Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

david

I ja sam nekoliko puta isao tuda ali sad idem AP. Udjem u Rumi i pravo do Sibenika, duze jeste ali ubacis u petu i gas. Jednom sam isao u februaru i penjem se od Grahova prema Strmici a led zakovao. Kad sam presao vrh nigde snega i leda sa Hr strane zbog mediteranske klime a ovamo sa Bih strasno. Od tada idem AP...

wvojin

Evo i ja sam u poslednji cas pre 1.11. stigao da stavim dve svoje Wintere. 920 din skidanje, balansiranje i vracanje 2 gume (felna 14).
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Loganovac

Takođe! Jutros sam, posle 37500km, skinuo Continental i stavio Fuldu Kristal Montero 3.

Kakav fleš !!! :fire:


Ne mogu da verujem kolika je razlika po ovakvim suvim putevima! Neuporedivo su mekše, "lepe se" za asfalt kao da su premazane lepkom za miševe, volan se lako okreće (tek sad sam shvatio da imam servo), upijaju rupe baš kako bi i trebalo (smatram da dve trećine manjih udarnih neravnina mora da upije sama guma, a ono ostalo vešanje), prelazak preko ležećih policajaca je maltene zadovoljstvo, auto je sad tek dobio onaj pravi feeling udobnosti - čudo jedno!!!

Tek sam sad shvatio kakav sam dušman bio prema svom ljubimcu :banghead:  i siguran sam da ove stare ne vraćam nazad na vozilo ni pod razno. Bože zdravlja, na proleće ću gledati opet da kupim neke dobre, mekane i kvalitetne letnje gume, zaslužio je!

Krle, požuri sa zamenom, oduševićeš se, garant!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

A sumnjao si  :c:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Daniel

#319
Sumnjao, sumnjao   :zloca: ..........dobrodosao u klub   :friends: :aplause:

Tek ces da vidis sta je F L E S H na -10!   :dance:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

mladja73

Dobro je znati tudja pozitivna iskustva. Znaci dogodine cu upariti 2 wintere sa 2 fulde. Bilo bi dobro da to mogu i sada ali malo sam kratak za takvu investiciju  :ranting:
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Daniel

YBG ja to pricam svima vec 5 godina. A neki su docekali da ih pritisne novi zakon  :c: :rtfm:
A wintere su kupljene od bedne opstinske pripravnicke plate :place:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

mladja73

Dve wintere imam dve zime i kupio sam ih zbog sebe a ne zbog zakona. U principu mi je to dovoljno da se probijam kroz grad a duze puteve zimi uglavnom izbegavam. Znam da je bolje kada su sve 4 zimske ali ni ovako nije lose. Dogodoine ce biti druga prica.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

david

Razlika je velika, letnje zimi vozis sa strahom a ovo je uzivanje i opustencija...

mladja73

Ne bih se ja previse opustao. Ipak je nezgodno kada je sklisko, a ako preteras sa brzinom nikakva guma te nece vratiti na put...
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

kiconix

Obrisano, nastavljamo sa
ZIMSKIM GUMAMA

sphex

hehe, juče sam izmerio dubine šara na letnjim friškim kontinentalkama (manje od 6 meseci akane iliti 6000 km) i tu je negde oko 5-6mm. Dobro je za sad.

To znači da ne mogu da me kazne zato što nemam zimske gume na pogonskim, bar dok ne skupim kinte da kupim sve 4 đuture.
A i greota je na +20 ih stavljati;)

Šalu na stranu, ovde u kemi gužve nenormalne, malo pa bacim pogled stalno je bar 10ak vozila na čekanju. Nadam se da neće biti nestašica guma ili još gore poskupljenje uskoro.

Polako se osećam kao cvrčak iz one basne...
we brake for nobody!

Zoran

Ne brini, dugo godina sam u jesen kupovao ljetne gume i tako vozio cijelu zimu. Nije to strašno samo imaj na umu malo veći oprez. Ako dođeš u situaciju da ti trebaju lanci ništa ne zaostaješ sa ljetnim u tom slučaju.

                                          Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

Danas dosao kod vulkanizera da mi pregleda gume i dobio - broj!? Bio sam 23-ci na redu, a u tom trenutku "na dizalici" je bio deveti. Sve u svemu, nista nisam radio, osim pregleda guma, a misljenje majstora je da ce gume da "guraju" do iduce jeseni. Verujem da ce Pirelli tada imati oko 90000. Zadovoljan.

Zoran

 Veterinar, vodiš ti računa o njima zato te dobro služe ( čuvaš ih od rupa, ivičnjaka a vjerovatno paziš i na pritisak)

                                                                                                                                                Zoran
Sam svoj gazda - vazda.