Plin i garancija

prethodna tema - sledeća tema

jasho

Citat: Loganovac poslato 09.04.2010. - 14:52
Ne zezaj...   :cool:

Verovatno najbolji servis u Beogradu.

Ne zezam, nisam uopšte do skora razmišljao o ugradnji gasa, sad već sam na pola puta da ga ugradim, malo sam po netu krenuo tipa web sajtovi , slanje upita vezano za cene, šta ugrađuju (mada meni to ništa posebno ne znači još uvek jel ne znam razliku i tehničke detalje) poprilično sam siguran da ne bih bojler u gepeku, sad me trenutno zanima šta eventualno umesto rezervnog točka, da li onog invalida od točka ili onaj paket za reparaciju?

Tako da svaki savet vas ,,iskusnijih'' dobro dođe! :aplause:  :ziveli:

bmiillan

po gradu najcesce dovoljana i bocica za krpljenje i naduvavanje gume, ako putujes dalje
ponesi bar copavac.

mada ako cemo realno za zadnjih 15 godina nikada mi se guma nije izduvala, ali
skoro uvek imam komplet letnjih i zimskih koje menjam i tada ih prekontrolisem
tako da ako redovno menjas gume i kontrolises ih svodis mogucnost defekta na
najmanju mogucu meru. (naravno protiv K*etena koji seku nema pomoci)
nemoj na silu uzmi veci cekic

Loganovac

... samo zaboravljate pandure, još uvek je obavezno imati rezervni točak (koliko znam, izmenjen je predlog novog propisa, pa neće biti moguće imati samo set za krpljenje, a nisam siguran u kojim slučajevima možeš da imaš ćopavca, da li samo za vozila koja su sa njime homologovana...)v :badmood:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

slovak

moje pitanje je da li vozite po uputstvu koje sam ja dobio da se otprilike 70% vozi na plin a 30 % na benzin ili vi to modifikujete i kako to motor oseca?

Loganovac

Ne. Ja ga samo palim na benzin, a tek kad osetim da se benzin u rezervoaru suviše ustajao potrošim ga i nalijem novi. Motor nema s tim veze, osim benzinskih injektora koji bi trebalo malo i da rade... Mislim da je 30% malo mnogo, ali da bi trebalo povremeno provozati na benzin - trebalo bi.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

slovak

jel mozes malo konkretnije da mi pojasnis, na koliko km vožnje na plin bi ti vozio na benzin. ja volim konkretno da mi se objasni po iskustvu starijih kolega vozača...
hvala unapred

srbenda

Buraz meni su u servisu kad su ugradjivali rekli na 1000 km bar 100 na benzin, mislim da je to ok i toga se pridrzavam. To ti je 10%, sto kaze gosn Loganovac problem ustajalog goriva je tu najveci problem, ne bi trebalo da stoji u rezervoaru duze od recimo mesec dana.

Raja

Slovak, ako si dobro pratio, Slavko je objašnjavao da je manje-više dovoljno samo paljenje vozila na benzin. Loganovac ti kaže da vozi po nekom njegovom unutrašnjem osećaju: kada mu se "ubuđa"
benzin, on ga spali i naruči novu turu. Ja imam dan u nedelji (sreda) kada vozim samo na beMzin. Nigde nisam video ili čuo da se pređe npr. 128km na plin a onda 18,5km na beMzin. Dobro je provozati
auto i na benzin zbog dizni i ko zna čega još. Mislim da pravi odnos plin/benzin ne postoji.

Loganovac

Šta bih ja bez vas...  :friends:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix

Ja na 105k samo palim na benz i vozim. Nikad u rezervoaru nema vise od 15 l, kad potrosim 5 sipam 5 i resen problem ustajalog benzina.
Do sada nikakvih problema sa benz diznama.

Deda

..ne razmiljam o ovom pitanju, samo vozim...

VeDuS

Citat: slovak poslato 27.05.2010. - 07:15
jel mozes malo konkretnije da mi pojasnis, na koliko km vožnje na plin bi ti vozio na benzin. ja volim konkretno da mi se objasni po iskustvu starijih kolega vozača...
hvala unapred
Lepo je to sto ocekujes od iskusnih kolega ali ako si ugradio u ovlastenom servisu i ako si procitao sve u servisnoj knjizici trebao si da vidis sledece:
oni (landirenzo) preporucuju da se posle 3-4 potrosena rezervoara gasa (to mu dodje oko 1200-1600 km) auto provoza i na benzin oko 50-ak km i ...pazi sad ...preporucuju da to bude gradska voznja.Predpostavljam da su time mislili ono 2-3 brzina malo "jaci" obrtaji , ostriji start i tako to.
Znam, da je drugaciji sistem ali sam i ja (k'o loganovac) ranije Yugasina vozio po sistemu (otprilike) 1000 na gas 70-80 na benzin.Ne toliko da se ne "ubudjavi" gorivo nego brate da se ne ubudjavimo auto i ja :wink:.
tog Yuga vozi sad kolega sa posla i posle 120000 ide ko zmaj (1.3  65 KS) i do sad nikakvih problema i kvarova  nije imao.
Pozzzzz!

bmiillan

Citat: Deda poslato 28.05.2010. - 22:29
..ne razmiljam o ovom pitanju, samo vozim...

mislim da je ovo najispravniji stav o ovom pitanju
nemoj na silu uzmi veci cekic

petar313


Dexterslab

Ja od prilike na svakih 600 km predjenih na plin,``produvam dizne`` sa jedno 5l benzina. I cim je potorism odmah i dolijem. Za sada nemam problema.
Zivot se ne meri momentima kada udahnemo, nego momentima koji nam oduzimaju dah! :)