Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Kupljene dvije Sava Eskimo S3+ i dva ventila za 180 KM. Montaža i balansiranje gratis.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

#2206
Poceli da stizu taze testovi....

https://www.autobild.de/artikel/winterreifen-test-10811081.html

Tigar (opet) omanuo na mokrom i diskvalifikovan u prvom krugu. Samo 7m duzi zaustavni put pri 80 km/h u odnosu na najbolju gumu (30.3-37.1).

Iznenadjenje (opet) Kleber Krisalp HP3 (i sestrinska guma BF Goodrich g-force Winter 2) koje su osvojile 4. mesto i odlicnu ocenu.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@

#2208
Nikada mi nece biti jasno ovo.
Ovi testovi hmm

Prije dvije sezone sam kupio Lauffen I fit plus.

Tada sam govorio da je guma skroz ok, i da je bolja nego mnogo drugih guma iz tog ranga koje sam probao.
Tada po testovima  nisko kotirana, kao Tigar  bila diskvalifikovana zbog dugog zaustavnog puta.


Sada na ovom testu je broj  16  u listi od 20 preporucenih guma.
Kako?
A prije je bila za izbjegavanje?
Proizvodjac mijenja smjesu gume od godine do godine, a naziv-sara-cijena ostaje ista?


Ili zavisi koliko ko da para za reklamu i sponzorstva?

miki-bgd

@Lazar@
:offtopic:
Guma je ko sir, sada je sazrela  :D

Keka

Isti model gume (sara i smesa) se razlicito ponasa u zavisnosti od dimenzije i karakteristika vozila. Da se razumemo losa guma je losa, dobra je dobra, ne moze nekom kombinacijom nastati od babe devojka.

Konkretno Laufen se u dimenziji 225/45R17 na testu 2019. godine pokazao kao ubedljivo najlosija guma na mokrom sa zaustavnim putem od 39.4m dok je najbolji rezultat na tom testu bio 29.2m.

U testu za 2020. godinu u pitanju je dimenzija 245/45R18, gde se Laufen provukao kroz iglene usi sa zaustavnim putem na mokrom od 36.2m. Granica za diskvalifikaciju u startu je bila 37.0m, a najbolji rezultat 30.3m.

Okvirno ponasanje guma u zavisnosti od dimenzije mozes videti ovde https://www.autobild.de/artikel/reifentest-mit-verschiedenen-radgroessen-16875353.html
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Ljota

Kupljene Michelin 185/65/R15 T Alpin 6: 4 x 7971,46 = 31885,84 din. Agrohim-Kemoimpex.
                                                            ventili 4x97,00=388,00
                                                            balansiranje 4x300,70=1202,00
                                                            demontaza i montaza 4x97,00=388,00

Keka

Pregledno ADACov test.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Daniel

Citat: Keka poslato 30.09.2020. - 08:57
Pregledno ADACov test.
Bogami, krosandzije ove godine kao da su malo više počastili.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Keka

Zasto to mislis?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Boka

Danas namontirane nazad 2 nove zimske gume Lassa snoways 4 185/65 R15 88T umesto starih wintera. Cena 2x5000 + 300 montaza + besplatno balansiranje =10300 din. Dot 3420



Ayrton

Pa zar nije bilo bolje da ih staviš napred, ide zima... :ne:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Boka

Da , naravno da hocu , al eto ispalo tako na brzinu da promenim stare wintere , a rotaciju cu izvrsiti kad  mi vulkanizer ima manje guzve , pa cemo i kaficu popiti. Napred su mi 2 godine stare wintera riken stara sara , ali nazalost vise ih ne proizvode za felne 15 , samo ih ima za 13 i 14 felne, inace bih opet kupio winteru , ja sam njome prezadovoljam (cena i odnos ulozeno dobijeno). I ja sam pobornik da kupim "domaci " proizvod da nasi ljudi prime platu , ali nova wintera mi ima nekako preagresivnu saru , dok mi je tigar all season takodje usao u razmatranje, svidja mi se i da sam trebao sve 4 gume da menjam bila bi Riken (tigar) all season, video sam ih na jednom meganu i jako lepo izgledaju.  Tako da je izbor ovog puta pao na Lassu, nov model, koja ima malo slicnosti u sari sa starom winterom a i cenovno je pristupacna , 4 godine garancije , uzete kod Kemoimpexa.

kiconix

Ja sam prezadovoljan sa novom Winterom, izgled cesto vara.

Lazar@

Kakva je nova wintera po kisi?