Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Ja vozim Savu godinama. Malo se treba pričuvati na prvoj kiši i sama guma se malo brže troši. Unutrašnja struktura je na nivou zadatka - moja sava nije imala bubreg nikada.
Sam svoj gazda - vazda.

zac

kakav je odnos u ceni "Sava"-"Tigar" recimo dimenzija 185/70 R14 ?

Aleks

Sto se tice dimenzije 185/65 R15 Sava eskimo S3 je bila skuplja od Winter-e 100-ak dinara!

speedo

Citat: Loganovac poslato 07.08.2011. - 20:17
Usput se zapitam (jeste off) pošto li je "set zupčastog" za keca...

Ja sam zupčasti+klinasti+španer+ruke platio (prije skoro 5 godina) cca. 36 eura, sve sa štimanjem paljenja stroboskopom...Zastava je kod nas ipak šampion jeftinoće.

Što se zimskih guma tiče, planiram (iako je zima podaleko) dvije Winter1, dvije Pirelli. Ali, kao i uvijek pitanje je budžeta pa ćemo pred samu zimsku sezonu vidjeti šta i kako. Imao sam Eskimo (S2 doduše) i nakon tri zime bio je skoro ćelav na 128-ici. Kasnije Pirelli snowcontrol i pokazale su se kao dobre, pet zima i auto je prodat sa njima...samo sam zadnju zimu osjetio da malo više kližu pri startovanju na snijegu.

zac


Aleks

Na mom autu, na prednjim tockovima, posle tri zime i tri leta (znaci vozena preko cele godine) i posle oko 27.000km Wintera ima saru dubine oko 5.5mm. Tako ce biti do zime kada ce sa prednih preci na zadnje tockove a na prednje dolaze nove. Ove stare ce pozadi terati jos sigurno 10-15.000km sto ce ukupno biti oko 40.000km. Malo li je?  :ces:

mrsp

Citat: speedo poslato 11.08.2011. - 20:47
Ali, kao i uvijek pitanje je budžeta pa ćemo pred samu zimsku sezonu vidjeti šta i kako.
Moj je savet da vidiš malo pre jer znaju dosta da podignu cenu gume pred zimsku sezonu.Barem je to bio slučaj prošle godine kod mene  :respect:

Sir Oliver

Citat: Aleks poslato 11.08.2011. - 21:15
Ove stare ce pozadi terati jos sigurno 10-15.000km sto ce ukupno biti oko 40.000km. Malo li je?  :ces:
Kad je izašla wintera kvalitet je bio neuporedivo bolji. Moj tast i moj najbolji drug su stavili na kola sve čatiri gume(wintere), i prešli su oko 55000. Što reče, malo li je za par hiljada rsd!?
Ja stavih na Clia pretprošle godine i ona se posle 10000 iskrivila.  :badmood: Ko će ga znati...
I drink to make other people more interesting.

Aleks

Očiglegno je da je kupovina bilo čega na našem tržištu velika lutrija.
Kako se kome "zalomi". :-(

staracstol

U NS je prodato dosta guma koje su umesto u mlevenju (zbog raznih ne pravilnosti) završile u raznim "prodavnicama". Ono što je bilo zajedničko za sve slučajeve je neko plakanje od strane "gazde" nad hudom sudbom glede garancija. Ja sam Tigarke kupovo isključivo u Tigru il u Top Stop-u i nikad nije bilo problema.

Sir Oliver

Ma ja sam Tigrice izvukao iz svog magacina u koji je roba istovarena direktno iz Tigrovog kamiona sa sve fakturom prema nama.
Hoću da kažem, da su neverovatno pokvarili kvalitet i da je ja neću staviti na kola nikada više.
Moj glas ide za BF Goodrich g-force winter. Stavio na Clia, prezadovoljan! Cena OK, kvalitet proveren.
I drink to make other people more interesting.

Andrix

u svojoj okolini vidim da su mnogi stavili BF Goodrich i da su svi genaralno zadovoljni. Ima prilicno razlike u cenama a i sare nisu iste u zavisnosti od dimenzija.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

zac

U Beo-gumi Tigrova wintera 185/70 R14 je 5.100 din. sa montazom + 150 din. balansiranje. Daju gume na tri rate...

lovac

Ima li tigrovih zimskih guma u dimneziji 195/55 R 16 za stepway, ili bi možda bilo pametnije za zimske gume odabrati neke uže i više napr. 185/65. Jedino ne znam kako bi to leglo na alu felne stepwaya. Molim stručnjake za odgovor, obzirom da dolazi zima, često putujem u BiH i Srbiju kolima, pa treba razmišljati o nabavci na vreme!
Još jedna stvar me interesuje: da li je i u BiH obavezno imati sve 4 zimske gume ili samo 2, na pogonskim točkovima kako je to do skoro bilo u Srbiji?

zac

#599
Mislim da Tigar ne proizvodi ovu dimenziju 195/55 R16 u zimskoj varijanti, njihove 16-ce, visine 55 pocinju od 205/55 R16. Ali proveri na njihovom sajtu.  :wave: