Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Aleksabgd


nik

Citat: saša61beograd poslato 06.04.2019. - 22:14
Posle takvog iskustva sa Winterama,ja bih uzeo opet isto,ali novu verziju i to tek na jesen.

Razumljivo razmišljanje, ali mislim da se neću vraćati na Wintere bez debelog unapredjenja u oblasti ponašanja na mokroj podlozi, gde je, mišljenja sam, njena najveća slabost. Ovakvog sam stava jer su nam se, mislim da je to iskustvo zajedničko, zime pretvorile uglavnom u maksimalno dve do tri nedelje snega i leda, a sve ostalo kiša i bljuzgavica i u poslednje vreme sve češće potpuno suvo. Ponašanje Wintere na mokroj podlozi mi se od kupovine nije svidjala.

Po svemu najbliži sam Fuldi KM3, mada i Kekin predlog Kleber KA3 mi nije za bacanje, ali ne mogu da ih nadjem nigde u dimenziji koju jurim za manje od 6.400 RSD.

Prošetaću sledeće nedelje do Kemoimpeksa, pa ako je neka od razmatranih u prihvatljivom DOT-u (kraj 2018. ili 2019. godine), pazariću sada. Ako je sve bajato, čekam jesen.
Hvala svima na pomoći.

Ponuda Kemoimpex-a za dimenziju 175/70-14 koju jurim.

Ako neko zna gde ima povoljnije, neka javlja. Nebitan je način plaćanja, može i za keš ako je povoljnije (živeo keš-kredit  :c:)

kiconix

Nema tu neke filozofije, ja sam se bavio problematikom pre 2 meseca.
Kemoimpex, Planeta guma i Beoguma.
Ja sam na kraju uzeo u Planeti ovaj novi Tigar.

saša61beograd

Dodao bih i "Adam vulkanizer" u Tošinom bunaru.Imaju online proveru stanja na lageru guma sa cenama.

Loganovac

Skinuo danas Fulde KM3 sa auta, ne planiram više da ih vraćam. Evo kako izgledaju posle 9 muški odrađenih zimskih sezona.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Nisi ih cepao iako imaš makinju od 105 ks
Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

Bolje Fulda nego Kleber. I dalje imam stare Kleberke na zadnjoj osovini, ali posle treće sezone postale su tvrde, a mikropukotine posle osam sezona su daleko gore nego na Loganovčevim letnjim gumama , danas opisanim.

nik

#2107
Samo da javim. Pazario danas 4 zimske Fulda KM 3 175/70-14 u Planeti guma. DOT najstarije 4018.
5400,00 RSD po komadu (ukupno 21.600,00 RSD).
2150,00 RSD usluga (skidanje i stavljanje tockova na auto, skidanje starih i montiranje novih, zamena ventila i balansiranje, azot dobio gratis).

Iako nisu adekvatni vremenski uslovi, probao malo po autoputu do 130 km/h, nema vibracija. Osecaj u voznji u odnosu na staru Winteru  :ha: :too:, kocenje sa nekih 70 km/h na potpuno suvom i prasnjavom putu odlicno. Ja prezadovoljan.

Hvala svima na sugestijama i pomoci. Sutra stavljam set sa letnjim Hankook, a ove idu na stalak.

Loganovac

 Čestitam, nisi pogrešio!  :too:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

speedo

Danas na zaslužen sezonski odmor otišle Pirelli Snowcontrol. Dubina šare na svim oko 6,5mm, tj. 2,5mm do oznake istrošenosti. Na jednoj pronađem zabijen komadić stakla, prepostavljam dio od neke flaše. Iščačkao sam malo, malo je ostalo u samoj gumi i time ću da se pozabavim jesenas kada ih opet montiram.
Sveopšti dojam da mogu i narednu sezonu bez nekih problema - godište '11., kilometraža oko 22 hiljade.

zare73

Hteo bih da kupim zimske gume za Daciu Logan originiinalne su 165/80/14 znam da tih guma nema.Naisao sam na Riken 175/80/14.Zamolio bih vas za savet da li ta dimenzija odgovara?

Vladan P

Zajedno smo skupa !

zare73


Loganovac

Malo je diskutabilno da li baš odgovaraju, pitanje je kako će proći tehnički jer ova dimenzija nije homologovana, mada ne mora da bude.
Ali nije ni potpuno tačno da nema zimskih guma u toj dimenziji, jedno je izbor jako sužen, recimo

https://www.planetaguma.com/pregled.php?id=9770&kategorija=gume
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zare73

#2114
Izvini sta znaci ova dimenzija nije homologovana