ukradenih vratanaca sa mehanizmom narucio sam isti deo u AK Franzuc u Kragujevcu o svom trosku posto se Kasko za deo koji kosta oko 140 eura skoro da ne isplati (ucesce u steti 100 eura:). Pre nego sto su porucili deo trazili su neki avans sa im se ostavi sto sam i uradio.
Malo mi je bilo cudno da ovlasceni servis trazi avans da bi nabavio neki deo ali sad je jos zanimljivije sto vise od tri meseca ne mogu da dobiju rezervni deo. Zvao sam skoro svake sedmice i uvek dobijam istu informaciju... tj da im se magacin premesta iz Slovenije u Srbiju i da su, navodno, svi ovlasceni servisi blokirani zbog toga.

maestral5747

Ja ne mogu nabaviti onu boju kao lak za nokte za novi Sandero već 6 mjeseci. Kažu još se ne proizvodi ta nijansa.   :cekicem:

Capriolo

@milorads: Šta bi bilo da ti vozilo sa nekog drugog razloga nije u voznom stanju ? Zbog tog problema sa dostavom delova bio bi već preko tri meseca bez kola?

kiconix

Drugarica ceka soferku za Captura mesec i po dana.
Rekli joj pre neki dan, bar su delovi krenuli.
Kod nas se promenio uvoznik pa je haos.

Hardvet

Da malo ozivimo temu... Ima li nekih indicija da se cekanje na " ovlascene" delove normalizovalo? Ja cekam neki bedni plasticni karoserijski cep nekih 4 meseca. Deo je cista glupost. Mogli su sa kraja sveta da dostave do sad milion puta obicnom postom... Cekam iskljucivo da vidim koliko ce dugo trajati procedura i da li je uopste isplativo sa ovlescenim servisima ulaziti u bilo kakvu pricu oko delova...

Zoran

Nekad se čovjek mora obratiti njima i bio sam samo jednom, jer nemam diagnostičku opremu.
 Uspijeli su mi iskriviti deklo ventila, jer su prejako stegli.
 Zamijenili su pumpu goriva, pa nisu dobro zašarafili onu veliku plastičnu maticu pa je gorivo prelivalo preko rezervoara.
 Reklamacija otklonjena sutradan za prelivanje a deklo sam nabavio o svom trošku (25Evra).
Sam svoj gazda - vazda.

Andrix

Meni na prvom servisu po mojoj prijavi konstatovali da mora da se menja kostur sedista. Kazali da zbog praznika nece do polovine januara, meni i to bilo brzo, poznajuci doskorasnje prilike u nabavci delova.Kad ono zvali za neki dan da zakazu menjanje, posto ne rade prve nedelje januara /Reno Sava/ zakazah za 10.1. Cudi me brzina nabavke, pogotovo sto mislim da se to ne menja bas cesto ili je mozda to jos jedna boljka ?
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Veterinar

To je nova cesta boljka. Do sada su mi tri kupca rekli da su imali to kao reklamaciju. Sva tri su Joggeri.
 Sto se tice delova, kad sam porucio kuku, rekli su mi da cu mozda morati da cekam mesecima, ali je o par nedelja bilo reci. Sada cemo videti za birac brzina...

MitarMrgulic

Čekajte, šta se to desi sa kosturom sjedišta, prvi put čujem za taj kvar?

Hardvet

I mene zanima ovo za sediste... Ja sam imao zamerku na sediste jer se klima kao tronozac, u najnizem polozaju😂 .Oladili su me dok ne prodje garancija i nista nije uradjeno. A auto je bio kod njih na svakom redovnom servisu + sto je bilo i limarijskih radova, tako da su imali i vise nego dovoljno vremena da pogledaju sta treba.

glavonja3


Zoran

Ja sam dorađivao svoje sjedište.
Kažu da druga generacija ima dobra sjedišta.
Sam svoj gazda - vazda.

Andrix

Vozacevo sediste puca. Kako drugacije docarati - kao kad vijak nije dovoljno dotegnut pa rub lima preskace za 1 navoj. Ali to je pri svakom kocenju i davanju gasa. Verovatno neko pertlovanje ili nitna nije dobra pa nema popravke. Inace stiglo drugo u servis ali i to osteceno pa otkazali zamenu.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Mare


Mare

Citat: Zoran poslato 25.12.2023. - 13:01Ja sam dorađivao svoje sjedište.
Kažu da druga generacija ima dobra sjedišta.

Treća ima još bolja. Jedini nedostatak jeste nepostojanje lumbalne potpore.