Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

mladja73

U petak stavljene zimske carape. Napred proslogodisnje Kleber a nazad Wintere. Nadam se da ce sto manje druziti sa sneznom podlogom...
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

kiconix


saša61beograd


Daniel

Wintera otisla u penziju, stavljene 4 Fulde Kristall Montero 3.
Prvi utisak da su tvrdje on wintere. Videcu posle par stotina km.....
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

miki-bgd

@Daniel
Koliko su ti izdrzale wintere? (km i godina)

Daniel

bile 2006-to. preko 40 su zgazile. Prodao sam ih sa 6,8mm sare. Odradile su svoje za poslednju ulozenu paru. Prodavao sam ih samo zbog datuma.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Loganovac

Koji je DOT i made in na tim Fuldama, ja sam se u svoje vreme raspametio kad sam ih friške montirao! Doduše, to je bilo posle rumunskog Continentala, ali i sad, treće njihove zime, kad ih montiram posle letnjih veoma finih i mekanih Michelinki ne osećam hedikep u tom smislu, mada nisu kao prve zime, što jes' - jes'.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Daniel

vidis ovde imam osecaj samo da su lakse na volanu a losije peglaju neravnine od energy savera. :ne:
dot je 40 i kusurta nedelja 201, France
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Veterinar

 :to:  Kontinuiramo sa zimskim gumama.  :wave:

Svarog

Premda je većina nas već obezbedila zimske gume za svoje lepotane, za one koji to još nisu uradili neka pogledaju www.pneumaster.rs. Jedan moj prijatelj je tamo kupio Kleber po stvarno povoljnoj ceni (proizvedene ove godine, nije rasprodaja lanjskih zaliha). Nadam se da će nekome ovo biti od koristi, pogotovo što vidim da su kod nekih drugih zimske gume osetno poskupele.

ivan-bgd

#1210
Bogami 15-ica nije baš jeftina,a još je i  je VP cena... :ne: Koliko je MP cena onda :ces:

Svarog

#1211
Ni meni nije bas jasno to s cenama kod njih ali on je Kleber 195/65/R15 platio oko 6300 dinara. Balansiranje je 250 din i ventil 85 dinara. Zbog toga sam pomenuo ovaj sajt/firmu.
Čak su mu dali gume s brzinskim indeksom H iako je trazio s indeksom T. Mada, i on misli da su mozda pogresili ali se, naravno, nije bunio.

ivan-bgd

Debelo su sa za*ebali :zloca: .Pa toliko je wintera.... :ne:

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Loganovac

Izgleda da su opet novinari srali van rupe.

Ispada da se ono "S" u M+S oznaci odnosi samo na letnji sneg!  :hihi:

Na relevantnim mestima može se pronaći da pahuljica pored M+S oznake znači da je guma pogodna za korišćenje po žestokom snegu http://www.cjtire.com/pdf/Tire%20Identification.pdf

Takođe biser sa run flat pneumaticima - oni šatro ne ispuštaju vazduh kad se probuše!  :fiju:

I još su nazvali članak kao "Šta sve treba da znate o zimskim gumama"  :banghead:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.