Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

436 000 km.
Zamijena ulja (nasut Nis Auto-Line sint 5w40 ,  filter ulja Unico 750 /3, kontrola ulja u mjenjaču.
Sam svoj gazda - vazda.

sibelius

Juče nisam stigao da se pohvalim....
Palo je "druženje" sa kolegom Hobbistom u servisu. Zamenjeni svi mogući filteri i "zejtin"....
Rešio sam da ga od juče zovem HOBOTNICA a ne Hobbista.....u onolikoj gužvi tri stvari u isto vreme radi a unapred razmišlja o sledeće tri.... (VELE)MAJSTOR vedra duha......

hobbista

 :wave:
Jedva da smo prozborili po koju (na žalost). Sutra se vraća kolega pa ću malo odahnuti.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

supercuber

Spremio sam ulje, filter ulja i vazduha ( Stepway 1.6) , za zamenu, i pitao u par NS Servisa da li može, i koliko bi koštalo.
Od 5000-7000 kažu.

Spremio i svećice i PK kaiš, ali bi to bilo ekstra na pomenutu sumu,  kažu, ali ne navode koliko. Dođite da se dogovorimo.

Nije mi ni mnogo ni malo, samo  me zanima da li je to neka  realna cena ili su me otkačili jer im se ne rade sitne intervencije.

U pitanju je  posao koji mogu i sam da uradim , alat imam, radio sam to na svim pređašnjim kolima koja sam imao, na Stepwayu nisam jer je bio u garanciji , samo me zeza što nemam gde, a ne leži mi se na ulici pod kolima.


Loganovac

E moji Novosadisti, al' vas šišaju... Zamena ulja i fitera 5-7 'iljadarki? Meni čovek u ovom mom selu to uradio pre neku godinu za 500 (pet stotina, lepo ste pročitali) dinara. Možda je bio problem u komunikaciji, ako si recimo pitao koliko bi koštala zamena ulja i filtera pa ti rekli cenu sa sve materijalom?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

supercuber

Citat: Loganovac poslato 26.09.2018. - 11:41
Možda je bio problem u komunikaciji, ako si recimo pitao koliko bi koštala zamena ulja i filtera pa ti rekli cenu sa sve materijalom?
Ne, napomenuo sam da imam kupljeno ulje i filtere. Ulje 2400 (ELF 5w40), filter ulja Filtron 290, filter vazduha 600 din.
Računam, koliko materijal, toliko ruke, ako je neko pravilo, ali dvostruko, baš mi i nije logično.

Ništa, biće po onom starom. "Sve što znam uradim SAM"

Loganovac

Onda brate nema druge nego  :brutal1:  :cekicem:  :hammer:  :brutal2:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Boban

1000dindži maximala za ruke čak i manje

Andrix

Lokalni majstor u Zarkovu meni vec dva puta naplatio po 600 d zamenu ulja i filt.ulja, ostalo menjam sam. Poslednji put u februaru
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

dekiv68


MitarMrgulic

Nekih 10 KM ili oko 620 dinara, je normalna tarifa u BiH, za promjenu ulja i filtera.

Na nekim brzim servisima ili prodavnicama auto-dijelova, ako se kupi kod njih, zamjena je i besplatna. Slično je sa kupnjom guma, montaža i balansiranje su uglavnom besplatni :)

Andrix

Citat: dekiv68 poslato 28.09.2018. - 17:00
Koji li je taj majstor :conf:

Da ga ne reklamiram...OK decko. Za meni potrebnu zamenu ulja, trap, kontrolu - odlican.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

supercuber

Citat: Loganovac poslato 26.09.2018. - 11:41
E moji Novosadisti, al' vas šišaju... Zamena ulja i fitera 5-7 'iljadarki?

Mogu da traže, al ne mogu da dobiju.

Danas zamenjeno ulje, filter ulja i vazduha, svećice pre neki dan.
D.I.Y. , naravno.

Pola sata posla .

Najveća mi muka bila gde da se rešim starog ulja. Ostavio ga u podrumu dok ne nađem ko preuzima, ne baca mi se u kontejner a pogotovo ne prosipa kojekuda.

Nekada davno, bilo je po pumpama i sisaljki za zamenu ulja, zabodeš je kroz otvor za merenje, isisa ti svo ulje, ti u međuvremenu zameniš filter, pa doliješ novo ulje.

Davno to ne videh nigde kod nas.

Boban

To staro ulje pomešaš sa bitulitom i dodaš malo dizela da razredi pa prefarbaš svu drvenariju po dvorištu :hihi1:

jasho

Citat: supercuber poslato 07.10.2018. - 22:09
Mogu da traže, al ne mogu da dobiju.

Danas zamenjeno ulje, filter ulja i vazduha, svećice pre neki dan.
D.I.Y. , naravno.

Pola sata posla .

Najveća mi muka bila gde da se rešim starog ulja. Ostavio ga u podrumu dok ne nađem ko preuzima, ne baca mi se u kontejner a pogotovo ne prosipa kojekuda.

Nekada davno, bilo je po pumpama i sisaljki za zamenu ulja, zabodeš je kroz otvor za merenje, isisa ti svo ulje, ti u međuvremenu zameniš filter, pa doliješ novo ulje.

Davno to ne videh nigde kod nas.

Ti kao fizičko lice nemaš mogućnost nigde legalno da ostaviš korišteno ulje, zakon te ne prepoznaje, ja lično ima nekih 15 litara koje mi stoje, zvao nekoliko reciklera, pisao im, objašnjavao, molio, kumio džaba... na kraju mi je jedan nezvanično preko telefona faktički rekao da mi je jedina opcija ako hoću da ga se rešim da ga ostavim pored kontejnera jer niko od njih ne sme da ga preuzme od fizčkog lica. :banghead: Znači jedino ako imaš neki servis da zamoliš da ga preuzmu, a oni to nerado čine jer ih košta...  :fiju: