Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Da li ima negde da se kupi kanal?  :lau:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Za članove foruma kod mene ima kanal besplatno...
Sam svoj gazda - vazda.

markonikolic83

Mozda nekome pomogne.Ja sam odvio filter kanapom za susenje vesa.Namotao 4-5 krugova,i kada sam zategao,otpustio se filter.A pritegao sam rukama,iz iskustva godinama tako radim i nikad nisam imao problema sa curenjem.Doduse nisu mi bas slabe ruke.Tako da i kanap moze zavrsiti posao.Smesno ali istinito.

ppejic

#423
Kanapom? Kako?
Kao kad palis frezu?

zac

#424
  @markonikolic, druze, rukom se i zateze i to, kad filter ovlas zavrnes do njegove dihtung gumice i nalezuce povrsine na bloku, onda filter okrenes jos za 2/3 kruga. Tada je dovoljno stegnuto.   :friends:



  @Ayrton, druze, tu cetvrtku za karter mozes zadrzati kao poklon za novu godinu, ja cu sebi napraviti drugu.  :friends:


  @Keka, druze, ja planiram da kopam kanal u Krcedinu, ako bog da na prolece, a ta destinacija ti nije daleko.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!



Ayrton

@Žac:Hvala,još jednom!A ako bude vikend,ja se dobrovoljno prijavljujem da ti pomognem oko kopanja kanala. :friends:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

markonikolic83



Veterinar

Vracamo se na temu... Koliko vas je kostao servis izveden u sopstvenoj reziji, gde ste nabavljali delove, kako ste ga uradili, da li je bilo poteskoca...

Jos jednom cu napisati da mali servis na 1.5 dci moze kostati oko 3000 dinara. U tu cenu uljucio sam 4 l motornog ulja ELF 5W-40, filter ulja i vazduha.

Ayrton

#431
Pa ja sam već napisao da me je mali servis koštao 2850 dinara.1850 ulje u Profacco-u,filteri za ulje i vazduh 1000 din. u TTD-u ("ruke" su moje,znači pola kile 'leba i pola litre vode).Problema nisam imao ni sa filterom (odvrnuo sam ga rukom),ni sa čepom kartera (provereno radi i kvaka sa vrata,a i Žacov ključ).
Filter za naftu bi poskupeo mali servis za oko 1800 dinara.Njega ću da menjam za oko 3000 km.,ali se mislim da mi to promene u servisu,da ne bi' ja nešto zaj...o.
Ili se ponudi neki iskusniji kolega forumaš?! :friends: :ziveli:
Moram da naučim da citiram postove,mislim ono sa Quote.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

zac

@Ayrton, druze Unior-ov kljuc filtera, sto si video u Sapcu za 1800. din, je jako povoljan, evo danas sam listao katalog Uniora i sta sam video..... 55.53 Evra.... ????????


jasho

Ajde ovako što se tiče troškova za ovaj sad mali servis na 55000 km.

Ulje 5w40 Profaco  4l 2000 din
Filter vazduha i filter ulja TTD 1000 din (600+400)
Svećice Euro 07 1098 din

Total 3698 din!!

Ayrton

Vratih se juče sa terena i ponovo sam svratio u onu prodavnicu sa alatima (u Šapcu).Onaj ključ za skidanje filtera za ulje,košta 1060,00 dinara i nije "Unior" nego neki no name,piše made in Poland.To je isti onaj koji je Peja "predstavio" (sa onog nekog sajta "kupi me,limundo,kupindo"),mislim ista je cena.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!