Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

neskafa

Ovo su cene iz radnje. Tigar ide na 3 rate, ostali na 2.
Sleddece nedelje dobijaju jos neke...
When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

bind

#631
Tanjug | 03. 09. 2011. - 18:47h

Dačić: Moguće odlaganje pravilnika o zimskim gumama

On je dodao da je sa ministrom za infrastrukturu Milutinom Mrkonjićem razgovarao o odlaganju primene pravilnika po kome vozači od 1. novembra moraju da imaju sve četiri nove zimske gume.


Dačić je rekao da je namera da se taj pravilnik postepeno uvede u primenu, kako se vozači automobila ne bi izlagali troškovima u uslovima ekonomske krize.


Ta problematika je u ingerenciji Ministarstva za infrastrukturu, kazao je Dačić, ali je izrazio očekivanje da će primena pravilnika biti pomerena za narednu zimsku sezonu, odnosno za godinu dana.



mladja73

Bez obzira na odlaganje ja cu uzeti jos dve zimske gume pred sezonu....
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Zoran

Pošto su cijene jako bliske ja bi kupio Kleber. Nekada davno sam vozio T5 od Trajala i jako sam bio zadovoljan a to je bila licenca od Klebera.
Sam svoj gazda - vazda.

DrJekyll

Citat: Loganovac poslato 03.09.2011. - 08:52
:cekicem:

"Neko" je Krle, gume su moje, kupio ih je Veterinar, jesu bile sveže ali nisu Kleber nego Fulda i nisu dve nego četiri. Suviše si mlad za ovakvu zaboravnost!

Ja sam sklerotičan odavno :c:

I šta bi sa tom radnjom?
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

alexv011

@neskafa

Moja preporuka MICHELIN ALPIN . :to: Nisu skupe kao pilot a odlicne su.
Skuplje su za oko 1000 din. od ovih koje si naveo.

Raspitaj se dobro o cenama. Razlika od vulkanizera do vulkanizera zna da bude znacajna.
Beoguma stalno ima neke popuste i gotovo uvek to sto nude na lageru. Neki drugi imaju povoljnije cenovnike ali robe nigde, pa mora da se ceka ... ponekad i u nedogled.
Isto tako proveri da li se naplacuje montaza i koliko. Nekada jeftinije gume sa montazom ispadnu skuplje.

Ja sam napravio gresku kada sam kupovao letnje. Mrzelo me je da cekam michelinke pa sam uzeo kreber. Sad mi je zao. Razlika u ceni nije velika kad znas da ces te gume voziti narednih 5 godina.
Kleber nisu losih voznih karakteristika ali su dosta bucnije od michelina i nekako tvrdje.

Damir Oravec

Da li na Dustera, tj. da li ima smisla staviti bilo koji drugu dimenziju, osim 215/65/16? Neku malo uzu? Gledam sada cene zimskih guma i ni jedna nije ispod 12000din. Na Loganu sam imao Wintere, a zadnju zimu polovnu Fuldu. Sada razmishljam shta staviti za ovu zimu, jer ove M+S mi se ne svidjaju za voznju po snegu, pouchen prethodnom zimom.

Andrix

@doravec, probaj na sajtu internet prodaja guma, tu mi je kum nasao najeftiniju 17-cu Nokian.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

DejanNS

@doravec :) hteo si "dzipa" da vozas, sad plati...  :Smiley:

salim se  :kava:

Damir Oravec

Nije problem..mislim nije veliki problem cena :) Nego se opet dvoumim kao kad sam razmishljao da li da stavljam polovnu fuldu iil novu winteru. Tada se Fulda pokazala kao bolja guma. Ove M+S su teshko s***e. Zimus mi je proklizavao auto, a kako imam bebu od 8 meseci, necu da se zezam sa gumama. Iskreno, biga me za zakon..i pre njega sam uvek stavljao dobre gume na kola. Sada opet razmishljam shta uzeti...

@hibernacija: Hvala za sajt..upravo ga gledam.

Sir Oliver

#640
Sava Eskimo SUV 12680 (besplatna montaža i balansiranje u Mladenovcu).
Guma je za sneg odlična, ali mora da se skida na proleće.

Edit:
Sada proverio kod uvoznika, Sava još nije stigla. Kaže, trebalo bi uskoro, samo ne zna kada.  :fiju:
Na stanju imaju Goodyear Ultra-grip, 13500 rsd.
I drink to make other people more interesting.

saša61beograd

Bez žurbe sa zimskim gumama.Nemojte da vam uvaljuju prošlogodišnje gume koje su se sušile pod nekim limenim krovom celo leto.Ove jeseni gume (i one proizvedene prošle godine) će svakako biti skuplje  zbog skupljeg kaučuka.Ali ako stvarno ne budu obavezne sve četiri zimske bar trgovci neće moći da luduju sa cenama.
Uostalom,zima će biti blaga i kratka sa vrlo malo snega.



Nadam se i priželjkujem.

LeNgenda

Em sam dobio nove gume sa, jel`te, novim autom, em sam prakticno dobio i komplet zimskih guma zimus koje ce mi trajati koliko i ove letnje.
Tako da ja nisam za ovu raspravu.

Ali Veterinar me je, verovatno nehotice, prilicno zainteresovao sa univerzalne gume sa pahuljicom poput Save Adapto koju je i sam terao, kako kaze, 80.000 km.

To je za mene i meni slicne skoro 10 godina voznje, tako da ce pre biti 50.000 km tokom 5-6 godina, a da pritom samo jednom kupis gume i ne brines o novom zakonu.

Kada se na to dodaju solidne ocene na testovima i utisci iz prve ruke poput Veterinarovih...a i cena od 7.096 dinara...i H brzinski indeks...

http://www.internet-prodaja-guma.com/auto-gume/sava-185-65-r15-adapto-ms-88h-522342

Pet guma za 350 evrica i cao.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Mandrak

Preteraše ga za cenu GoodYear-a. Prošle godine sam sve 4 platio 27000, tj. bila je tačno duplo jevtinija od cene koju je dao SirOliver :banghead:

Loganovac

16" je uvek bila duplo skuplja od 15".
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.