Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

Ayrton

@Zoran:Šta je to "finger",gde se nalazi i šta radi na Fiat-u 125 P?
Znam da je to prst na engleskom jeziku,ali šta je na kolima,stvarno me znam. :ne:
@Staracstol:A ako ne možeš lepo da nabodeš šrafciger u filter?Na dci-ju sa klimom,on je prilično nepristupačan za "bockanje" sa šrafcigerom.
Na prošlom servisu,majstor je odvrnuo filter rukom,pa sam rešio da i ja prvo tako probam.I uspeo sam,ali da nisam, imao sam ključ za skidanje filtera (hvala Žac! :friends:).
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

staracstol

@Ayrton: Nemam klimu pa ima mesta za probosti. Inače to ti treba cisto da filter krene par mm pa dalje ide rukom.


Ayrton

@Staracstol:Ma znam da to treba samo malo da krene,pa će posle rukom.Ali kad već ima alat za to,onda je lakše i bolje raditi alatom. :ziveli:
@Urkepz:Hvala,ali opet nisam shvatio šta je to.Neki deo na korpi kvačila?Ili tako nešto? :ces:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

staracstol

@Ayrton: Naravno da je bolje raditi alatom, samo dugo nisam video ni jedan drugi do onog ključa sa platnenom trakom koji više voli da klizi neg leba da jede pa se naviklo u međuvremenu na "šakom u glavu" pristup.

shole

@Ayrton:Finger ti je u stvari razvodna ruka koja se nalazi u razvodniku paljenja.Tako to u Bosni zovu(barem moj otac tako zove). :ces:

Ayrton

 :doh:
Da sam juče umro ne bi' znao!
Hvala!
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

urkepz

Pa da imas palac u razvodnoj kapi koji se okrece.

Loganovac

 :doh: palac=thumb, prst=finger, brbotna=gecvrcna, etc...

A stvar se zove razvodna ruka...

P.S. ... i nema je na Dačijama!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Citat: Loganovac poslato 31.01.2012. - 15:54
P.S. ... i nema je na Dačijama!

Zato su Dacije pouzdanije (čega nema nemože se ni pokvariti)  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

maestral5747

Citat: staracstol poslato 31.01.2012. - 12:51
@Ayrton: Naravno da je bolje raditi alatom, samo dugo nisam video ni jedan drugi do onog ključa sa platnenom trakom koji više voli da klizi neg leba da jede pa se naviklo u međuvremenu na "šakom u glavu" pristup.

Ja kupio ovo, i to je dosad najbolji ključ za filter što sam imao, a probao sam ih skoro sve


Zoran

Sigurno je dobar samo me odbija činjenica jedan filter = jedan ključ. Puno je raznoraznih filtera da bi mogao za sviju nakupovati ključeve. Čak mislim da za jedan motor postoji bar 5 različitih filtera po obliku...
Sam svoj gazda - vazda.

zac

@maestral5747    Slazem se sa Zokijem, dobar kljuc, ali velika mi je mana sto je namenski, samo za jednu dimenziju filtera.  :to:

Supernatural

Pitanjce za kolege koji Logana održavaju u sopstvenoj režiji. Koju rashladnu tečnost koristite za motor i gde je kupujete po povoljnoj ceni? Odgovor može i na pp. Naime vidim da mi malo fali i da treba da dolijem a ne znam šta su ovi u servisu pre sipali pa imam nedoumicu da li to sve da zamenim. Hvala unapred.

zac

Ja auto odrzavam sam, ali do sada nisam menjao rashladnu tecnost, niti sam dolivao antifriz. U dva navrata sam dolivao samo destilovanu vodu, do sada nekih 300-400ml.  Planiram sledece godine da zamenim stari antifriz, ali se jos nisam odlucio, kojim.

Ako do sada nisi dolivao nista, sigurno taj manjak mozes  doliti dest. vodom, mala kolicina vode mu nece preterano smanjiti tacku mrznjenja.  :wave: