Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

Andrix

Jedan podatak sta se radi u servisu, vlasnik na kvarno gledao i u ovl.servisu mu samo dolili ulje u motor a ne i zamenili a u fulu naplatili, u pitanju je druga marka vozila a i to se radi...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

mrsp

Citat: Zoran poslato 06.04.2013. - 17:09
Uzmi 2 metra konca, otpusti čep 2 kruga, namotaj i stegni  :wave:.

Hvala Zorane ali ipak ne curi danas sam proverio. Ali sledeći put sigurno menjam podlošku. :wave:

zac

Ako ne curi ne diraj...u`vatio kamenac iz ulja...  :Smiley: :Smiley: :Smiley:

jasho

Na molbu kolege gokija objavljujem serijske brojeve: svećice eyquem RFC58LZ2E , filter vazduha champion W716/606 , ulja champion F136/60E :ziveli:

dejanz

Jel zna neko gde ima da se kupi u Beogradu Koyo spaner zupcastog?

jasho

Zovi Euro 07 kad sam bio kod njih čini mi se da nemaju šta nemaju  011/; 308-80-30; 308-80-31; 240-27-24

saša61beograd

Danas sam potvrdio ono što sam predpostavljao:Mann filter za vazduh ima veći prečnik od Purflux filtera i stavlja se mnogo lakše.Praktično bez problema,staviš i spustiš poklopac;prethodni,Purflux sam natezao i gurao pola sata,doki me leđa nisu zabolela.Problem je gurnuti žljeb poklopca u filter,što kod Mann-a ide mnogo lakše i što je najvažnije siguran sam da je sve lepo leglo .Oznaka mu je C 2672/1,cena 1000din.
Uostalom,sa unutrašnje strane poklopca kućišta lepo piše Mann-Hummel i takav mi je bio prvi,fabrički ugrađen.

glavonja3

Kada sam stvaljao Purfluks nisam naisao na bilo kakav problem - sve je leglo iz prve. :glare:

DarioGTI

Ja obično kupujem Filtron-ov filter zraka, jer u biti jedino taj ima u ponudi u trgovini gdje kupujem. Na ambalaži od filtera se nalazi, pored marke i oznake ovog proizvođača, i marke i oznake drugih proizvođača.

Dakle ima:

Filtron AR 131/1
Mann+Hummel C2672/1
Fram CA9074
Knecht & Mahle LX994
Purflux A1068, A1278

Vodeći se tome, po nekoj logici bi trebalo biti da oni svi imaju identične dimenzije. Naravno, uvijek postoji šansa da je ili nešto završilo u krivoj kutiji, ili je nešto malo drugačije napravljeno (tvornička greška) pa zbog toga bude slučaja kao kod saša61beograd.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

saša61beograd

Kad su mi u servisu menjali filter zasekli su gumeni deo žlj*bom na poklopcu;kopče su zatvorili na silu i mislim da nije više dihtovao kako treba,a gumeni deo je mogao da upadne u usisnu granu (ovo sam video isti dan,kad sam došao kući).
Mann ima nekoliko mm veći obim (garantovano,danas sam detaljno uporedio jedan i drugi) i to je dovoljno da se montira bez problema.
Izgleda kao banalna stvar,ali mislim da mnogi voze sa loše montiranim filterom koji zbog toga ne radi svoj posao kako treba.

Zoran

Ovo je jako važna stvar. Na prvom i jedinom servisu uradili su mi baš to. Na silu montirano a ja nisam imao pristup vozilu. Uočio tek nakon nekih 15 000 km kada sam ja preuzeo stvar u svoje ruke. Ja koristm Unico i sa njim treba biti oprezan. Prvo ga napravim malo jajastim, pa probam ide li u kućište, ide li na poklopac...
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Motrio seda kao dupe na nosu, ali je konstrukcija kucista takva da treba malo gledati kad se vraca poklopac.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Ayrton

Citat: DarioGTI poslato 09.04.2013. - 18:27
Ja obično kupujem Filtron-ov filter zraka...
Poslednji koji sam ugradio je bio ove marke i bolje je legao nego prošli (kupljen u TDD-u, ne znam marku).
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Goky

Juče promenjen filter kabine... Valeo (oznaka 698753) cena 970RSD.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!