Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

DarioGTI

Fine gumice  :cool:

Kad ih malo provozaš, prenesi nam doživljaj!
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Zoran

Jako lijepo izgledaju. Da nisu made in Srbija?
Sam svoj gazda - vazda.

ivan-bgd

Citat: žac poslato 22.11.2011. - 16:51


Ja se i dan danas drzim Slavkovih saveta, a on je jedan od najboljih majstora za reglazu u Srbiji. Na zalos sada je u penziji, ali nasledio ga je decko kojeg je obucavao za taj posao.
[/quote

Skoro mi u u servis dođe momak koji poseduje vulkan. servis  i reg. trapa u Pazovi..Slavko radi kod njega.A u pravu si jedan od najboljih ako ne i najbolji trapadžija .Moj ćale išao kod njega godinama....

Dachaa

Citat: žac poslato 27.11.2011. - 20:56



PS. Jesi li to prednje levo krilo menjao?

Da.

Ne znam odakle su,gume su od prosle godine i stvarno su odlicne.
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Deda

prvo sam izbusio zadnju desnu a onda sam je i iscepao...
Pa sam poludeo, a onda postavio pitanje: Ko zna zasto je to dobro?
Sad moram da kupim dve nove zimske gume, ove cu da bacim i da teram nove... Samo jos da skupim neku kintu, a do tada vozim rezervnu, prvi put od kad teram logija...

Bem ti gume... :cekicem:

lovac

Juče sam pazario 4 zimske gume za mog stepwaya: Sportiva snow win 205/55 16.
Izgledaju dobro, auto je dobio baš moćan izgled, skoro kao pravi terenac!
Zapravo, ove gume su mi bile jedino rešenje - dobio sam ih ''preko veze'', pošto ovde kod mene u HN i u bližoj okolini nema zimskih guma u dimenzijama koje su prihvatljive za stepway.
Koštale su 93 € po komadu, sa montažom i balansiranjem.

Tražio sam na internetu, o kakvim gumamam se radi - ništa konkretno nisam našao, osim da je sportiva moderniji i jeftiniji ''derivat'' continentala.

Molim forumaše, ako imaju opširnije informacije o Sportiva gumama, da ih obznane!

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

kiconix


DarioGTI

http://www.internet-prodaja.tigar.com/PretragaGuma.aspx

Tu možete odabrati kojeg proizvođača želite, nudi se i Michelin, Kleber, Uniroyal, a između ostalih i Sportiva... Mislim da je to samo jedan online shop gdje ima više proizvođača guma, iz čega se zaključuje da Sportiva nije (ili ne mora biti) Tigrova. Meni su govorili da je Sportiva low-cost varijanta Continetala...
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Ayrton

Ljudi,pisao sam o tim gumama,kad sam ih proletos stavio na Logana "T-65".Jbg. ne znam kako da postavim link. :c:
Nisu Tigrove nego Kontinentalove.Na mojima piše made in Germany,a imam kolegu na poslu koji ima zimsku Sportivu (Lovac nemoj da brineš,on ih vozi već par godina i jako je zadovoljan) na kojima piše made in Portugal.
Mislim da ih Tigrove prodavnice samo prodaju,ali da nisu u sastavu Mišelin-Tigar korporacije.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

glavonja3

Vec mesec-dva koristim Tigrove zimske gume kupljene na nekoj akciji montirane na Zeljkove 15-colne felne. Zasad sve je u redu, a moji utisci su sledeci.

Blato i mali sneg ovih dana odlicno podnosi, poledicu malo bolje nego Barumove letnje, a voda na putu cini da auto malko proklizava (Barumove letnje gume mi izgledaju najstabilnije upravo na kisi, slabije na suvom) u krivinama.

Veterinar

Montirao sam napred GoodYear Ultra grip (ne vidim dodatni broj) 195/65 15, polovne, sa oko 8 mm dubokom šarom. Videcemo kako ce se pokazati, slucajno sam naleteo na njih, a 30 evra su kostale po komadu. S obzirom na dubinu šare, stanje guma i poverenje u vulkanizera, odlucio sam da uzmem.

Loganovac

Da nema taj tvoj vulkaniter onakav vruć nožič kao Zokijev?  :hihi: mislim 8mm  :ha:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

#853
Gume su dobre. Nisu nove, ali nisu mnogo presle. Kad je rekao da ima gume sa sarom 7-8 mm, mislio sam da me mulja, da su neke izraubovane Tigrove ili da ce sara biti 5-6 mm.  Nije u planu bila kupovina, ali kad sam ih video... Covek je dosao posle mene i ponudio 10 evra vise, ali vulkanizer nije hteo da ih da, jer mi je obecao. Kasnije mi je to ispricao, jer nije znao da sam cuo taj razgovor.

Ayrton

Ma čak i bi i te "sa nožićem odrađene", bile bolje od onih letnjih Kontinentalki. :whistling:
Da li si video datum proizvodnje,da nisu Goodyear Ultra grip 1,od pre 10-ak godina?
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!