1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

naca24

#795
SAda sam zvala Sekulić u Veterniku (Novi Sad)

da promenim oba filtera za gas - 8855 din

kada je bilo redovno održavanje u garanciji bilo je 6ooo din, što sam morala

ali ovo je pljačka..u pitanju je 0,9 motor Logan 2

U N.Sadu neće svaki servis da vam menja oba filtera?

da li neko ima u okolini N.Sada da hoće da promeni oba filtera, a da ne uzima toliko?

i pošto sam prešla 65ooo km, da li treba da se menja neka guma na isparivaču?

da li neko zna

Veterinar

Pošto vidim da si navela Staru Pazovu kao lokaciju, ako ti Batajnica odgovara, javi se putem privatnih poruka našem članu slavko_bgd. Preporuka s moje strane, bazirana na velikom iskustvu.

nik

 +1 za preporuku za Slavka

naca24

Citat: nik poslato 05.09.2022. - 13:49
+1 za preporuku za Slavka

Već sam se čula...kaže da nema dijagnostiku

Batajnica, novi sad...sve  jedno...

Mare

Citat: sokoll poslato 28.05.2022. - 13:07
Stigao odgovor. "Oko 15000" je prvi servis za eco-g i na Vidikovcu, Beograd.
Uključuje zamenu filtera tečne faze.
Petrovaradin se odlaže 🙂

Da li je to uopšte ovlašćeni servis za Dačiju???

15000 - zamena ulja (koje ulje sipaju?), filtera, filtera goriva, vazduha, klime i oba TNG filtera???

U Šapcu, AC Vuković - prvi servis sa svim filterima (oba TNG) oko 19000.

naca24

Citat: Veterinar poslato 05.09.2022. - 13:43
Pošto vidim da si navela Staru Pazovu kao lokaciju, ako ti Batajnica odgovara, javi se putem privatnih poruka našem članu slavko_bgd. Preporuka s moje strane, bazirana na velikom iskustvu.

Radimo u n.sadu

Nego, promenjeni oba filtera  25oo din u n.sadu....guduliceva 6
Eko gas servis

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

Andrix

I ja smatram da treba proveravati servisere, posle servisa. Godinama /od 2004/ sam u Daciji i njihovim servisima (uBGD) i video sam svasta. Da u gar.roku sipaju Castrol i delove /filtere/ koji nisu Reno ??? -a imaju ih na stanju. Neki servisi idu logikom da i zejtin da sipas ici ce auto u gar.roku ali koliko posle ? A lepo pise u knizici Elf, ili Total-ista firma, sto i dan danas koristim u mom autu. Nije skupo a dovoljno kvalitetno. Planiram da se ponovim, i nije mi dobro od pomisli na ovl.servise u garanciji. Na 1.servisu na loganu 2004.g. su mi ogrebali vrata. Pre neki dan zovem da pitam za "fabr." alarm kazu ima opcija, ne moze sad da gleda koliko kosta....Mislim da ispratim jedno dva servi.intervala i da batalim ovlascene. Kao sto jednog pratim na Youtubu, covek tako uradio iako je imao gar. od 5 god za kola /druga marka/, jer nije hteo da baca 3 puta vise para za ovl.servisiranje.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Loganovac

Jel ti to o prvom servisu ili...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

I prvom i svakom ostalom. Evo jos detalja sa stranih sajtova, u UK kazu da se servis radi na /1,0 tce motor/ 20000 km ili 1 god, na drugom sajtu cak na 30000 ili 24 meseca. Mislim da kod nas ga namerno smanjuju...Za moj auto je 15000 km ili 1 god ali u servisu kazu najbolje oko 10000 km zbog uslova voznje, kvaliteta goriva, vazduha... Ma na pocetku samo po knjizici da se izbegnu natezanja oko event.reklamacije, ali ja bih pitao unapred sta stavljaju i sta sve menjaju, mislim da vlasnik ima pravo odluke u okviru granica, jer na kraju sve to i placa. Ne stigoh da pitam daju li neki bespl.servis..
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

Ja sam kupio nov Sandero 2009. i u ovlaštenom uradio samo prvi servis. Skoro sve ostalo, vlastita režija  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

kiconix

Elf vise nije ulje koje se sipa u ovl servisima.
Zamenio ga Castrol od pre par godina.
Ja sam posle jednog servisa zavrsio sa Kompresorom.
Sada sve zavrsavam u Reno Savi.

Andrix

Moj prvi koliko se secam /sa sadasnjim Sanderom/ je bio i Hit-u, gde sam i kupio auto, a posle isto Reno Sava, bilo mi zgodnije za ostavljanje i uzimanje kola. Mislim da  u Reno Savi imaju malo profesionalniji odnos, a da u Hitu kao na traci. Spomenuo sam da su mi na Loganu 2004.g. zagrebali vrata, sto sam jedva izgurao na cistac. Sada slikanje kola pre servisa, svima bih savetovao, i da im se naglasi da nema ostecenja.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

sokoll

Citat: Mare poslato 05.09.2022. - 21:04
Da li je to uopšte ovlašćeni servis za Dačiju???

15000 - zamena ulja (koje ulje sipaju?), filtera, filtera goriva, vazduha, klime i oba TNG filtera???

U Šapcu, AC Vuković - prvi servis sa svim filterima (oba TNG) oko 19000.
Tek sada videh pitanje, da, ovlašćeni su servis a cena uključuje osim ulja i filtera samo filter tečne faze gasa.
Inače u Zrenjaninu je ubedljivo najniža cena što se ovlašćenim servisa tiče, 8500rsd i verovatno uključuje isto to ali nisam proverio.

U hit auto nikada evo kolegi ništa nisu promenuli samo su dosuli ulje(videlo se na sipci) a pritom su mu čak zamenili akumulator 😯

Veterinar

Moram da napišem da servis u Zrenjaninu nisam zvao, jer ce vreme za prvi servis da bude tek za pola godine, ali sam čuo slično. Kako se na mom poslu okupljaju vlasnici Dacija vozila i razmenjuju iskustva, čuo sam pre desetak dana dvojicu vlasnika Joggera (taksisti) kako pricaju o servisu u ZR i kako se apsolutno isplati da se tamo ode na servis. Ne znam brojke, ali pored biranja broja telefona imam mogućnost da čujem kakvo je njihovo iskustvo. Obojica su pazarili automobile tokom leta, pa mi je bilo čudno što o servisu pričaju. Kasnije sam se setio da imaju skraćen servisni interval.