Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

dejandelic

A da i spaneri i antifriz su zamenjeni.Svecice sam menjao na 135.000 km a kociono ulje na 70.000km tako da to nisam trazio da se uradi...

Loganovac

 :to:

Ajde još da priupitam kada si štelovao ventile pa da završimo s tim...  :c:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dejandelic

takodje na 135.000km...i tada je uradjeno isto u AC Gulan u Kovinu

-zamenjen kraj spone
-zamenjeni paknovi
-zamenjene svecice
-stelovanje ventila
-stelovanje trapa

materijal i ruke 10.500 rsd
 

Ayrton

Poskupelo je ulje u Profaku,4 l 5w-40 košta 2100 dinara.Prošli put sam kupovao ulje krajem decembra 2011. i koštalo je 1850 din,ali je euro vredeo oko 103 dinara,danas je 117 dinara što dođe skoro isto,oko 18 eura.Znači i nije poskupelo. :ne:
Totalov antifriz je 400 din/l.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Keka

Zamenih filter polena (neki Poljski 750 din), dezinfikovao klimu (asepsol sprej), zamenio carapu na grilu i ocistio step motor.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Aleks

Koliko si platio čarapu? Na koliko km je menjaš?

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

saša61beograd

U Panter-autu je Purflux filter klime 850 din (AH 207),a filter za benzin 750 din (EP 210).Oznake su po katalogu za Dačiju Logan,ova za filter benzina se ne slaže sa istom sa Foruma?

Zoran

135 600 km, 3l INA Delta Sint, podloška, filter ulja Unico (valjda 750/3). Sve skupa oko 18 eura, ruke gratis.
Sa starim uljem prešao oko 15 000 km.
Sam svoj gazda - vazda.

Ayrton

Kupih filter ulja i vazduha u Kit comerce-u.Ovaj za ulje je koštao 240 dinara a vazdušni 430 dinara.Proizvodjač je "Filtron",made in Poljska.Ulje je kupljeno još onomad.
Čim se nakanim,ležem ispod kola.
A onaj za naftu,morace da bude zamenjen u servisu.
Prevazilazi moje mehaničarske sposobnosti,tj. neću nešto da zeznem,pa da mi auto ostane na parkingu.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

zac

A jesi kupovao jos po nesto od delova????  :D

Ayrton

Ma jok!
Nemam lovu za veliki servis,pa će Logiša morati da se zadovolji samo novim uljem i filterima.
Ako se nastavi ova "situacija" bojim se da ću menjati zubčasti kaiš kao u Nemačkoj,na 120000km.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

zac

Ja sam pet meseci skupljao delove za vel. servis...jedan mesec kais, drugi mesec spaner...i tako redom...pocni lagano, pa na prolece da ga rasturamo.  :nami:

Loganovac

Citat: Ayrton poslato 03.11.2012. - 19:00
Ako se nastavi ova "situacija" bojim se da ću menjati zubčasti kaiš kao u Nemačkoj,na 120000km.

Nema mnogo veze sa temom, ali mislim da se veliki servis ne radi zbog toga što neko ne zna šta će s parama, već upravo da bi se izbegle skupe havarije.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

manijac

Sto se mene tice servis u sopstvenoj reziji je puno pedantniji nego servis ovlascenog servisera koji radi na sat.
Podrazumeva se da imate predznanja i alat da se on i ostvari.
A naravno i dosta se i ustedi u danasnjoj besparici.
Ja sam danas to i uradio ali kao pomagac prijatelju koji radi servise i opravke raznih modela auta.
Odrzavanje to jest servis auta i podrazumeva produzavanje veka vasem ljubimcu.